Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Interaktivní hračky

Recenze: Aktivní chodítko Fisher Price

16. 10. 2017 aktualizováno

Aktivní chodítko Fisher Price

S přibývajícím věkem se z nepohyblivého dítěte stává neposedný človíček, který rád objevuje věci kolem sebe. Stabilita není během prvních krůčků ovšem příliš dobrá, a tak se batolata neustále o něco opírají a přichytávají.

Vhodnou pomoc představuje aktivní chodítko Fisher Price, o které se může děťátko opřít a patřičně se vydovádět. Jednoho chodícího pomocníka jsme v rámci několika měsíců vyzkoušeli. Pojďme se podívat, jak se nám vlastně osvědčil. Cena recenzovaného modelu se pohybuje kolem 800 Kč (10/2017).

Náš tip

Hledáte něco, co by zabavilo a zároveň rozvíjelo vaše dítě? Zkuste některou z interaktivních hraček.

Zpracování a materiál

Aktivní chodítko od výrobce Fisher Price je široké 34 cm a vysoké 43 cm. Váha celé hračky se pohybuje kolem 4,7 kilogramů. Všechny části jsou vyrobeny z tvrdého plastu, přičemž žádná součástka nikde volně nečouhá.

Aktivní chodítko Fisher Price

Na vrchní straně hračky má dítě k dispozici červené madlo s hrbolky, za které hračku během chůze pohodlně drží. Madlo představuje jakýsi úzký ovál, jenž se dítěti příjemně drží za každých okolností. Máme vyzkoušeno, že drobné ručičky z madla nesklouzávají.

Pokud vaše dítě stále ještě nechodí, aktivním chodítkem se i tak může dobře zabavit. Díky posuvné konstrukci lze celou hračku sklopit tak, aby byla přístupná i sedícím nebo dokonce ležícím drobečkům. Jednoduchá skladnost se hodí také pro případné výlety a úschovu.

Přední část hračky představuje hrací panel s bílým podložím. Na panelu je umístěna pětice pohyblivých prvků: otáčející se ozubená kolečka a destičky, vpravo překlápěcí lístky a naproti trojice otočných koleček. Uprostřed panelu je pak umístěn velký otočný míček žluto-modré barvy. Pokud na něj dítě sáhne, míček se otočí a začne vydávat zvuky. Ty způsobují drobné předměty uvnitř tohoto míčku. Aktivní chodítko nevlastní žádnou elektroniku.

Konstrukce se nám celkově osvědčila a odnášíme si převážně pozitivní dojmy. Čtveřice koleček se plynule otáčí a plastové tělo se projevilo jako pevné. Také spodní část chodítka je na všech stranách hladce zaoblena, a tak se dítě během pádu nikde neporaní. Na chodítko přitom dítě pravidelně padalo a naráželo…

Co aktivní chodítko umí?

Mimo ovládacího panelu, jehož přednosti jsme si popsali výše, je prioritním údělem chodítka jízda. Jak praxe ukázala, dítě velice brzy přijde na to, jak chodítko funguje a s jeho používáním nebude mít problém. A nemusí být přitom voděno rodiči za ručičku.

Aktivní chodítko Fisher Price

Chodítko stojí na čtyřech plastových kolech, které se plynule otáčí a za žádných okolností nezadrhávají. To je výhodné hlavně v tom, že dítě celou hračku samo ovládá a nic mu v jeho řízení nebrání. Problémy ale nastávají v případě, kdy se dítě příliš pohybovat zatím ještě neumí. Jednoduše proto, neboť hračce nestíhá. Jedná se ovšem o velice individuální záležitost. Plastová kolečka také způsobují vysokou kluzkost na parketách nebo případně plovoucí podlaze.

Na jak dlouho zabaví?

Mimo čelního panelu se nám mnohokrát stalo, že dítě chodítko schválně převrhlo a pak si pohrávalo se zdviženými koly. Roční chlapec si k hračce našel velice rychle cestu a s jejími službami se dokonale sžil.

Častokrát jsme byli svědky velké zábavy, kterou dítě při chůzi s aktivním chodítkem prožívalo. Roztomilé cupitání bylo častokrát doprovázeno radostnými výkřiky spokojenosti. A právě tohle jsou přesně ty důvody, k čemu mají hračky sloužit…

Aktivní chodítko Fisher Price

Nutno říci, že zatímco některé hračky zůstaly brzy ležet ladem a bez povšimnutí, v případě aktivního chodítka tomu tak nikdy nebylo. Dennodenní užívání bylo zcela běžné. Aktivní chodítko od Fisher Price tedy považujeme za dlouhodobě trvanlivou hračku.

Odolnost a životnost

Celoplastová konstrukce se prokázala jako vysoce odolná. Starostliví rodičové rozhodně nemusí mít obavy, že se některá z částí ulomí nebo poškodí. Dítě může s chodítkem narážet do všeho kolem, hračku různě pohazovat a nadhazovat, ovšem všechny díly sedí stále pevně na svém místě. To je velmi důležité a tady dáváme opětovně palec nahoru.

Vynikající je i kvalita použitých barev, které ani po několika měsíčním používání nevybledly nebo se nějakým způsobem nezměnily. Podobně dobře jsou na tom i nálepky na lístcích a otočných kolečkách. Stejně pozitivně hodnotíme i sklápěcí mechanismus, který dítě samo nikdy neuvolnilo. Aktivní chodítko tak zůstalo vždy v původní poloze. Není zkrátka co vytknout.

Závěrečné zkušenosti a hodnocení

Hledáte-li pro své dítko trvanlivou a zábavnou hračku, která něco vydrží, aktivní chodítko od Fisher Price je tou správnou volbou. Pobaví se nejen dospívající ratolest, ale také přihlížející rodiče.

Klady
  • Hezký a barevný design
  • Nikdy nekončící zábava
  • Jednoduchá skladovatelnost
  • Pevný materiál
  • Slušná cena
Zápory
  • Rychlá kolečka
  • Vysoká kluzkost

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (2 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář