Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Zahradní stroje

Recenze aku sekačky Gardena Powermax Li-40/41

sekačka na baterii Gardena Powermax Li-40/41 recenze

Vybíráte novou sekačku na baterie a chcete to nejlepší? Akumulátorová sekačka Gardena Powermax Li-40/41 je jako stvořená pro větší pozemky. Je výkonná, snadno ovladatelná a sečení s ní je jedna radost. Právem jí proto náleží 1. místo v našem žebříčku nejlepších aku sekaček.

Hodnocení Gardena Powermax Li-40/41

9.4

Perfektní

Aku sekačka Gardena Powermax Li-40/41 je vhodná i pro použití v náročných podmínkách. Při práci oceníte její výkon a spolehlivost. Prvotřídní materiály jsou zárukou dlouhé životnosti, vysokokapacitní baterie zase dlouhé výdrže na jedno nabití.

Konstrukce
10
Ovládání
9
Výkon a hlučnost
9.5
Kvalita sečení
9
Klady
  • Velmi kvalitní provedení
  • Objemný sběrný koš
  • Vysoká kapacita baterie
  • Šířka záběru 41 cm
  • 10 poloh výšky sečení
Zápory
  • Vyšší cena

Konstrukce –⁠ 10/10

Co se kvality konstrukce týče, na akumulátorovou sekačku Gardena Powermax Li-40/41 nemůžeme říct ani půl křivého slova. Výrobce použil prvotřídní materiál a zajistil tak dlouhou životnost stroje.

Srdcem aku sekačky je bezkartáčový motor PowerPlus. Máte rozlehlou zahradu? Tak to služby tohoto modelu skutečně oceníte. Motor je totiž obzvlášť účinný při dlouhých provozních časech. Objem sběrného koše činí 50 l. Nezbytnou součástí sekačky je ocelový plášť, který se vyznačuje nadstandardní bytelností. Kvalitní kalený nůž pak zajišťuje optimální výsledky sečení.

Sekačka Gardena s hmotností 21,8 kg sice patří mezi ty rozměrnější stroje, transport ale usnadňují velká kolečka se skvělou trakcí. Ocenit musíme také snadné skladování. Rukojeť je sklopná, díky tomu model nezabere zbytečně mnoho prostoru.

aku sekačka Gardena Powermax Li-40/41 provedení

Ovládání –⁠ 9/10

Ovládání testované aku sekačky je pohodlné. Rukojeť je ergonomicky tvarovaná, díky tomu ideálně padne do dlaní. Ergonomicky tvarované jsou také přepínače. Jedná se o aku sekačku bez pojezdu. Hmotnost tohoto modelu je vyšší, pojezd by proto ještě o něco usnadnil manipulaci. Na druhou stranu pokud máte členitý pozemek, pojezd by práci akorát stížil. Absence pojezdu tak nutně neznamená mínus.

Přímo na rukojeti naleznete výborně dostupný panel s ovládacími tlačítky. Jedním stiskem sekačku zapnete, dalším aktivujete režim Eco. Přehledný ukazatel vám umožní aktuální stav akumulátoru zkontrolovat rychlým pohledem.

aku sekačka Gardena Powermax Li-40/41 ovládací panel

Výkon a hlučnost –⁠ 9,5/10

Již zmíněný Motor PowerPlus vyniká vysokým výkonem. Motor doplňuje moderní Li-Ion akumulátor. Ten je odolný a zcela nenáročný na údržbu. Palec nahoru dáváme také za jeho jednoduchou výměnu, která zabere jen pár minut.

Kapacita baterie 4,2 Ah značí dostatečně dlouhou dobu provozu. Výrobce udává výdrž na 35 minut nepřetržitého sečení, my s tímto číslem na základě našeho testu souhlasíme. Opětovné dobití kapacity akumulátoru zabere 70 minut. O aktuální úrovni nabití vás přehledně informuje praktický LED ukazatel.

Hlučnost je průměrná. Hluk dosáhne maximálně 89 dB. Nejedná se tedy o extra tichou aku sekačku, zároveň se ale nemusíte obávat přílišného rachotu, kterým byste rušili sousedy.

aku sekačka Gardena Powermax Li-40/41 akumulátor

Kvalita sečení –⁠ 9/10

Akumulátorová sekačka na trávu Gardena Powermax Li-40/41 nás oslnila svým výkonem při sečení. Ostrý nůž stébla trávy přesně seřízne. Šířka záběru činí 41 cm. To znamená, že se sekačkou rychle upravíte i rozlehlejší trávníky. Pozor dejte snad jen na to, že v úzkých prostorách kolem stromů je manipulace s takovým záběrem náročnější.

Pustit se můžete do sečení nízké, ale i vysoké trávy. Výška sečení je nastavitelná hned v 10 stupních. Poradíte si tak se stébly vysokými 25 mm až 75 mm. Pro nastavení výšky využijete dobře dostupný ovládací knoflík.

aku sekačka Gardena Powermax Li-40/41 záběr

Technické parametry

Gardena Powermax Li-40/41 Parametry
Typ Aku sekačka rotační
Typ sečení Rotační
Motor Bezuhlíkový PowerPlus
Kapacita akumulátoru
4,2 Ah
Doba provozu
35 minut
Doba nabíjení akumulátoru
70 minut
Záběr 41 cm
Výška sečení 25 až 75 mm
Hmotnost 21,8 kg
Pro plochy do 450 m2

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (37 hlasů)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář