Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Služby

Nejlepší kurz angličtiny online 2024

Ovládat anglický jazyk patří mezi žádané a možná i nezbytné dovednosti dneška. Angličtina vám pomůže získat práci snů, sledovat oblíbený seriál v originálním znění nebo se dorozumět na dovolené. V rámci testu anglických online kurzů jsme porovnali pětici nejpopulárnějších, z nichž jsme vybrali 3 nejlepší online kurzy angličtiny. Zároveň vám poradíme, jak vybrat kurz angličtiny pro samouky.

Nejlepší angličtina online

Nejlepší online kurz angličtiny s certifikátem.

Skvělá alternativa

Zábavná online angličtina s lektorem.

Nejlepší zdarma

Vynikající online angličtina pro samouky zdarma.

Nejlepší online kurzy angličtiny

Recenze OnlineJazyky.cz – nejlepší online kurz angličtiny s certifikátem

nejlepší jazykový kurz - Onlinejazyky.cz

Klady
 • Přehledné stránky
 • Vynikající a efektivní učení
 • Studium na počítači, mobilu a tabletu
 • Několik dalších jazyků
 • Jazykové certifikáty
 • Specializace na určité profese
Zápory
 • Vyšší cena

Mezi nejlepší online kurzy angličtiny patří OnlineJazyky.cz. Přesně vím, o čem mluvím, protože jsem i já osobně na této stránce s angličtinou před několika lety začínal. Světové jazyky se máte možnost učit interaktivní a zábavnou formou. Učení je přehledné, zábavné a motivující. Pokud nechcete „kupovat zajíce v pytli“, jednoduše si vyzkoušejte několik kapitol zdarma. Teprve poté se můžete rozhodnout, zda si anglický kurz koupíte.

Angličtina je rozdělena do mnoha kategorií: angličtina pro začátečníky A1 – přes angličtinu pro mírně pokročilé B1- až po angličtinu pro experty C2. Nechybí ani příprava ke státní maturitě, pro obchod, elektroenergetiku, právníky, nákup a jiné účely a profese. K zakoupení je také samostatná sada slovíček.

Pozor

Připravili jsme pro Vás slevu 20% na veškeré kurzy od OnlineJazyky.cz, stačí při objednávce zadat kód TESTADO20.

Učení probíhá formou poslechu, mluvení, čtení, psaní a jiné interakce. Při studiu tedy pilujete úplně všechno, co můžete potřebovat. OnlineJazyky.cz vás dokonce připraví i na certifikát FCE a CAE, který po dokončení kurzu obdržíte. Pokud si tuhle angličtina online koupíte, automaticky dostanete doživotní přístup.

Online angličtina OnlineJazyky je určitě nejlepší volba pro samostudium. Funguje na stolním PC, notebooku, mobilu a tabletu. Nejste ničím limitováni a online testy a poslech spustíte na čemkoli. Kurz dokonce pamatuje i na různé profese.

Minusem tohoto online kurzu angličtiny s certifikátem je snad vyšší cena a nemožnost studovat bez internetového připojení (offline).

Recenze Easylingo.cz – finalista testu angličtina online

test jazykového online kurzu EasyLingo a zkušenosti

Klady
 • Přehledné stránky
 • Vynikající a účinné studium
 • Funguje na počítači, mobilu a tabletu
 • Několik dalších jazyků
 • Online lektor zdarma
Zápory
 • Vyšší cena

Druhým nejlepším online anglickým kurzem je EasyLingo.cz. Ani tady nebudete ochuzeni o spoustu vynikajícího studijního materiálu, se kterým se naučíte anglicky pohodlně a rychle. Kromě angličtiny můžete pilovat němčinu, španělštinu nebo třeba ruštinu. Easylingo.cz slibuje, že vás jazyk naučí už za 30 hodin čistého času.

Na stránce je k výběru spousta jazykových úrovní. Pokud nevíte, jak na tom s angličtinou jste, můžete si vyzkoušet rozřazovací test angličtiny. Během pár minut vám na email přijdou výsledky cvičení, podle kterých si pak vyberete ideální úroveň. K dispozici je angličtina pro začátečníky, angličtina pro mírně pokročilé, angličtina pro velmi pokročilé a spousta dalších úrovní…

Během online kurzu se učíte poslouchat, mluvit, číst a psát. K dostání je také nadstandardní výuka typu individuální Skype lekce a online konverzační klub. EasyLingo.cz dokonce nabízí online lektora, který vám odpovídá na vaše dotazy. Zajímavé jsou motivační odměny v podobě iPhonů a dárkových karet. Rovněž potěší šikovný ebook zdarma.

Pozor

Připravili jsme pro Vás slevu 20% i na veškeré kurzy od EasyLingo.cz, využijte kód TESTADO20.

Když vám online kurz angličtiny nesedne, do 14 dní můžete požádat o vrácení peněz. Pokud se pro EasyLingo.cz rozhodnete, studovat můžete jak na počítači, tak na svém chytrém telefonu. Po dokončení studenti získají certifikát jazykových znalostí.

Drobnou vadou na kráse je nemožnost studovat bez připojení k internetu. Cvičení angličtiny je také dražší než některá konkurence. Na druhou stranu si za příplatek zajistíte nadstandardní přístup a metody.

Recenze Duolingo.com – nejlepší angličtina pro samouky online

výuka jazyků Duolingo

Klady
 • Zcela zdarma
 • Krásné zpracování
 • Motivační a účinné studium angličtiny
 • Funguje na počítači, mobilu a tabletu
 • Spousta jazyků
 • Nejlepší angličtina online pro děti
Zápory
 • Pouze pro začátečníky
 • Bez certifikátu

Duolingo je zcela jistě TOP angličtina pro samouky online. Funguje jak na počítači, tak na telefonu. Kromě angličtiny si můžete vybrat švédštinu, maďarštinu, ruštinu, portugalštinu a spoustu jiných světových jazyků. Zábavné testy si můžete vyzkoušet i v takových jazycích, o nichž jste dosud ani neslyšeli.

Duolingo doporučujeme hlavně začátečníkům, kterým tenhle kurz pomůže jazyk rychle uchopit. Maximální úroveň však končí na B2. Pokud tedy anglicky docela umíte, tyhle anglické testy online zřejmě pro vás nebudou ty pravé.

Duolingo je zároveň bráno jako nejlepší angličtina pro děti online. Během výuky nechybí spousta obrázků a jednoduchá forma ovládání, která je naprosto snadná i pro méně zkušené uživatele. Ovládání na mobilu je praktické a hodí se i na cesty. Offline studium ovšem funguje pouze u placené verze.

Kromě psaní cvičíte také četbu a mluvení. Moc se mi líbí možnost diskutovat o jednotlivých cvičeních. Když vám není nějaké slovíčku nebo fráze jasná, prostě se zeptáte a on vám některý uživatel časem odpoví. Skvělý je také motivační program: za studium získáváte odznáčky a můžete sledovat i vaše přátelé, jak si zrovna studijně vedou.

Duolingo je bezesporu vynikající angličtina online zdarma pro samouky. Drobným minusem je nižší obtížnost. Duolingo (čti recenzi) zkrátka není pro pokročilé angličtináře. Jako angličtina pro 5. třídu je nicméně ideální. Je to vlastně taková angličtina hrou…

Porovnání kurzů angličtiny online

OnlineJazyky EasyLingo Duolingo English Me! Learn English Grammar
OnlineJazyky.cz test Easylingo.cz - porovnání recenze Duolingo English Me! - recenze a test Learn English Grammar testy
RECENZE RECENZE RECENZE RECENZE
Cena kurzu 2 490 Kč 2 748 Kč  zdarma 1 117 Kč  zdarma
Studium na počítači
Studium na mobilu ×
Funguje bez internetu × × ×
Jazyková úroveň Od A1 do C2 Od A1 do C2 Od A1 do B2 Od A1 do C2 Od A1 do C2
Příprava na certifikát × × × ×
Poslech ×
Mluvení ×
Psaní
Čtení
Výuka pro určité profese × × × ×
Zkušební verze
Výuka v češtině ×
Vhodný pro začátečníky ×
Vhodný pro děti × × ×
Další jazyky × ×
Doživotní licence ×
Vyzkoušet
zdarma
Vyzkoušet
zdarma
Vyzkoušet
zdarma
Vyzkoušet
zdarma
Vyzkoušet
zdarma

Jak vybrat online kurz angličtiny pro samouky

Umět alespoň jeden cizí jazyk je v 21. století nutnost. Angličtina patří mezi nejrozšířenější světové jazyky, proto jsou také její kurzy nejžádanější…výuka angličtiny online

Ať už angličtinu zvládáte částečně nebo vůbec, jednou z nejlepších voleb pro učení je studium formou online cvičení. Angličtina online představuje dokonalý prostředek k výuce, který je vysoce efektivní. Podmínkou ale samozřejmě je, abyste se studiu věnovali intenzivně a s nadšením.

Ačkoli je většina lidí přesvědčena, že nejlepší forma výuky je odcestovat do zahraničí, ne vždy tomu tak musí být. I v zahraničí se totiž nemusíte jazyk dobře naučit: jednoduše proto, protože se vám nebude chtít a komunikaci si budete porůznu ulehčovat. Ostatně jistě znáte ze svého okolí cizince, který naši mateřštinu nezvládá ani po deseti letech pobytu v České republice.

Angličtinu pro samouky online osobě považuji za výborný prostředek k naučení jazyka. Sám jsem se před lety do takového „pokusu“ pustil a musím říci, že jsem se byl schopen již po velice krátké době samostudia cizím jazykem domluvit. Umět jazyk je zkrátka důležité a věnovat mu péči se jednoznačně vyplatí. Nabyté znalosti zužitkujete při cestování, sledování filmů, hraní her nebo v práci.

Rozřazovací test

Pokud anglický jazyk vůbec neznáte, musíte samozřejmě začít úplně od základních slovíček. Jestliže ale máte určité znalosti, pak doporučujeme rozřazovací test. Během chvilky zjistíte, na jaké jazykové úrovni vlastně jste a podle toho si vyberete takový kurz angličtiny online, který je pro vás ten nejvhodnější.kurz angličtiny online

Některé kurzy angličtiny online vás k rozřazovacímu testu „přinutí“ sami, u jiných si můžete hned na začátku vybrat předpokládanou úroveň svých znalostí. Těžko říci, jaká varianta je nejlepší. Každá má své výhody a nevýhody.

Jakou máte jazykovou úroveň?

Jazykové znalosti angličtiny se rozdělují do 6 jazykových úrovní. Ke každé z nich si níže něco povíme tak, abyste si mohli udělat obrázek o tom, na jaké úrovni jste. Taková informace vám při výběru kurzu angličtiny hodně pomůže.

 • Jazyková úroveň A1 – začátečník
 • Jazyková úroveň A2 – mírně pokročilý
 • Jazyková úroveň B1 – středně pokročilý
 • Jazyková úroveň B2 – vyšší středně pokročilí
 • Jazyková úroveň C1 – pokročilí
 • Jazyková úroveň C2 – odborník

Úroveň A1

Rozumíte každodenním výrazům a základním frázím. Dokážete vyjádřit informace o místě, kde žijete a o lidech, které dobře znáte. Pokud na vás druhý člověk mluví pomalu, jste schopni jeho slovům porozumět a odpovědět. Co se týče čtení, z textu přeložíte známá slovíčka.

Úroveň A2

Rozumíte větám a často používaným výrazům, které se týkají vás a lidí ve vašem blízkém okolí. Jste schopni anglicky mluvit o jednoduchých činnostech a běžných zkušenostech. Zvládnete číst krátké a jednoduché texty, rozumíte osobním dopisům.

Úroveň B1

Uživatel jazyka rozumí informacím z všedního života, myšlenkám, problémům v práci a ve škole. Je schopen popsat téma, které dobře zná, jako jsou různé zážitky. Co se týče čtení, díky úrovni B1 je daný člověk schopen porozumět textům obsahující běžně používaná slovíčka.

Úroveň B2

Takový člověk rozumí myšlenkám a složitějším textům. Dokáže se vypořádat s rozhovorem natolik dobře, že dokáže mluvit plynule a souvisle. Zvládne napsat text na složitější témata. Čtený text má „na háku“ a rozumí článkům a aktuálním zprávám.

Úroveň C

Jazyková úroveň C se projevuje plynulou komunikací na jakékoli téma včetně psaní dlouhých a složitých textů. Využití jazyka je rychlé, pružné a srozumitelné. Úroveň četby je na vysoké úrovni: pochopení faktického a beletrického textu nedělá žádný problém. Člověk je schopen pochopit rozdíly.

Úroveň C2

Daný člověk pochopí téměř vše, co kde zaslechne nebo si přečte. Plynule komunikuje a věty řadí do logických souvislostí. Dokáže se plně vyjádřit na jakékoli téma, a to jak mluvou, tak psanou formou. Četba mu nedělá žádný problém, je schopen přeložit abstraktní texty včetně odborných článků a náročné básnické literatury.

Jak se naučit anglicky

Jedním z klíčových prvků, jak se naučit anglicky, je správná metoda výuky. Rovnou na úvod si můžeme říct, že pro nejefektivnější učení anglického jazyka je nejlepší pilovat všechny výukové metody, což správné kurzy angličtiny online vždy nabízejí. Pokud rozumíte psanému textu a neumíte mluvit, na dovolené budete nejspíše ztraceni. To stejné platí také v opačném případě. Níže si povíme, o kterých metodách mluvíme a co nám konkrétně přináší.

Poslech

Výborná věc při konverzaci „face to face“. Anglická slovíčka se většinou jinak vyslovují než píší, což začátečníků činí velké obtíže. Poslech nepodceňujte a pravidelně jej cvičte. Začátečníkům ale nedoporučujeme náročné konverzace nebo cizí filmy. Mluvu stejně nepochopíte a výsledek příliš efektivní není. Raději dejte přednost pomalejšímu a jednoduššímu poslechu, který pochopíte a většině slovíčkům budete rozumět. A pokud některé neuchopíte, z probíhajícího textu zjistíte souvislosti.

Zároveň také pamatujte na to, kde se zrovna nacházíte. Jinak se mluví například v Americe, Británii a Austrálii. Je to jako v České republice, kdy Pražák mluví trošku odlišně než strejda z Moravy. V porozumění nicméně hraje velkou roli to, jak moc se druhá strana snaží, abyste ji pochopili. Pokud na vás bude rodilý Angličan mluvit rychle, jen stěží mu porozumíte. Jestliže tedy hned všechna slovíčka neuchopíte, nevěšte hlavu, ani vám každý cizinec nerozumí…

Angličtina online vám umožní snadnou poslouchat anglické mluvčí s různým přízvukem.

Mluvení

Asi nejžádanější anglická dovednost, po kterou všichni začátečníci touží. Málo kdo si však mluvení trénuje během online kurzu. To je ale velká chyba, které se vyvarujte. Po naučení nových slovíček je nejlepší si je několikrát ještě zopakovat nahlas, klidně i pro sebe. Vůbec nejlepší je využít novou slovní zásobu přímo ve větách, čímž si je zapamatujete.

Psaní

Nově nabyté zkušenosti dobře uplatníte při psaní. Uvidíte sami, jak si některá y/i hned nevybavíte. Postupem času se ale zdokonalíte a slovíčka budete psát bezchybně.

Čtení

Pro zlepšení slovní zásoby je čtení jednou z nejlepších metod učení. Člověk do podvědomí získává nová slovíčka, která se mu později dobře vybaví. Čím častěji čteme, tím lépe. Taková dovednost se nám vyplatí v běžném životě jako je návštěva restaurace, čtení knih, novin a aktuálních zpráv. Vhodným pomocníkem jsou dvojjazyčné knihy neboli bilingvní knihy.

Angličtina a certifikát

Angličtinu se můžete naučit „jen tak pro sebe“ nebo za účelem získání certifikátu. Jazykový certifikát je stále častěji požadován v některých zaměstnání, což stejně tak platí v případě studia na zahraniční univerzitě. Nejen tam nestačí rychlá ústní zkouška při pohovoru, nýbrž je požadován platný jazykový certifikát.anglický certifikát - online kurz angličtiny

Certifikáty mají také určitou platnost. To znamená, že některé z nich neplatí v okamžiku, jakmile překročíte hranice naší země. Mezi nejprestižnější zkoušku patří ESOL, kterou pořádá britská univerzita v Cambridge.

