Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Půjčky na OP

10. 7. 2022 aktualizováno

Hledáte tip na výhodný nebankovní úvěr? Poradíme vám v našem srovnání nejlepších nebankovních půjček pro rok 2022.

Půjčka na občanský průkaz

Půjčka na OP obvykle odkazuje na rychlé a jednoduché vyřízení veškeré administrativy spojené se sjednáním úvěru. Občanský průkaz totiž obecně potřebujete ke sjednání jakékoli půjčky. Bez občanky nemůžete prokázat svoji totožnost a tedy ani podepisovat úvěrové smlouvy nebo jiné právní dokumenty.

nejlepší nebankovní půjčky na OP

Náš tip

Před podáním žádosti o půjčku si zkontrolujte, zda je váš OP stále platný. Standardní platnost průkazu pro osoby starší 15 let je 10 let.

Ztratil jsem OP a potřebuji nutně vyřídit půjčku, co teď?

Ztráta nebo krádež občanského průkazu občas přijde v ten nejnevhodnější moment. Obecní úřad standardně vydá novou občanku do 30 dnů. Do té doby se prokazujete náhradním dokladem, který ovšem nemusí úvěrové společnosti akceptovat. Občanský průkaz také můžete v některých případech nahradit alternativním dokladem totožnosti. Třeba pasem nebo rodným listem.

Pokud banka trvá na platném OP, lze na úřadě zažádat o jeho zrychlené vydání. Vaše žádost bude vyřízena do 5 dnů, případně 24 hodin pokud žádáte přímo na Ministerstvu vnitra. Počítejte ovšem s poplatkem ve výši několika set korun.

Půjčka na OP bez doložení příjmu?

Podle názvu můžete usoudit, že kromě občanského průkazu nepotřebujete žádné další doklady. To ovšem rozhodně neplatí. V roce 2016 vstoupila v platnost přísnější pravidla pro poskytování úvěrů. Mimo jiné nutí všechny úvěrové společnosti prověřit splátkové možnosti budoucích klientů. Základními nástroji jsou kontrola registrů a potvrzení o příjmech.

Pozor

Půjčka nevyřeší dlouhodobé finanční problémy. Před sjednáním úvěru dobře zvažte, zda jej dokážete včas a bez potíží uhradit.

Přirozeně se liší důkladnost kontrol. Banky jsou obecně nejpřísnější. Naproti tomu nebankovní společnosti kontrolují především probíhající exekuce či insolvenci. Podobně se různé instituce staví ke kontrole příjmů. Někdy stačí potvrzení  o zaměstnání, jindy musíte doložit výpisy z účtu za několik měsíců. Půjčka na OP pro OSVČ obvykle znamená předložit daňové přiznání.

Testado radí

Úvěrové registry či registry dlužníků jsou databáze se záznamy všech poskytnutých úvěrů. Běžně zaznamenávají pozitivní informace o řádném splácení i negativní informace o neuhrazených dluzích či platbách po splatnosti.

půjčka na občanku recenze

Jeden doklad může být málo

Zatímco registry dlužníků nebo výpisy z účtu slouží především pro hodnocení bonity, občanský průkaz, spolu s dalšími osobními doklady, zajišťuje bezpečnost. Mnohé banky žádají kromě občanského průkazu ještě jeden doklad totožnosti. Tím může být například pas, řidičský průkaz nebo rodný list. Proč? Úvěrová společnost tak brání možnosti, kdy někdo zneužije nalezenou nebo kradenou občanku k uzavření úvěrové smlouvy na cizí jméno.

Testado radí

Bonita vyjadřuje schopnost řádně splatit úvěr. Čím vyšší bonita, tím vyšší šance na schválení půjčky i lepší úroková míra. Kritéria pro výpočet bonity si většina bank či úvěrových institucí volí sama.

Podobně funguje také osobní bankovní účet. Většina bank odmítne peníze vyplatit na konto, které není vedené na vaše jméno, respektive na jméno žadatele o půjčku. Zcela běžné jsou také ověřovací platby. Abyste prokázali, že daný účet opravdu patří vám, musíte z něj na určené konto odeslat drobnou platbu. Částka obvykle nepřekročí jednu korunu. Úspěšná platba pak zajistí nejen ověření účtu, ale poslouží také jako elektronický podpis, který pomůže ke konečné autorizaci uzavřené smlouvy.

Půjčky na OP ještě dnes

Jako půjčky na občanku se nejčastěji prezentují rychlé mikropůjčky. Úvěr obvykle nepřesáhne 50 tisíc Kč s délkou splácení v řádu několika týdnů. Vyřízení je velmi rychlé a peníze můžete mít na účtu do 15 minut od podpisu smlouvy.

Testado radí

Rychlá půjčka na OP se obvykle vyplatí pouze při velmi rychlém splacení. Jakékoli prodloužení či odklady splátek bývají spojené s vysokými úroky či poplatky. 

Půjčky na OP v hotovosti

Obvykle se vyplácí půjčka na OP ihned na účet. Bezhotovostní převod je rychlý a současně slouží jako bezpečnostní opatření. Úvěrová společnost vyplatí peníze pouze na vlastní účet žadatele o půjčku. Minimalizuje se tím šance na zneužití cizího jména nebo půjčka na cizí občanku.

nejlepší půjčka na občanský průkaz srovnání

Existuje vůbec půjčka na OP bez bankovního účtu? Samozřejmě ano, ale není příliš rozšířená. Nabízí ji takřka výhradně nebankovní společnosti. Předání peněz obvykle zajistí finanční poradce, který vás navštíví doma. Většinou je schůzka spojená s vysvětlením a podpisem úvěrové smlouvy.

Půjčky na OP na ruku se proti online sjednání přirozeně vyřizují déle. Navíc často narazíte na přísnější úvěrový limit. Bez využití účtu může probíhat i splácení. Obvykle lze využít poštovní poukázku nebo platbu v hotovosti na pobočce. Nebankovní společnosti mohou také spolupracovat s některými obchodníky. Nejčastěji sítí trafik nebo sázkových kanceláří.

Testado radí

Půjčka na OP bez bankovního účtu? Netrapte se platbami v hotovosti a založte si osobní účet! Vybrali jsme pro vás nejlepší běžné účty.

Půjčka na OP pro OSVČ

Podnikatelé a živnostníci obvykle mohou čerpat výhodné úvěry pro začínající podnikatele nebo speciální půjčky spojené s oborovými dotacemi. Kompletní přehled všech možností naleznete v našem testu nejlepších podnikatelských půjček.

Nebankovní půjčka na OP

Nebankovní společnosti nabízí různé druhy úvěrů. Často se jedná o menší půjčky na OP s krátkou dobou splatnosti, takzvané půjčky před výplatou. Vyřízení žádosti bývá rychlé a jednoduché. Výjimkou není ani SMS půjčka na OP, kdy smlouvu potvrdíte SMS zprávou. Nemusíte navštěvovat žádnou pobočku.

Mezi nebankovní poskytovatele spadají i stále populárnější P2P zprostředkovatelé půjček. Princip P2P vychází z párování investorů a žadatelů o úvěr pomocí online platformy. Výhodou bývají velmi nízké úrokové sazby, které patří k nejlepším na trhu.

Větší nebankovní společnosti dokáží nabídnout i dlouhodobý úvěr v řádu stovek či milionů korun. Podmínky se většinou blíží bankám, včetně důkladné kontroly záznamů v registrech. Některé společnosti ovšem tolerují i žadatele s horší úvěrovou historií. Daní je většinou vyšší úroková sazba nebo přísnější pokuty v případě opožděných splátek.

Půjčka od soukromé osoby na OP?

Do finančních potíží se může dostat každý. Půjčka mezi příbuznými či přáteli není výjimečná, přesto se vyplatí opatrnost. Pozdní splacení nebo naopak nečekané žádosti o doplacení úroku mohou výrazně narušit do té doby přátelské osobní vztahy.

nebankovní půjčka na OP hodnocení

Stále ještě narazíte na zdánlivě výhodnou nabídku, která slibuje vyřešit zásadní finanční potíže. Půjčka na OP s exekucí nebo půjčka na OP bez příjmu může lákat. Zvlášť v těžké životní situaci. Před podobnými nabídkami ovšem nezbývá než důrazně varovat. V lepším případě se jedná o nepravdivou reklamu, která vás chce pouze přilákat na stránky úvěrové společnosti. V horším půjde o společnost, která předem kalkuluje s vaší neschopností splácet včas. Výsledkem budou vysoké pokuty a úroky z prodlení, které násobně převýší původní dluh.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (12 hlasů)

Autor článku

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář