Recenze Alcatel Idol 4S

Podle ceny to možná úplně nevypadá, ale Alcatele Idol 4S je vlajková loď Alcatelu pro rok 2016. Telefon je to slušný a až na průměrný fotoaparát a občasné problémy s výkonem při hraní her, není telefonu co vytíkat. Velkým bonusem jsou brýle pro VR, které najdete v balení spolu s kvalitními špuntovými sluchátky od společnosti JBL. Zatím všechno vypadá růžově, ale pokud porovnáme telefon s konkurencí, například s OnePlus 3 nebo Honor 8, tak už telefon nevypadá jako tak dobrá volba. Nicméně přibalené VR brýle můžou určitě pár lidí zlákat a ti nebudou litovat, akorát jsou na trhu telefony, které toho za danou cenu nabídnou ještě více (tedy kromě zmiňovaných brýlí pro virtuální realitu).

KLADY:
  • Krásný Quad HD displej
  • Parádní stereo reproduktory
  • Přibalené VR brýle
  • Atraktivní displej

ZÁPORY:
  • Průměrný fotoaparát
  • Výkon mohl být lepší
  • Konkurenční telefony

Recenze na cnet.com – 7,8/10

S prémiovým designem, dobrým fotoaparátem a přibalenými doplňky zdarma je Alcatele Idol 4S solidní nákup ve střední třídě.

Klady: Alcatel Idol 4s přichází vybaven mnoha funkcemi a se zajímavými doplňky. Má high-end design a kvalitu zpracování, skvělý fotoaparát a impozantní displej.

Zápory: Snímač otisků prstů je pomalý a občas je obtížné ho aktivovat.

Recenze na pcmag.com – 7/10

Alcatel Idol 4S je jedinečné zařízení s Androidem, které přichází s brýlemi pro virtuální realitu a spoustou dalších doplňků. Za danou cenu dostanete solidní hodnotu.

Klady: Relativně cenově dostupný, atraktivní design, krásný Quad HD displej, solidní audio, Android 6.0, plno doplňků v balení zdarma.

Zápory: Průměrný fotoaparát, procesor má občas problémy při hraní her, nadstavba Androidu a bloatware.

Recenze na phonearena.com – 7/10

Celkově to není vůbec špatné. Alcatele udělal mnoho věcí dobře a telefon nestojí majlant. Problém modelu Idol 4S je konkurence, protože pokud telefon srovnáme například s OnePlus 3, tak je těžké si stále zachovat pocit, že je Idol 4S dobrá koupě.

Klady: Fantastické stereo reproduktory, solidní výdrž baterie a rychlé nabití, Snapdragon 652 vás nezklame, přibalené brýle pro virtuální realitu a sluchátka od JBL.

Zápory: Za stejnou cenu jsou na trhu lepší telefony, fotoaparát sotva průměrný, nespolehlivá čtečka otisků prstů. 

Recenze na theverge.com – 7,6/10

Idol 4S není zklamání, ale ani žádný zázrak. Přesněji by formulace mohla vypadat takhle. Nemyslím si, že budete s nákupem Idolu 4S nespokojení, ale možná budete zklamaní z toho, co jste za stejné peníze mohli mít.

Klady: Skvělá obrazovka, rychlý chod, hlasité reproduktory.

Zápory: Design by si zasloužil určité změny, fotoaparát postrádá stabilizaci, zážitek z virtuální reality je limitovaný.

Recenze na stuff.tv – 8/10

Displej je nádherný a reproduktory jsou tak hlasité, že nebudete potřebovat Bluetooth, aby vaše party mohla začít. CPU není nejrychlejší, ale Android chodí rychle. VR je super bonus, přestože frame rate (rychlost snímkování) nestačí na nejnovější hry.

Klady: Připraven pro virtuální realitu a to nejen na tu od Googlu. Za své peníze dostanete hodně zábavy. Zvuk i displej je skvělý.

Zápory: Trochu zastaralý design, výkon mohl být lepší.

7.5 Celkové hodnocení
Velmi dobrý

Alcatele Idol 4S je rozhodně zajímavý telefon, který láká hlavně na krásný QuadHD displej, kvalitní audio a přibalené VR brýle. Naopak trochu zklame fotoaparát a obecně v dalších oblastech telefon nijak nevyniká. Pokud vás láká vyzkoušet si virtuální realitu, tak by vás Idol 4S neměl zklamat. Pokud vás ale VR moc neoslovuje, tak se podívejte třeba na OnePlus 3 nebo Honor 8.

cnet.com
7.8
pcmag.com
7
phonearena.com
7
theverge.com
7.6
stuff.tv
8
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Profesně se věnuji online marketingu a vždy mě zajímaly nové technologie. Pravidelně radím lidem ve svém okolí s výběrem všemožné elektroniky a doufám, že mé rady někomu pomůžou i tady. Nejvíce se zajímám o mobilní telefony. A abych vysvětlil svoji profilovou fotku, tak si občas rád zajdu na ryby.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte