Recenze Samsung Galaxy J5 J510F (2016)

Nová verze Samsungu Galaxy J5 přichází s větší operační i uživatelskou pamětí, delší výdrží baterie a pěkným kovovým tělem. Navíc zůstal zachován skvělý AMOLED displej s vysokým kontrastem. Oproti původní verzi se velikost obrazovky mírně zvětšila, nicméně rozlišení zůstalo stále jen HD. Stále navíc chybí světelné čidlo či čtečka otisků prstů. Fotoaparát není špatný, ale nadšené fotografy příliš neuspokojí. Největší slabinou je nízký výkon, který za cenově srovnatelnými konkurenty dosti zaostává. Telefon je v dostání i v trochu dražší verzi Dual SIM.

KLADY:
  • Vynikající AMOLED displej
  • Solidní výdrž baterie
  • Hezké kovové tělo
  • Přední LED dioda

ZÁPORY:
  • Slabší výkon
  • Absence světelného čidla
  • Průměrný fotoaparát

Recenze na notebookcheck.net – 8,2/10

Je snadné zodpovědět na otázku, zda se upgrade Samsungu Galaxy J5 povedl: ANO. Kovové tělo dává dojem mnohem větší kvality a vypadá výrazně moderněji než jeho předchůdce. Přední fotoaparát byl vylepšen plnohodnotným LED bleskem, RAM i uživatelská paměť byly zvýšeny a nainstalován je i poněkud rychlejší procesor. Stará pozitiva jako AMOLED displej a vyjímatelná baterie byly zachovány. Krom toho výdrž je nyní mnohem delší.

Klady: Vysoce kontrastní AMOLED displej, velmi dobrá výdrž baterie, nízká spotřeba energie, kovové tělo, moderní operační systém, relativně rychlé úložiště, slušná kvalita příjmu, LED blesk předního fotoaparátu

Zápory: Relativně těžký, průměrná kvalita zvuku, slabá kvalita hovoru, pomalá WIFI, bez čidla okolního světla, vysokofrekvenční blikání displeje, občas rozmazané fotografie

Recenze na phonearena.com – 6/10

Samsung Galaxy J5 (2016) je smartphone rozumně dobré kvality. Vypadá elegantně a displej je velmi příjemný. Uživatelské rozhraní je povedené a fotoaparát pořizuje překvapivě dobré snímky. V dané cenové třídě ale naleznete řadu srovnatelných alternativ, které za tyto peníze nabízejí vyšší hodnotu.

Klady: Příjemný design, dobrý displej, překvapivě dobrý fotoaparát

Zápory: Neohromující specifikace a výkon, absence čtečky otisků prst

Recenze na techmagnifier.com – 6/10

2016 verze Samsungu Galaxy J5 je bez debat slušný telefon střední třídy, nicméně ve srovnání s Moto G4 Plus zaostává svým celkovým výkonem. Rovněž uživatele příliš nenadchne fotoaparát. Na druhou stranu neuvěřitelná výdrž baterie, stylový design a vynikající displej činí z nového J5 telefon, který stojí za pozornost.

Klady: Nadprůměrná výdrž baterie, AMOLED displej s vysokým kontrastem, slušný výkon, stylový design, režim S-Bike

Zápory: Průměrný fotoaparát, základní procesor, průměrná kvalita zvuku, výrazné záseky systému

Recenze na digit.in – 5,9/10

Samsung J5 má uspokojivý fotoaparát, pěkný displej a ucházející výdrž baterie. Pro mě osobně je však rozhodující mizerný výkon, kvůli kterému ho vzhledem ke konkurenci doporučit nemohu.

Klady: Slušný fotoaparát, skvěle barevný displej

Zápory: Vysoce poddimenzovaný, malé rozlišení displeje, nudný design

Recenze na smartmania.cz – 7/10

Kdybych měl jednoznačně doporučit koupi Samsungu Galaxy J5 2016, neudělám to. V této cenové třídě je totiž momentálně lepší volbou Honor 7 Lite. Pro příznivce značky Samsung a displeje SuperAMOLED se však jedná o dobrou volbu. Telefon pokračuje tam, kde skončil jeho předchůdce, přičemž získal větší paměť RAM, dvojnásobné úložiště a větší obrazovku. Na druhou stranu výkon procesoru i kvalita fotografií zůstaly stejné.

Klady: Krásný displej s dobrou čitelností, kovové tělo, dobrá konektivita, slušná výdrž, kvalitní kosntrukce

Zápory: Absence světelného čidla, špatné fotky v horších podmínkách, občas ne zcela plynulý chod, nepodsvícené klávesnice, nízký výkon, nepříliš kvalitní video

6.6 Celkové hodnocení
Dobrý

Samsungu Galaxy J5 J510F z roku 2016 potěší nádherným displejem, kovovým tělem a nadprůměrnou výdrží baterie. Rozlišení 5,2 palcového displeje je nicméně "jen" HD, fotoaparát nijak nevyniká a výkon patří k těm slabším. Vyloženě špatný telefon to není, ale v této třídě naleznete řadu lepších.

notebookcheck.net
8.2
phonearena.com
6
techmagnifier.com
6
digit.in
5.9
smartmania.cz
7
Uživatelské hodnocení: Be the first one!

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

      Okomentujte