Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší směnárny na kryptoměny

19.2.2018 Testado Testado

Možností, jak a kde si koupit kryptoměny je několik. Kromě složitých internetových burz, kde se obchoduje v milionech dolarů, existují také jednoduché internetové směnárny. Oproti burzám jsou pohodlnější a pro začínající uživatele jednodušší, i když mají o něco vyšší poplatky.

Směnárny přijímají skutečné peníze formou klasického bankovního převodu nebo platby kartou. A po přijetí peněz si svoji vysněnou kryptoměnu u směnárny na pár kliknutí zakoupíte. Směnárny vás tak nenutí k žádný zbytečným machinacím a převodům. Stačí mít platební kartu a dostatek peněz na účtu.

Vybrali jsme několik směnáren, které jsou prověřeny statisíci spokojených zákazníků z celého světa. Také my na doporučených směnárnách máme své aktivní účty, a tak víme, o čem mluvíme.

Ověřená klasika

Dlouhodobě ověřená česká směnárna.

Skvělá alternativa

Mladá a inovativní česká směnárna.

Světová jednička

Největší americká kryptoměnová směnárna.

Nejlepší směnárny na kryptoměny

Na světě existují desítky kryptoměnových směnáren, přičemž všechny z nich mají svá vlastní specifika. Tak například světové směnárny, které se mohou pyšnit mnoha miliony spokojených uživatelů, většinou nemají uživatelsky příjemné prostředí v českém jazyce a kryptoměny u nich musíte nakupovat za zahraniční měny, jako jsou eura nebo dolary. Celkové shrnutí a srovnání 3 nejlepších směnáren současnosti naleznete v tabulec níže:

Simplecoin Finex.cz Coinbase
Simplecoin Finex Coinbase
Naše hodnocení ★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆
Jednoduché prostředí v CZ ×
Přijímá české koruny ×
Přijímá platební karty ×
Přijímá platby převodem (v EUR)
Nejmenší možný nákup 100 Kč 1 000 Kč 10 $
Počet kryptoměn 6 8 25
Virtuální peněženka × ×
Poplatky za směnu od 3 % od 3 % od 3,99 %
Povinné ověření identity ano, od 5 000 Kč ano, od 25 000 Kč nebo individuálně ano, vždy
Zákaznická podpora v češtině v češtině v angličtině
Nákup i prodej kryptoměn (za EUR)
Rok založení 2013 2020 2012
Koupit kryptoměny Koupit kryptoměny Koupit kryptoměny

Jak je patrné ze srovnávací tabulky výše, každá kryptoměnová směnárna má své výhody, ale i nevýhody. A stejně jako směnárny, i jednotliví zákazníci mají jiné potřeby. Nelze tedy jednoznačně rozhodnout, která směnárna je nejlepší a která je nejhorší – každá z nich má něco do sebe.

Nicméně rozhodně doporučujeme využívat pouze ozkoušené a ověřené směnárny, protože se v tomto odvětví pohybuje spousta neférových firem, které lákají důvěřivé zákazníky na nízké poplatky nebo závratné zaručené zisky, ale potom je těžké z nich dostat své peníze zpět.

Testado radí

Vždy je lepší si vybranou směnárnu vyzkoušet s menší částkou, zda všechno proběhne podle plánů, a teprve poté se pouštět do větších nákupů.

Níže naleznete představení doporučených směnáren.

Směnárna SimpleCoin

Simplecoin

Jak už název napovídá, na SimpleCoin nemusíte hledat nic složitého. SimpleCoin je ryze česká kryptoměnová směnárna, která byla založena už v roce 2013, ale uvedena do provozu byla až v roce 2014. SimpleCoin sídlí v Praze a tam také zaměstnává několik lidí vč. programátorů a zákaznické podpory, která je zákazníkům k dispozici.

U SimpleCoin je možné zakoupit 6 kryptoměn, a to už s částkou od 100 Kč, což je skvělá zpráva hlavně pro nováčky. Není tedy třeba na vyzkoušení riskovat mnoho. Platit ale lze pouze bankovním převodem v eurech nebo v českých korunách.

Klady
 • Česká a dlouho fungující firma
 • Min. nákup už od 100 Kč
 • Několik dostupných kryptoměn
 • Podpora v češtině
 • Možné nakoupit bez registrace
Zápory
 • Není možné platit kartou a je tedy třeba čekat na bankovní převod
 • Nabízí pouze 6 kryptoměn
 • Je vyžadováno ověření identity nakupujícího už při nákupech nad 5 000 Kč
Testado radí

Před nákupem kryptoměn na směnárně je nutné mít vlastní kryptoměnovou peněženku, kam své kryptoměny po jejich nákupu uschováte. Více se dozvíte zde.

Směnárna Finex.cz

Finex.cz

Směnárna Finex.cz se na českém trhu objevila teprve v roce 2020, ale i přesto nabízí uživatelům jednoduchý a bezpečný způsob nákupu a prodeje kryptoměn. Ve své nabídce má tak prozatím 8 kryptoměn, které je možné nakoupit jak za pomoci platební karty, tak i převodu z účtu. Naopak v případě prodeje je možné prozatím využít pouze směnu mezi Bitcoinem a českými korunami.

Výhodou je i rychlost, jakou směnárna dokáže kryptoměny převést do vaší peněženky. Po zadání objednávky a následné platbě kartou můžete mít kryptoměny u sebe již během 15 až 30 minut. Směnárna Finex.cz je tak jednoznačně nadějnou mladou českou směnárnou, která navíc nabízí i jedny z nejnižších poplatků na trhu.

Klady
 • Česká směnárna
 • Platba převodem i kartou
 • K dispozici několik kryptoměn
 • Podpora v češtině
 • Nákupy kartou jsou zpracovány za několik desítek minut
 • Možné nakoupit bez registrace
Zápory
 • Min. nákup až od 1 000 Kč
 • Je vyžadováno ověření identity pro nákupy nad 25 000 Kč nebo individuálně
 • Nákupy kartou mají vyšší poplatek než převodem

Směnárna Coinbase

Coinbase

Coinbase jakožto největší americká kryptoměnová směnárna si od svého založení v roce 2012 vybudovala dobré jméno nejen ve své rodné zemi, ale prakticky po celém světě. Za celou dobu svého působení na trhu si tak získala více než 30 milionů uživatelů, kteří si cení zejména širokého výběru kryptoměn, který se stále zvětšuje. Směnárna tak poslouží nejen zkušeným investorům ale i úplným začátečníkům.

Ve své nabídce má Coinbase 25 kryptoměn, mezi kterými můžeme najít například Bitcoin, Litecoin, Ethereum nebo XRP. Počet těchto kryptoměn se však neustále zvyšuje.

Směnárna navíc disponuje jednoduchou platformou v anglickém jazyce, kterou je ale bohužel možné využívat až po registraci a verifikaci účtu. Mezi nabízenými metodami platby je zahrnuta jak platba kartou, tak i převod z účtu, přičemž je možné platit eurem a americkými dolary. České koruny ale chybí.

Klady
 • Možnost nákupu kartou i převodem
 • Nabízí vlastní peněženku
 • Velká a důvěryhodná americká firma s mnoha miliony spokojenými klienty
Zápory
 • Nepřijímá české koruny
 • Není v češtině
 • Poplatek při platbě kartou je celkem vysoký
 • Je nutná registrace včetně ověření identity

Jak koupit kryptoměny na burze

V případě, že chcete pár procent ušetřit a nevadí vám anglický jazyk a trochu techničtější založení, nastavení a zabezpečení obchodního účtu na kryptoměnové burze, stojí za to opustit svoji komfortní zónu a nakoupit na kryptoměnové burze.

Sice se jedná o složitější proces, ale když nepočítáme převod korun na eura a zpět, jsou burzy schopny nabídnout poplatky i ve výši pod 0,5 %.

Zajímat by vás mohly i tyto články:

Přečtěte si o jednotlivých kryptoměnách:

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (158 hlasů)

Autor článku

Testado
Testado

Testado.cz je recenzní online magazín. Naši redaktoři osobně testují vybrané produkty a dále shromažďují tipy na nejlepší zařízení dle odborných a uživatelských recenzí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář