Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Recenze Moneta Money Bank

10. 1. 2023 aktualizováno

Recenze Moneta Money Bank

Moderní banka s propracovanou online podporou a výhodnou nabídkou úvěrů. Moneta Money Bank své služby nenabízí na českém trhu příliš dlouho, přesto si získala řadu klientů. V podrobné recenzi vám představíme kompletní nabídku služeb, včetně zákaznické podpory nebo nabídky úvěrů.

Informace a historie Moneta Money Bank

Historie společnosti spadá do roku 1997. Na trh vstoupila pod názvem GE Capital Bank. Současný název Moneta Money Bank nese od roku 2016. Prezentuje se jako digitální banka s důrazem na moderní technologie.

V roce 2021 představitelé Monety dohodli fúzi s Air Bank, čímž měla vzniknout třetí největší banka v zemi. Navíc by šlo o největší banku, kde drží většinový akciový podíl čeští majitelé. Spojení však na jaře 2022 představitelé obou institucí odvolali. Oficiální důvody hovoří o špatném ekonomickém vývoji, změnách v managementu a zpřísnění některých požadavků ČNB.

Na co vám Moneta Money Bank půjčí

Nabídka bankovních úvěrů je příjemně jednoduchá. Rychlé půjčky pro podnikatele i běžné klienty doplňují speciální produkty v podobě investičního úvěru, hypotéky, konsolidace a refinancování či leasingu. Půjčit si mohou i bytová družstva a SVJ.

Půjčka online s úrokem od 7,24 % _ MONETA Money Bank

Expres půjčka na cokoli

Čerpat můžete až 1,5 mil. Kč s dobou splácení do 10 let. Vše sjednáte pohodlně online. Přesné podmínky úvěru se liší dle půjčené částky. Úvěry nad 1 mil. Kč vyžadují spolužadatele. Sjednání online půjčky mají jednodušší stávající klienti banky. Obvykle nemusí dokládat příjem nebo ověřovat totožnost.

Úroková sazba začíná na 6,31 %, RPSN na 6,49 %. Poplatek za předčasné splacení dosahuje nejvýše 1 % ze splacené částky, nikdy však nepřesáhne zbývající úroky. Úvěr není účelově omezený a online sjednání je zdarma.

Testado radí

Moneta si účtuje poplatek za sjednání úvěru na pobočce nebo přes telefon. Zdarma je pouze zajištění úvěru online.

Kreditní účet

Moneta pod názvem kreditní účet nabízí obdobu známého kontokorentu. Čerpat můžete až 300 tisíc Kč s pevným úrokem 12 % ročně. Přirozeně platíte úroky pouze z vyčerpané částky. Jedinou podmínkou je měsíčně splatit minimálně 2 % dluhu.

Účet lze sjednat online, ovšem maximální úvěr bude omezený na 50 tisíc Kč. Maximální limit můžete čerpat pouze po schválení účtu na pobočce. Příjemnou výhodu představuje program bene+. Díky němu získáte při nákupu až 20% slevu. Do programu je zapojeno přes 250 obchodníků.

Rychlý úvěr pro živnostníky

Podnikatelé i OSVČ mohou čerpat až 2,5 mil. Kč se splátkami rozloženými do 10 let. Úvěr není omezený a nemusíte jej krýt vlastní nemovitostí. Částky do 500 tisíc Kč lze sjednat online, vyšší úvěry dohodnete na pobočce.

Pokud vám podmínky úvěru nebudou vyhovovat, stačí kontaktovat bankéře a využít některou ze specializovaných půjček. Nabídka cílí na svobodná povolání, ekoenergetické projekty, zemědělskou činnost nebo investiční úvěry s dobou splácení až 15 let. Samozřejmě v nabídce nechybí firemní kontokorent nebo leasing na dopravní prostředky.

Hypotéka od Moneta Money Bank

Moneta vám půjčí na vaše bydlení až 30 mil. Kč na 30 let. Úroková míra začíná na hodnotě 6,04 % a RPSN na 7,20 %, včetně pojištění schopnosti splácet. Zajímavým benefitem je možnost až 30 % čerpané částky využít jako bezúčelovou půjčku.

Pozor

Hledáte výhodnou hypotéku? Přečtěte si náš podrobný test hypotéky od Monety.

Jak funguje půjčka od Moneta Money Bank?

Žádost ve většině případů pohodlně vyřídíte online. Klienti banky mohou o úvěr žádat přímo v bankovní aplikaci. Ušetří čas ověřováním identity nebo dokládáním příjmů. Samozřejmě to platí pouze v případě, kdy si na účet nechávají posílat svoji výplatu.

Podnikatelský úvěr bez ručení _ MONETA Money Bank

Co potřebujete ke sjednání půjčky?

 • Občanský průkaz a věk minimálně 18 let
 • Druhý doklad totožnosti (pas, řidičský průkaz)
 • České občanství
 • Daně odvádíte v ČR
 • Účet u české banky na vlastní jméno
 • Doložení příjmů (výpis z účtu)
 • Chytrý mobilní telefon

Jak dlouho trvá vyřízení půjčky od Monety?

Expresní půjčku můžete domluvit během pěti minut. Stačí odeslat elektronický formulář. Žádosti nových klientů, případně půjčky vyšších částek, zaberou delší dobu. Průběh řízení zobrazuje infografika v aplikaci. Zahrnuje sedm kroků od odeslání žádosti až po příjem peněz.

 1. Odeslání žádosti o úvěr
 2. Schválení žádosti
 3. Doložení příjmů
 4. Ověření identity
 5. Podpis smlouvy
 6. Převod financí
 7. Peníze na účtu

Půjčka na auto od Moneta Money bank

Půjčka na auto patří k nejčastějším důvodům pro získání úvěru. Moneta vás potěší specializovaným produktem určeným přímo k nákupu osobního vozu. Půjčku sjednáte přes telefon a pokud budete chtít, banka vám rovnou zprostředkuje pojištění.

Testado radí

Půjčka na auto se týká osobních i užitkových vozidel do 3,5 tuny. Financovat můžete i ojetý vůz, pokud není starší 13 let.

Reprezentativní příklad autopůjčky

Pokud si dnes (leden 2023) půjčíte 300 tisíc Kč s měsíční splátkou 10 330 Kč, zaplatíte celkem 361 550 Kč ve 35 splátkách. Sazba RPSN dosáhne v tomto případě 13,69 %. Součástí smlouvy je havarijní pojištění, které banka vyžaduje u všech půjček přesahujících 200 tisíc Kč.

Nové vozy - Moneta auto _ MONETA Money Bank

Co když nebudu moci splácet?

Pojištění schopnosti splácet zahrnuje pracovní neschopnost, ztrátu zaměstnání i ošetřování člena rodiny. V případě pojistné události za vás banka převezme splácení. Doba splátek přitom není ohraničená. Cena pojistného dosahuje 10,99 % z měsíční splátky úvěru.

Součástí pojistky je služba virtuální ordinace. Konzultovat s ní můžete zdravotní stav 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Pojistku sjednáte přímo při žádosti o úvěr, nemusíte ztrácet čas další administrativou.

Zákaznická podpora

Zákaznická linka funguje nonstop. Nechybí ani živý chat. Interakci s bankou primárně zajišťuje aplikace a online formuláře. Poboček naleznete v celé republice celkem 154. Doplňuje je dalších více než 550 bankomatů a vkladomatů.

Závěrečné hodnocení Moneta Money Bank

8.3

Skvělá

Moneta Money Bank patří k mladým finančním společnostem, které se v široké míře spoléhají na online služby. Jednoduché a rychlé jednání zajišťuje moderní aplikace. Banka překvapí širokou nabídkou specializovaných úvěrů pro podnikatele i bytová družstva.

Nabídka půjček
9.5
Výše úroku a RPSN
7
Poplatky
7
Rychlost sjednání půjčky
9
Půjčka na auto
8
Zákaznická podpora
9
Klady
 • Přehledné podmínky
 • Sjednání půjčky online
 • Rychlé vyřízení
 • Specializované úvěry
 • Rychlá půjčka až 1,5 mil. Kč
Zápory
 • Poplatek za sjednání úvěru na pobočce
 • Pobočky pouze ve větších městech

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (12 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Jaroslav Řepa (14. 9. 2023 08:09)

Dobrý den. Jsem u Monety asi 3 měsíce, a jsem zatím spokojený. Ale jedna věc mne dost pozlobila...hned při smlouvě jsem sjednal Pojištění os. věcí a karet-Pojišťovna Cardif. Bohužel během těchto 3 měsíců se mi na FB dostal hacker, a vznikla mi určitá finanční škoda. Paní na přepážce Monety mi navrhla, že to můžeme zkusit řešit skrz tuto pojišťovnu Cardif. Netušil jsem co za anabázi si projdu...x mailů na heslo, mé volání tam, nepřehled co vlastně chtějí a abych žádal odškodnění od Vodafonu, což jsem jim poslal. Přiřadili to k jinému případu, opětné odesílání dokladů (na Policii jsem byl 7x-že na výsledek vyšetřování mají 2 měsíce-to jsem Cardif odeslal před týdnem). Včera mi došel mail, že mne nevyplatí. Hned jsem toto pojištění na pobočce zrušil, a naštěstí jsem je neplatil dlouho...Tato pojišťovna je zadarmo drahá (podívejte se na recenze pražské Cardif), a dělá Vám jen ostudu!!! Zařiďte si spolehlivější Pojišťovnu doporučuji, a dejte mi vědět...Jarek.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář