Cena / kvalita

Recenze Alcatel IDOL 3 OT-6045Y

Větší z dvojice nových Idolů 3 nabídne v porovnání s menším sourozencem o 0,8 palce větší displej a HD rozlišení. Z jeho dalších parametrů potěší zejména hlasité přední reproduktory, nebo plná funkčnost i s telefonem vzhůru nohama, podpořená duálním reproduktorem i mikrofonem. Přední fotoaparát ovšem zůstal jen jeden. Telefon běží na operačním systému Android, pouze s minimální úpravou.

KLADY:
  • Cena
  • Možnost otočení na všechny strany
  • Hlasité reproduktory
  • Kvalitní displej
  • Tenká a lehká konstrukce
  • Velmi dobrá výdrž baterie

ZÁPORY:
  • Při větší zátěži se seká
  • Nabíjení trvá dlouho
  • Nekvalitní fotky za špatného osvětlení

Recenze na wired.com – 7/10

V přeplněné střední třídě musí smartphone něčím opravdu zaujmout. Jedinečná vlastnost Idolu 3 je jeho možnost kompletního obrácení. Můžete telefon otočit vzhůru nohama a funguje stejně jako předtím.

Klady: Kompletně otočný displej včetně mikrofonu a reproduktoru, cena, čistý Android, hlasité reproduktory, sluchátka v balení jsou dobrá, výjimečný displej, plastické ale ne levné tělo, slušná výdrž baterie

Zápory: Při složitějších operacích je zasekaný, pouze 16GB vnitřního úložiště, pouze jedna barva

Recenze na theverge.com – 8/10     

Pár let nazpět bylo nemyslitelné, aby telefon s takovým výkonem byl za tak nízkou cenu. Přestože Idol 3 není první, který jde proti proudu, je to ten který se tlačí co nejdále, ať už je to velkými uživatelskými zkušenostmi, nebo nízkými cenami.

Klady: Skoro zadarmo, dobrý displej, dobrá výdrž baterie

Zápory: Občas je pomalý, je z plastu, fotoaparát je občas zpomalený

Recenze na cnet.com – 7,6/10

Přinášejíce vlastnosti střední třídy za nízkou cenu, Alcatel OneTouch Idol 3 je zatím nejlepší smartphone od své společnosti – a také skvělý kup.

Klady: Velmi dobrá cenová dostupnost, velká obrazovka, hezké fotky venku, hlasité reproduktory, možnost pracovat s natočením na všechny strany

Zápory: Výkon je trošku loudavý, fotky za nízkého osvětlení jsou špatné, OS postrádá některé zkratky v porovnání s jinými Androidními telefony

Recenze na phonearena.com – 9/10

Pokud je tohle to co bychom měli očekávat za takovou cenu, odteď musíme mít vyšší nároky na všechny telefony v celé kategorii. Podle portfolia telefonů, které Alcatel vydal, jsme od Idolu 3 nečekali mnoho, nicméně jeho příchod nás dostatečně zaskočil a probudil, abychom si uvědomili, že Alcatel stále může udělat i dobrý smartphone.

Klady: Nízká cena, okouzlující displej, tenká a lehká konstrukce, pouze lehce upravená verze androidu, velmi dlouhá výdrž baterie

Zápory: Při větší zátěži se zasekává, fotografie jsou matné, baterie se dlouho nabíjí

Recenze na androidauthority.com – 8,8/10

S jeho jednoduchým designem, slušnými vlastnostmi, dobrým fotoaparátem a fantastickým zvukem je Alcatel OneTouch Idol 3 jeden z nejlepších nízkorozpočtových telefonů na trhu.

Klady: Atraktivní a symetrické tělo, dvojí přední reproduktory, velký 1080p displej, stabilní výkon, dobrý fotoaparát, software je docela sparťanský, CENA

Zápory: Velikost nemusí být pro každého, software potřebuje ještě trošku doladit

8.1 Celkové hodnocení
Skvělé

Alcatel OneTouch Idol 3 i přes svou nízkou cenovku nabídne opravdu mnohé. Kromě atraktivního designu a duálních reproduktorů i mikrofonů také slušný výkon, kvalitní fotoaparát i velkokapacitní baterii. Nicméně při vysoké zátěži výkon kolísá, při špatném osvětlení fotoaparát nedělá zrovna nejkvalitnější fotky a nabití tak velké baterie si také žádá delší čas než je zvykem.

wired.com
7
theverge.com
8
cnet.com
7.6
phonearena.com
9
androidauthority.com
8.8
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

 

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte