Bestseller

Recenze Nikon D3300

S poněkud lepší kvalitou fotografií a o něco lepším výkonem, přináší Nikon D3300 pouze malé zlepšení oproti svému předchůdci D3200. Každopádně se jedná o skvělý začátečnický fotoaparát s vynikajícím zobrazením detailů a dobrým objektivem.

KLADY:
  • Kompaktnost
  • Kvalita obrazu
  • Vynikající průvodce

ZÁPORY:
  • Hladina šumu
  • Nevýklopný displej

Shrnutí uživatelských recenzí z Amazon.com – 9,3/10

Redaktoři alaTestu shromáždili a zanalyzovali 1475 uživatelských recenzí Nikonu D3300. Průměrné hodnocení je 4,7/5, což je výrazně lepší než průměrné hodnocení v kategorii fotoaparátů (4,1/5). Hodnocení výkonu a chování je všeobecně kladné. Dobré je taktéž kompaktnost a cena. Rozporuplné názory se vztahují na software. Celkově je 96% recenzí kladných.

Klady: Použitelnost, přenosnost, chování, kvalita obrazu

Zápory: Software

Recenze z pcmag.com – 8/10

Nikon D3300 je solidní začátečnický foťák určený pro fotografy přesouvající se k D-SLR. Nicméně označení „Redakční tip“ si úplně nezaslouží.

Klady: Kompaktní a lehký. Zahrnuje malý, opticky stabilizovaný objektiv, průvodcovský mód pro začátečníky, 24-megapixelový snímač bez OLPF, vynikající detail JPG ve vysokém ISO, 4,9frps zachycování obrazu, podpora Raw, 1080p60 video, vstup pro mikrofon.

Zápory: Nepohyblivý LCD, obrazový šum, omezený Burst Shooting, malý pentamirror hledáček

Recenze na cnet.com – 7,6/10

S poněkud lepší kvalitou fotografií a o něco lepším výkonem, přináší Nikon D3300 pouze malé zlepšení oproti svému předchůdci D3200 – dostatečné na to, aby se zvýšilo jeho hodnocení a pozice vůči konkurentům, ale pokud máte omezený rozpočet, cenový rozdíl oproti D3200 za to nestojí.

Klady: Nikon D3300 oproti svému předchůdci vylepšil kvalitu fotografií a ačkoli není extrémně rychlý, na svou cenovou třídu se chová velmi dobře.

Zápory: Nastavení jednotlivých prvků zůstává výrazně omezené.

Na svou třídu velmi dobrá kvalita fotografií a obstojný výkon činí z Nikonu D3300 dobrou volbu pro vaše první DSLR.

Recenze na techradar.com – 9/10

Fantastický začátečnický fotoaparát s vynikajícím zobrazením detailů a slušným objektivem.

Klady: Vysoký počet pixelů, žádný optický „low-pass filtr“, vynikající průvodce, snadné používání

Zápory: Nevýklopný LCD displej bez dotykového ovládání, málo přímých ovladačů

Recenze na trustedreviews.com – 8/10

Začátečnické SLR od Nikonu nabízí vysoké rozlišení za lákavou cenu.

Klady: Vynikající hodnoty, skvělý výkon na začátečnický fotoaparát, vysoké rozlišení za nízkou cenu

Zápory: Vysoká hladina obrazového šumu, nešikovné zaostřování čoček, nezabudovaná wi-fi

Vývoj ceny Nikonu D3300

8.4 Celkové hodnocení
Skvělý

Jednoduchý ale výkoný fotoaparát. Nikon D3300 přináší skvělý poměr mezi potřebami začátečníků a jednoduchostí. Není však bez chyb, z nichž největší je obtížné udržení čistoty obrazu při vysoké citlivosti.

Uživatelé amazon.com
9.3
pcmag.com
8
cnet.com
7.6
techradar.com
9
trustedreviews.com
8
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Štítky:

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

1 komentář
  1. focení je mým velkým koníčkem a fotím již pěknou řádku let. Mám již čtvrtý digitální fotoaparát ale vždy jen malé kompakty a po zrcadlovce toužím již dlouho. Tento se mě líbí, protože je lehký a vejde se mi i do kabelky. Dříve jsem zrcadlovku právě kvůli velkým rozměrům nechtěla ale tento mě zaujal svou malou váhou a malými rozměry. A přestože fotím již roky, tak nejsem profi fotograf a tento je vhodný právě i pro začátečníky. U mých foťáků je již vše přednastaveno a zmáčknout spouť umí každý ale tento bych si musela opravdu pořádně nastudovat abych sním vůbec zvládla pěkné fotky ale zas je výhoda, pokud se opravdu nastaví dobře a člověk se sním naučí, může pak z něj mít narozdíl od kompaktů pěkné profi fotky a to bych si moc přála

Okomentujte