Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Půjčky bez doložení příjmů

14. 7. 2022 aktualizováno

Chcete půjčku, ale obtěžuje vás administrativa spojená s potvrzením příjmů? Poradíme vám jak situaci řešit. Dozvíte se jak reálně funguje dlouhodobá půjčka bez doložení příjmů a proč může být mikropůjčka bez doložení příjmu riziková.

Hledáte výhodný a bezpečný nebankovní úvěr? Poradíme vám v našem podrobném srovnání nejlepších nebankovních půjček.

Půjčka bez doložení příjmů

Všechny banky a úvěrové společnosti mají povinnost ověřit, zda dokážete vzniklý dluh řádně splatit. Standardně k tomu využívají úvěrové registry a potvrzení o příjmech. Úvěrové registry odkazují na předchozí finanční potíže, svědomitost i schopnost dostát všem závazkům. Pravidelný příjem zase napovídá, zda disponujete dostatečnými zdroji na uhrazení všech splátek.

půjčka bez potvrzení příjmu hodnocení

Testado radí

Nemáte vzornou úvěrovou historii, ale potřebujete získat úvěr? Užitečné rady naleznete v našem článku věnovaném půjčkám bez kontroly registrů

Rychlá půjčka bez doložení příjmu obvykle neznamená absenci jakékoli kontroly. Úvěrová společnost tím pouze naznačuje, že administrativu maximálně zjednodušila. Místo papírových dokladů stačí zaslat veškeré potřebné dokumenty v příloze online formuláře nebo e-mailem. Potvrzení od zaměstnavatele navíc často nahrazuje prostý výpis z bankovního účtu.

Půjčka bez dokládání příjmu může sloužit také podnikatelům nebo studentům. Banky i nebankovní společnosti jim obvykle nabízí specifické podmínky v podobě účelových úvěrů. Splátky řeší individuálně.

Stále bohužel existují nabídky úvěrů, kde poskytovatel půjčky skutečně neprovádí žádnou nebo pouze minimální kontrolu. Týkají se výhradně nebankovních poskytovatelů. Častým motivem jejich zdánlivě výhodných nabídek je nalákat klienty ve finančních potížích, kteří na standardní úvěr nedosáhnou. Následně čekají na jakýkoli prohřešek ze strany dlužníka, aby mu rychle udělili vysokou pokutu.

Co mohou znamenat půjčky bez příjmů?

  • Kontrola příjmu probíhá co nejrychleji a nejpohodlněji, často online
  • Specifické úvěry pro vybrané klienty
  • Nebezpečné půjčky zaměřené na klienty ve finančních potížích

Online půjčka bez příjmu

Dnes již úvěrové společnosti nevyžadují papírový doklad od zaměstnavatele s přehledem vyplacených mezd. Obvykle stačí bance zaslat jen výpis z účtu za několik posledních měsíců. Typicky tři až šest. Pokud žádáte o půjčku v bance u které vedete také svůj osobní účet, často nemusíte výpisy vůbec řešit. Banka si potřebné údaje sama ověří.

rychlá online půjčka bez potvrzení příjmů

Podobnou službu nabízí i některé nebankovní společnosti. Stačí udělit souhlas s přístupem k části vašich účetních dat. Úvěrová společnost následně sama zažádá banku o zaslání výpisů, případně dalších nezbytných dokumentů, aniž byste se museli o cokoli starat.

Náš tip

Vždy dokládáte výpis z účtu na který vám chodí plat nebo jiný pravidelný příjem. Pokud máte příjmy rozdělené na více účtů, nezapomeňte tuto skutečnost uvést do žádosti o úvěr.

Půjčka bez doložení příjmů ihned na účet pro důchodce či svobodná povolání?

Banky obvykle příjem ověřují nejdůkladněji. Často vyžadují stálé zaměstnání na dobu neurčitou. Pokud jste v důchodu, pobíráte rentu nebo máte příjmy z pronájmu, můžete narazit na potíže. Vždy ovšem záleží na délce splácení a celkové sumě. Nebankovní společnosti bývají v každém případě vstřícnější. Potvrzení o pobírání důchodu nebo příjmy nepramenící z hlavního pracovního poměru většinou bez potíží uznají.

Testado radí

Spadáte mezi umělce nebo máte svobodné povolání s nepravidelnými příjmy? Předložte v žádosti o úvěr pracovní dohody, smlouvy o dílo nebo další dokumenty dokládající příjem.

Půjčka pro studenty bez doložení příjmu

Studentské půjčky patří mezi standardní úvěrové produkty u mnohých bank. Stačí dodat potvrzení o studiu a můžete čerpat peníze na zaplacení školného, studijní cestu nebo nákup školních pomůcek. Studentskou půjčku mohou čerpat středoškoláci i vysokoškoláci bez pravidelného příjmu. Splácet jednoduše začnou až po ukončení studia. Mezitím platí jen úroky, které obvykle nebývají příliš vysoké.

  • Uvažujete o studentské půjčce? Poradíme vám jak ji vybrat! Doporučujeme nejlepší studentské půjčky.
Pozor

Studentské půjčky patří k nejdostupnějším, proto je dobře zvažte. Dokončení studia nemusí znamenat jistotu zaměstnání nebo dostatečně vysokého příjmu. Půjčku však budete muset splatit bez ohledu na finanční situaci!

Půjčka pro OSVČ bez doložení příjmu

Půjčku bez potvrzení příjmů často řeší začínající podnikatelé. Většina standardních podnikatelských půjček totiž vyžaduje předložení daňového přiznání. Neobvyklá není ani podmínka týkající se doby podnikání. Některé banky žádají i dva roky podnikatelské činnosti, než u nich můžete požádat o úvěr. Pro začínající firmu jde přirozeně o nesplnitelné podmínky. Řada finančních institucí proto nabízí zvláštní úvěr pro začínající podnikatele, který doložení příjmů nevyžaduje.

Náš tip

Podnikáte dlouhodobě a vstoupili jste do paušálního režimu? Protože nemusíte odevzdávat daňová přiznání, mohou vás čekat potíže. Většina bank je zatím řeší individuálně. Například výpisem z účtu.

Krátkodobá půjčka bez doložení příjmu

Mikropůjčky a krátkodobé půjčky existují v mnoha podobách. Sjednáte je rychle a jednoduše. Pomohou před výplatou nebo uhradí nečekané výdaje. Občas je můžete čerpat přímo v hotovosti. Současně však patří k těm nejnebezpečnějším. Hotovostní půjčka bez doložení příjmu nebo půjčka bez doložení příjmu ihned na účet totiž často láká klienty ve finančních potížích.

rychlá půjčka bez dokladu o příjmech srovnání

Pozor

Nikdy půjčkou neřešte nedostatečné příjmy nebo absenci platu po ztrátě zaměstnání. Žádná důvěryhodná společnost vám navíc v takové situaci nepůjčí.

  • Potřebujete menší půjčku s rychlým splacením? Přečtěte si naše hodnocení krátkodobých půjček.

Půjčka do výplaty bez doložení příjmů představuje riziko

Mnohé nebankovní společnosti nabízí krátkodobé úvěry s dobou splatnosti v řádu nejvýše několika týdnů. Pomáhají řešit nečekané výdaje. Navíc často zaujmou skvělými podmínkami pro nové klienty. V čem jsou tyto půjčky nebezpečné? Pokud nedokážete zaplatit včas, mohou vás nemile překvapit enormní poplatky a pokuty.

Láká vás mini půjčka bez doložení příjmu?

Malé úvěry, kde půjčená suma nepřekračuje několik desítek tisíc korun, běžně zahrnuje do svého portfolia řada bank i nebankovních společností. Mikropůjčky umožňují velmi rychlé čerpání peněz bez otravné administrativy. Podobně jako půjčky před výplatou však skrývají možné potíže v podobě poplatků a úroků z prodlení. Hrozí vám při nedodržení termínů splátek.

  • Vybrali jsme nejlepší mikropůjčky. Poradíme vám jak zvolit bezpečnou úvěrovou společnost a zbytečně nepřijít o peníze.

Trápí vás dluhy? Půjčka bez potvrzení příjmu je nevyřeší!

Přišli jste o práci a okamžitá půjčka bez prokazování příjmu vám připadá jako skvělé řešení potíží? Bohužel není. Přísné podmínky, které se snaží v nejvyšší možné míře zabránit všem úvěrovým společnostem půjčovat peníze lidem bez příjmu, čelícím dluhům, exekucím nebo dlouhodobým finančním potížím, mají své důvody. Půjčka bez řádného finančního krytí stojí velmi často na začátku dluhové spirály. Pouze výjimečně končí jinak než osobním bankrotem.

online úvěr bez doložení příjmu rizika

Testado radí

Dluhová spirála nebo dluhová past značí situaci, kdy staré dluhy splácí stále nové a nákladnější úvěry. Dlužník, který se ocitne v dluhové pasti, nakonec nedokáže své závazky splácet a musí čelit exekucím i osobnímu bankrotu.

Finanční potíže vám pomohou řešit specializované krizové linky. Dluhové poradenství nabízí například Člověk v tísni. Pomůže vám vyjednat splátkový kalendář s věřiteli nebo vyřešit problémy s exekucí.

Náš tip

Finanční potíže řešte okamžitě. Čím déle je budete odkládat, tím hůře se s nimi později vyrovnáte. Pamatujte, že nekontrolovaná půjčka pro každého, bez doložení příjmu, situaci velice pravděpodobně nevyřeší.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (12 hlasů)

Autor článku

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář