Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší burzy na kryptoměny

19.2.2018 Petr Smejkal Petr Smejkal

Ideálním místem a prostředkem k nákupu kryptoměn je burza. Vybrali jsme několik zaručených a ověřených obchodů, které se mohou chlubit sta tisíci spokojených zákazníků.

Pokud o kryptoměnách stále mnoho nevíte, více se dozvíte v našem shrnujícím článku o digitálních měnách. Kryptoměny lze mimo burzy také nakupovat ve směnárnách, více informací o směnárnách se dozvíte v tomto našem článku. Ty nejlepší jsme vybrali a krátce zhodnotili.

 • Nevěříte kryptoměnám? Dejte přednost tradičnímu investování. Začátečníkům doporučujeme investiční platformy, pokročilým brokery.
Binance Cryptopia Changelly
Recenze Changelly
Naše hodnocení ★★★★★ ★★★★★ ★★★★★
Fiat měna × ×
Platební karta × ×
Poplatky 0,10% 0,20% 0,50%
Virtuální peněženka
Počet měn 267 481 60
Povinná verifikace × × ×
Byla hacknuta? × × ×
Pro začátečníky?
Zjistit více Zjistit více Zjistit více

Burza Binance

Binance patří mezi přední světové burzy, které vynikají vysokou spolehlivostí, bezpečností a širokou nabídkou kryptoměn. Burza je zatím relativně mladá, neboť vznikla v roce 2017. I tak se ale řadí mezi výborné způsoby, jak si pořídit virtuální peníze. Burza jich nabízí opravdu velké množství: BTC, ETH, LTC, XRP, TRX, NEO a mnohé další, méně známé měny. Binance ovšem nepodporuje klasické měny jako CZK, Euro či USD. Burzu můžete navštěvovat buď přes webové rozhraní, nebo prostřednictvím aplikace.

Binance

Registrace

Registrace na burze Binance patří mezi snadnější. Stačí vyplnit několik údajů včetně e-mailu, na který vám obratem přijde potvrzovací odkaz. Ideální je účet zabezpečit pomocí telefonního čísla. Kdykoliv se pak budete chtít na svůj účet přihlásit, na zadané telefonní číslo vám přijde unikátní číselný PIN, který je nutné zadat do tabulky. Teprve potom se ke svému účtu dostanete. Kombinace hesla a potvrzovací SMS znamená vysokou míru bezpečnosti.

Binance

Obchodní limity

Počáteční limit představuje 2 Bitcoiny. Pokud byste chtěli obchodovat s většími virtuálními obnosy, musíte druhé straně poskytnout kopii svého občanského průkazu, pasu nebo jiného dokladu. Teprve pak se vám limit navýší na 100 BTC. Jestliže vlastníte ještě větší obnosy, musíte si domluvit individuální podmínky a servis.

Transakční poplatky

Každá burza si za svůj provoz účtuje specifické poplatky. Ani Binance není výjimkou, neboť právě tyto poplatky pro provozovatele představují hlavní zdroj příjmů. Každá transakce je zpoplatněna 0,1 %. V praxi to tedy znamená, že když např. pošlete 1 BTC, burza si ukrojí 0,1 % z celého Bitcoinu. Binance ale svým věrným zákazníkům nabízí slevy. Čím déle budete na burze obchodovat, tím bude konečná sleva vyšší. Nejedná se však o týdny ani měsíce, nýbrž roky. Burza má také vlastní kryptoměnu BNB, která nabízí řadu výhod.

Jak obchodovat na Binance

Obchodování je na Binance velice jednoduché. Pro začátečníky je tak Binance doslova ideální. Obchodování probíhá přes záložku „Market“, kde se po kliknutí zobrazí jednotlivé obchody. Do pravého sloupce stačí zadat vámi vybranou virtuální měnu, která se poté zobrazí na hlavní obrazovce. Jako budoucí kupující tak uvidíte, jak se vaší měně za poslední dobu daří. Výsledky jsou zakresleny v klasických svíčkách, kdy zelená znamená posílení ceny, kdežto červená snížení. Vlevo nahoře pak vidíte aktuální cenu dané měny a procentuální situaci.

Mezi nejjednodušší a zřejmě i nejčastější způsob obchodu patří navolit částku, kterou si chcete koupit a za aktuální cenu ji příkazem „Buy“ okamžitě koupit. K výběru jsou k výběru i mnohem specifičtější metody. Konkrétně dvě: první je příkaze „Limit“. V tomto případě si dopředu navolíte, za jakou konkrétní částku chcete danou měnu nakoupit nebo prodat, a pak již čekáte na uskutečnění obchodu. Možnost prodeje „Stop-Price“ oceníte zase v případě, kdy míníte vámi vybranou měnu za určitou částku koupit nebo prodat.

Praktický příklad (smyšlené informace): Bitcoin v tuto chvíli stojí 10 tisíc amerických dolarů. Tato částka se mi ale zdá příliš vysoká. Za ideální cenu Bitcoinu považuji 9 tisíc dolarů, proto si navolím funkci „Stop-Price“, kde mé parametry ručně zadám. V případě, kdy cena Bitcoinu klesne na 9 tisíc, se mi Bitcoin za danou cenu a v určitém množství automaticky koupí.

Klady
 • Rychlá a snadná registrace
 • Velké množství kryptoměn
 • Nízké poplatky
 • Jednoduché obchodování
 • Vysoké limity pro výběr
 • Vysoká bezpečnost
Zápory
 • Nelze posílat FIO měnu
 • Mladá burza (od 2017)

Burza Cryptopia

Burza funguje od roku 2014 a svým přístupem a rychlými transakcemi získala velké množství spokojených zákazníků. Mezi největší přednosti Cryptopie patří rychlá registrace, snadné obchody, nízké poplatky a široký sortiment unikátních virtuálních kryptoměn. Burza jich nabízí velké množství: BTC, ETH, , LTC, NEO a mnohé další, méně známé měny. Tato burza ovšem nepřijímá platby kreditními kartami ani tradiční reálné měny.

Cryptopia

Registrace

Burza Cryptopia novým zákazníkům nehází klacky pod nohy. Po zadání potřebných údajů vám přijde na e-mail potvrzovací odkaz. Přihlašování k účtu probíhá standardním způsobem přes internetovou stránku, na kterou se po zadání e-mailové adresy a hesla přihlásíte. Po zadání hesla je dále nezbytné zadat unikátní PIN, který jste si předem sami zvolili. Registrace je rychlá a jednoduchá.

Cryptopia registrace

Obchodní limity

Po schválení můžete začít obchodovat. Limity bez ověřování osobních údajů se řádově pohybují kolem několika Bitcoinů, což pro běžné obchodování bohatě stačí. V případě vyšších částek je ale nutné druhé straně poskytnout některý z osobních dokladů. Teprve potom můžete obchodovat ve velkém.

Vyšší fáze ověřování bývá ale zpravidla problematická, protože se Cryptopia řadí mezi burzy s pomalejší zákaznickou podporou. Nemusí to nutně znamenat laxní přístup provozovatele, ale jednoduše obrovská poptávka, respektive tisíce dotazů denně.

Transakční poplatky

Burza Cryptopia si účtuje za každou transakci 0,20 procent z celkové částky. Při běžném obchodování to tedy znamená, že jakmile například prodáte 1 Bitcoin, 0,20 procent z celého BTC si vezme provozovatel burzy. Před potvrzením jakékoliv transakce uvidíte, kolik si burza za své služby naúčtuje.

Jak obchodovat na Cryptopii

Obchodování na burze Cryptopia patří mezi velmi snadné. Jednoduše navštívíte burzu, kde se vám zobrazí veškeré dostupné kryptoměny k obchodování. Jednotlivé digitální měny můžete samozřejmě kupovat nebo prodávat. Dané položky lze kupovat za Bitcoin, USDT, LTC, DOGE nebo NZD. Všechny položky jsou přehledně seřazeny a vy máte kryptoměny jako na dlani. Stejně jako u jiných burz, tak i v tomto případě vidíte, zdali se dané měně daří nebo její cena klesá.

Po zakoupení vámi vybrané kryptoměny vám bude daná částka automaticky odeslána do vygenerované peněženky. Každá virtuální měna má svoji vlastní peněženku. Také v tomto případě platí, že pokud pošlete například Bitcoin na adresu Litecoinu, o celou částku nenávratně přijdete. Byť Cryptopia nabízí jednoduché obchodování, burza postrádá možnost prodeje za určitou částku, což nemusí zkušeným obchodníkům úplně vyhovovat.

Klady
 • Rychlá a snadná registrace
 • Velké množství unikátních kryptoměn
 • Nízké poplatky
 • Jednoduché obchodování
 • Vysoké limity pro výběr
Zápory
 • Nelze posílat FIO měnu
 • Mladá burza (od 2014)
 • Absence „Limit“ a „Stop-Price”
 • Slabší bezpečnost
 • Pomalejší podpora

Burza Changelly

Tahle burza patří mezi významné obchodní pomocníky, která si za svoji letitou existenci získala obrovské množství spokojených zákazníků. Changelly byla založena v roce 2013. Burza nabízí velké množství známých, ale také zcela unikátních digitálních měn. Nechybí BTC, ETH, DASH, ETC, LTC a další digitální měny.

Changelly se od většiny burz liší tím, že pro své zákazníky vybírá aktuálně nejlepší kurz kryptoměn. Při nákupu si tak můžete být jisti, že kupujete za tu nejlepší cenu. Je to zkrátka kompenzace za vyšší transakční poplatky (viz níže).

Registrace

Na burze Changelly se jednoduše zaregistrujete vyplněním údajů a e-mailové adresy. Pokud máte účet u společnosti Google, stačí se přihlásit přes svůj email. Po správném postupu vám do schránky přijde registrační odkaz. Svůj účet si můžete zabezpečit dvoufázovou Google autentizací. Tímto krokem provozovatel ručí za vynikající zabezpečení každého účtu.

Changelly

Limity

Na této burze neexistují žádné limity. Můžete tedy nakupovat a odesílat libovolné částky. Stejně jako na ostatních burzách ale existují minimální limity nákupu.

Transakční poplatky

Na Changelly budete za všechny transakce platit 0,5 procent. Changelly se tak řadí mezi dražší burzy, ovšem na druhou stranu ručí za rychlý a bezpečný obchod. Transakce se obvykle uskuteční od 5 až 30 minut. Záleží ovšem na částce a hlavně kryptoměně, kterou zrovna posíláte.

Jak obchodovat

Nákup je jednoduchý. Nejprve je nutné vybrat měnu, kterou vlastníte. Poté zadáte kryptoměnu, kterou hodláte koupit. Po zadání měn a částek je nutné vyplnit adresu, kam si přejete zakoupenou měnu poslat. Pak stačí poslat vaši měnu burze, jež další procedury obstará za vás.

Náš tip

Nevíte si rady s obchodováním na burze Binance? Podívejte se na Binance návod.

Zatímco Binance a Cryptopia peněženky pro jednotlivé měny vlastní, Changelly žádné virtuální peněženky nemá. Před nákupem tedy musíte peněženku dané měny dopředu vlastnit. Pokud ji nebudete mít, jednoduše nebudete moci zakoupenou měnu někam poslat a uskutečnit nákup.

Podobně jako u ostatních burz, tak i v případě Changelly platí, že po zadání špatné nebo chybné adresy o své virtuální peníze nenávratně přijdete. Před konečným krokem si tak dávejte dobrý pozor.

Klady
 • Rychlá a snadná registrace
 • Velké množství unikátních kryptoměn
 • Obchod za nejlepší kurz
 • Lze posílat FIO měnu
 • Jednoduché obchodování
 • Vysoká bezpečnost
Zápory
 • Vyšší transakční poplatky

Přečtěte si o dalších kryptoměnách:

Zajímat by vás mohly i tyto články:

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (357 hlasů)

Autor článku

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Michal (17. 4. 2018 14:04)

Dobrý den, nakupoval někdo něco z tohoto e-shopu? https://www.cryptoshop.cz Děkuji, Michal

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (19. 4. 2018 07:04)

Dobrý den, s touto službou zkušenosti nemáme, takže její kvality garantovat nemůžeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář