Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší směnárny na kryptoměny

Datum 19.2.2018 Petr Smejkal Petr Smejkal

Možností, jak si pořídit digitální měnu je několik. Kromě internetových burz existují také internetové směnárny. Oproti burzám jsou pohodlnější a pro začínající uživatele jednodušší.

Přijímají totiž skutečné peníze, za které si svoji vysněnou kryptoměnu následně zakoupíte. Směnárny vás tak nenutí k žádný zbytečným machinacím a převodům. Stačí mít kreditní kartu a dostatek peněz na účtu.

Vybrali jsme několik směnáren, které jsou prověřeny statisíci spokojených zákazníků z celého světa. Také my na doporučených směnárnách máme své aktivní účty, a tak víme, o čem mluvíme.

  CoinbaseCoinmateCEX
  Recenze CoinbasecoinmatelogofinalRecenze cexlogo
  Naše hodnocení★★★★★★★★★☆★★★★☆
  Fiat měna
  Platební karta
  Poplatky3,99%0,05 – 0,35 %3,5 % + 0,24 Eur
  Virtuální peněženka
  Počet měn438
  Povinná verifikace
  Byla hacknuta?×××
  Pro začátečníky?
  Zjistit viceZjistit víceZjistit více

  Směnárna Coinbase

  Coinbase patří mezi nejznámější a nejpoužívanější směnárny digitálních měn vůbec. Má to své jednoduché vysvětlení: směna kryptoměn je velmi jednoduchá. Pokud tedy s virtuálními měnami teprve začínáte, Coinbase představuje ideální první vykročení.

  Coinbase

  Založení účtu

  První kroky jsou snadné. Jednoduše si založíte účet, kde vyplníte veškeré potřebné nezbytnosti. Po ověření emailu váš účet ještě propojíte s telefonním číslem, což zvyšuje bezpečnost. Dalším krokem je přidání platební metody, tedy vyplnění kreditní karty. Karet může být klidně několik.

  Registrace si tedy nežádá složité verifikace s fotografiemi a video hovory. Na jednu stranu je zákazník ušetřen otrapám, na stranu druhou stranu tato skutečnost svědčí o (zřejmě) chabějším zabezpečení. Dosud ovšem nejsou známky o zneužití účtu apod.

  Coinbase

  Limity a poplatky

  Po registraci se denní limity nákupu pohybují v několika stovkách Eur. Pokud ale hodláte obchodovat ve velkém, váš účet si můžete pomocí osobních dokladů navýšit až na částku 100 tisíc Eur. Obecně ale můžeme říci, že pro první nákupy je výše limitů dostatečná.

  Poplatky se odvíjí od celkové nákupní transakce. Například při nákupu Bitcoinu za 100 Eur si Coinbase odečte 3,84 Eur. Není to sice nejmenší částka, ovšem převod je vždy rychlý a hlavně spolehlivý. Navíc pokud budete do kryptoměn investovat, stovkové položky se příliš nevyplatí.

  Coinbase

  Jaké měny mohu koupit

  Jednou z největších nevýhod směnárny Coinbase je množství kryptoměn, které si můžete koupit. K výběru je pouze Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin. Do budoucna ale počítáme, že budou další virtuální položky přibývat, což se ostatně u Coinbase již stalo.

  Jak probíhá nákup

  Jednoduše vyberete měnu a částku, kterou hodláte investovat. Poté vyberete kartu a potvrdíte nákup. Zakoupená měna se následně uloží na vaši peněženku v Coinbase. Poté si můžete danou kryptoměnu kamkoliv poslat, nebo si ji nechat přímo na Coinbase.

  Veškeré úkony jsou velice přehledné a pohodlné. Pokud jste dosud ještě nikdy neobchodovali, tak vězte, že v případě Coinbase nebudete mít s čímkoliv problém.

  Klady
  • Ideální pro začátečníky
  • Snadná registrace
  • Jednoduchá směnárna
  • Rychlé směny
  • Vysoká stabilita
  Zápory
  • Pouze Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin

  Směnárna Coinmate

  Coinmate patří mezi další z řady oblíbených směnáren, kterou oceňují hlavně začínající obchodníci. Směnárna má příjemné uživatelské rozhraní, snadné způsoby směňování a plateb.

  coinmatelogofinal

  Založení účtu

  Založení účtu ovšem nepatří mezi ty jednodušší. Nejprve je nutné vyplnit údaje a email. Pro zdárné uskutečnění nákupů a prodejů je ovšem nezbytné učinit další krok – videohovor. Musíte si připravit občanský průkaz nebo pas, který pak ukážete anglicky hovořícímu pracovníkovi na druhé straně linky. Jazykové bariéry se ovšem bát nemusíte, protože registraci zvládnout i neangličtináři.

  V případě registrace nejde ani tak o složitost, nýbrž o (ne)rychlost. V našem případě jsme na ověření čekali několik týdnů. Záleží ovšem, jakou vlnu zrovna chytnete. V současné době je registrace otázkou několika dnů.

  coinmatelogofinalregistrace1

  Limity a poplatky

  Po dvoufázové verifikaci vám Coinmate dovolí obchodovat s částkou až 10 000 Eur za 24 hodin. Pokud byste měli zájem obchodovat s vyššími sumami, musíte si dohodnout individuální podmínky přímo s Coinmate.

  Na této směnárně lze obchodovat různými variantami. Máte možnost nakupovat přes „Limit“, kde poplatek činí 0,05 % v případě BTC, přičemž u LTC neplatíte nic. Pokud dáte přednost funkci „Market“, bude vám účtován poplatek 0,35 % u BTC, kdežto u LTC zase 0,05 %. Posílání FIO měny zpátky na účet vaší banky je zpoplatněno 10 Kč. Peníze nelze posílat na jiný účet než je účet verifikovaného majitele – tedy pouze vám.

  coinmateobchod2

  Pokud jde o směnu virtuálních měn za reálné peníze a naopak, jedná se o sekundový proces. Coinmate je ovšem pomalejší v přijímání vámi poslaných částek z banky na váš Coinmate účet. Doba trvání se zpravidla pohybuje kolem 24 hodin, přičemž o víkendu se transakce neschvalují. Jestliže pošlete peníze v pátek, s největší pravděpodobností se na váš účet připíší nejdříve v pondělí.

  Jaké měny mohu koupit

  Směnárna Coinamte je v tomto ohledu dosti limitována. Směňovat můžete Bitcoin za Euro (čili v našem případě za koruny), Litecoin za BTC a Bitcoin Cash za BTC. Žádné jiné operace nelze provádět. Zdali budou další měny přibývat, není známo.

  Jak probíhá nákup

  Nákup nebo prodej je velmi jednoduchý. Po zaslání vámi zvolené částky si jednoduše na horní liště vyberete měny, s jakými hodláte obchodovat. Poté danou částku zadáte do příslušné kolonky, kde se vám hned vedle ukáže, kolik a čeho získáte za vámi uvedenou měnu a částku. Pak stačí nákup potvrdit a je hotovo. Částka je vám obratem připsána na Coinmate účet.

  Krom této varianty pak existuje možnost obchodování na burze, kde si můžete pohrávat s funkcí „Limit“ a „Market“. Uživatelské rozhraní je graficky jednoduché a nákup je pohodlný. Žádný začátečník se určitě neztratí.

  Klady
  • Ideální pro začátečníky
  • Jednoduchá směnárna
  • Rychlost a bezpečnost
  • Vysoká stabilita
  • Téměř bezlimitní obchod
  • České zázemí
  Zápory
  • Pouze Bitcoin, Bitcoin Cash a Litecoin
  • Delší doba připsání FIO

  Směnárna CEX

  Mezi známé a ověřené krypto směnárny patří CEX. Společnost byla založena již v roce 2013, a tak se může pyšnit již několikaletou tradicí. Obsluhu CEX zvládne i začátečník.

  cexlogo

  Založení účtu

  Registrace na směnárně CEX patří mezi časově náročnější. Po zadání údajů, emailové adresy a telefonního čísla vám přijde ověřovací email, s jehož pomocí dokončíte první část registrace. Pro každé přihlášení je pak nutné mimo emailu a hesla ještě zadat unikátní kód, který vám přijde na vámi zadané telefonní číslo.

  Pro obchodování je nutné vyplnit údaje k vaší kartě. Protistrana si dále žádá fotografii vás a vaší karty, kterou budete pro obchodování na směnárně používat. Pro navýšení limitů jsou nutné další osobní doklady a fotografie.

  cexregistrace

  Limity a poplatky

  Základní registrací vám směnárna umožní obchodovat s maximální výší 1 000 Eur denně a 3 000 Eur měsíčně. Limity se ovšem netýkají virtuálních měn, s nimiž můžete obchodovat v libovolné výši. Pro navýšení limitů je nutné dokončit další verifikace, dle jejichž stupňů se obchodní limity navýší.

  Co se týče účtovaných poplatků, v případě vkladu a použití karty VISA vám bude účtován poplatek 3,5 % z celkové částky + 0,24 Eur. Výběr je účtován poplatkem 3,50 Eur. Poplatky u jednotlivých karet se ovšem liší, byť mírně.

  Směnárna CEX nabízí také burzu, kde se základní výše poplatků pohybuje kolem 0,25 % a 0,16 %. Pakliže budete obchodovat s velkými objemy, limity se mohou snížit až na 0,1 %.

  Jaké měny mohu koupit

  Směnárna CEX nabízí obchodování se základními digitálními měnami. Obchodovat můžete s Bitcoinem, Bitcoin Cash a Ethereum. Zdali některé kryptoměny přibudou není zatím jasné, neboť se směnárna potýká s extrémním nárůstem nových zákazníků, tudíž se provozovatel věnuje zejména registracím.

  Jak probíhá nákup

  Obchodování není vůbec složité a zvládne je skutečně úplně každý. Jednoduše si vyberete možnost, zdali si chcete vložit nebo vybrat kryptoměnu či reálné peníze a pak již pokračujete podle zadaných instrukcí.

  Pokud si budete chtít na účet poslat peníze, prostě vyberete kartu, navolíte částku a pár kliknutími se obchod automaticky uskuteční. Pro jakékoliv obchodování je nicméně nutná alespoň základní verifikace. Žádný „hurá“ nákup tady zkrátka neučiníte.

  Klady
  • Jednoduchá směnárna
  • Rychlost a bezpečnost
  • Vysoká stabilita
  Zápory
  • Zdlouhavé verifikace
  • Vyšší poplatky
  • Pouze Bitcoin, Bitcoin Cash a Ethereum

  Přečtěte si o jednotlivých kryptoměnách:

  Zajímat by vás mohly i tyto články:

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Celkové hodnocení: 4.4 (20 hlasů)

  Autor článku

  Petr Smejkal
  Petr Smejkal

  Petr má rád nové technologie, historii, internet a zajímavé knihy. Obdivuje Elona Muska, působí jako externí redaktor Prima ZOOM a postupně proniká do tajů SEO. Více informací o nás >>

  Podobné články

  Diskuse u článku

  Přidat komentář

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Odeslat komentář