Recenze Need for Speed (2015)

Série Need for Speed přichází se svým restartem, který se odehrává převážně v nočním světě Ventura Bay. Oslní vás nádhernou grafikou, silným zvukem a bohatými možnosti úprav vašeho vozu. Za překrásným pozlátkem se však skrývá trochu horší hratelnost, kterou shazuje zejména špatná umělá inteligence policie a soupeřů. Mezi další výrazné nedostatky patří nemožnost pozastavení závodu.

KLADY:
  • Nádherná grafika a zvuk
  • Dobrá podpora volantu
  • Četné možnosti přizpůsobení

ZÁPORY:
  • Umělá inteligence soupeřů a policie
  • Závody nelze pozastavit

Recenze na 3djuegos.com – 7,5/10

Need for Speed sbírá své dědictví a shromažďuje ho ve hře, ve které naleznete to co bylo i to co chybělo. To dělá titul čímsi konzervativním, nicméně obnovuje hodně z podstaty, která této sérii zajistila dlouhověkost. Tuning, možnosti úprav vozu, funkční historie a noční pouliční závody jsou významným přínosem této nové generace.

Klady: Možnosti změn ovládání, úprav a vylepšení auta, skvělý pocit rychlosti, příběh bez fanfár, který napomáhá pocitu pokroku

Zápory: Hra se odehrává převážně v noci, což nemusí být každému po chuti, umělá inteligence policie je špatná a jízdy jsou nenápadité, rozhraní autologu, garáže a výběru závadů by mohlo být pohodlnější

Recenze na ign.com – 6.3/10

Need for Speed z roku 2015 vypadá a zní skvěle, ale za efektním exteriérem bohužel tak docela nešlape na plné obrátky.

Klady: Skvělá grafika a zvuk, driftování je velmi uspokojující

Zápory: Příběh je krátký, multiplayer je nedotažený, hloupá umělá inteligence, hloupé noční efekty, chybějí závody typu Drag (sprint) a tlačítko pauzy!

Recenze na meristation.com – 7,5/10

Nové Need for Speed mají několik solidních prvků a je to zábavné závodění, ale něco tam chybí a my bychom si to více užili, kdyby hra byla více různorodá a živá.

Klady: Graficky ohromující (nicméně PC verze nepřidává nic, co bychom neviděli na konzolích), začlenění DLC fotografického režimu, četné možnosti přizpůsobení.

Zápory: Ventura Bay (krásné, ale bez života), umělá inteligence policie a některých soupeřů, permanentní běh, nelze pozastavit nebo restartovat závod.

Recenze na thegamesmachine.it – 8,2/10

Restart série NFS je přesvědčivá arkádová hra, s přístupným a velmi propracovaným zážitkem ze řízení. PC verze přichází se všemi rozšířeními a opravdu září svou krásou: za předpokladu, že máte výkonný počítač, užijete si nejlepší závody na 4K obrazovce. Podpora pro volant je dobrá, skvěle implementovaná a oceníte ji i v arkádové hře jako je tato.

Klady: Zážitek ze řízení je arkádově přístupný, ale propracovaný, krásná grafika (PC je nejlepší verzí hry), opravdu dobře udělaná podpora volantu, obsahuje všechny DLC zveřejněné v posledních měsících

Zápory: Ještě chybí fotografický režim (březen 2016), inteligence protivníků není vždy přesvědčivá, poměrně dlouhé načítání

Recenze na videogamer.com – 5/10

Pomalý, nudný a zřídka náročný Need For Speed je vážně chybným krokem.

Klady: Vypadá nádherně, má dobrý multiplayer

Zápory: Působí pomale, malým smysl pro pokrok

6.9 Celkové hodnocení
Dobrá

Nový Need for Speed odehrávající se v nočním světě Ventura Bay vás oslní nádhernou grafikou, silným zvukem a bohatými možnosti úprav vašeho čtyřkolého miláčka. Za překrásným pozlátkem se však skrývá o něco horší hratelnost, kterou shazuje zejména špatná umělá inteligence a nemožnost pozastavení závodu.

3djuegos.com
7.5
ign.com
6.3
meristation.com
7.5
thegamesmachine.it
8.2
videogamer.com
5
Uživatelské hodnocení: Be the first one!

Nakupujte na spolehlivém a důvěryhodném obchodě

Need For Speed

Po roční pauze přichází na scénu zcela nový díl ze série Need for Speed, který vezme za srdce milióny fanoušků vyleštěných bouráků po celém světě. Dle tvůrců ze studia Ghost Games přichází kompletní restart a upadající reputace má opět vystoupat do nebeských výšin.

TOP 3 nejprodávanější PC hry dle heureka.cz

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

      Okomentujte