Cambridgeské zkoušky z angličtiny mají pět úrovní:

 • KET – Key English – Test je určen pro začátečníky a obtížností sahá k A2
 • PET – Preliminary English – Test je určen pro pokročilejší osoby, které dokáží komunikovat v různých situacích všedního dne. Obtížnost B1
 • FCE – First Certificate in English – Je náročnější zkouška, která počítá s řešením náročnějších situací. Obtížnost B2
 • CAE – Certificate in Advanced English – Je výborný certifikát, který požadují náročnější britské univerzity. Obtížnost C1
 • CPE – Certificate of Proficiency in English – Je nejnáročnější cambridgeská zkouška z anglického jazyka. Kromě univerzit je uznávaná velkými globálními společnostmi. Obtížnost C2

Kromě přípravy na certifikát vás může online kurz angličtiny připravit i na mnoho jiných účelů. Je zkrátka rozdíl, zdali se učíte angličtinu pro firemní účely, nebo jen pro svoji potřebu. Také nad touto otázkou se tedy před výběrem vhodného online kurzu pozastavte.

Angličtina pro děti online

Cizí jazyk je důležitý nejen pro dospělé, ale také pro malé děti. Ostatně není výjimkou, že se dnes malé ratolesti učí cizí slovíčka již ve školce. Právě taková metoda je vůbec nejlepší, protože si vaše dítko cizí jazyk vyloženě „zaryje“ pod kůži již v útlém věku.Angličtina pro děti online - recenze

Studium svého potomka tedy nezanedbávejte ani v takto malém věku. Angličtina online pro děti by měla být přehledná, jednoduchá a hlavně zábavná. Šetřit by se nemělo obrázky ani pěknými texty. Taková podoba bude dítěti vyhovovat a hlavně zabaví. Dbejte na to, aby se vaše dítě cítilo spokojeně. Pokud studium jazyka svému malému pokladu znechutíte již v dětství, v dospělosti se bude k biflování jen těžko vracet…

Náš tip

Na nejlepší kurzy angličtiny pro děti se podívejte na náš aktualizovaný žebříček kurzů. Vybíráme kvalitní placené verze a aplikace zdarma.

Placený nebo neplacený kurz?

Placený kurz angličtiny online

Během velkého testu anglických kurzů online jsme jednoznačně přišli na to, že placené verze jsou výrazně lepší než ty neplacené. Není ani divu, že první dvě místa vyhrály kurzy placené. Největší výhody představuje především obrovský výběr studijních metod, uživatelský komfort a podpora. Nevýhodou je samozřejmě cena v řádech několika tisíců.

Některé online kurzy angličtiny nabízí zaplacení určité jazykové úrovně na neomezeně dlouhou dobu, případně měsíční předplatné. Tady vám příliš neporadíme a spíše  si musíte vy sami odpovědět, jaká varianta bude pro vaše účely ekonomičtější.

Klady
 • Spousta metod učení
 • Nejefektivnější studium
 • Online podpora
 • Bez reklam
Zápory
 • Cena

Neplacený kurz angličtiny online

Ovšem pozor, také online angličtina zdarma není k zahození. Třetí pozici vyhrálo Duolingo, které patří mezi špičkové nástroje pro samouky. Většina kurzů zdarma vás však bude neustále otravovat vyskakující reklamou. To je velmi nepříjemné a zároveň vás blikající reklamy vyrušují od samotného studia. Pokud to myslíte s učením vážně, určitě něco investujte a kupte si placený online kurz angličtiny.

Klady
 • Zdarma
 • Vhodný spíše pro začátečníky
Zápory
 • Méně obsáhlejší metody výuky
 • Prakticky bez podpory
 • Otravné reklamy

Překladač vět online

Pokud hledáte kvalitní překladač vět, rozhodně doporučujeme Překladač Google. Jedná se o rychlý a praktický nástroj, který se za poslední dobu dočkal výrazného zlepšení. Překladač vět a textů od Googlu si poradí prakticky se vším, na co si jen vzpomenete, což se hodí například v případě, kdy se věnujete anglickým online cvičením. Zároveň slouží jako naditá zásobárna online slovíček. Mějte nicméně na paměti, že tenhle překladač anglických vět má stále určitá omezení, proto nemusí některé překlady dávat úplně smysl.

Rádi byste se naučili anglicky, ale nevíte, jak na to? Mrkněte na stránku Englishhacker.cz, kde vám poradí, jak se učit efektivněji a zábavněji.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (51 hlasů)

Autor článku

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář