Cena / kvalita

Recenze Alcatel Pop 4S

Alcatele Pop 4S se chlubí 5,5″ obrazovkou s rozlišením Full HD, dále dobrou výdrží baterie, povedenou čtečkou otisků prstů a nezklamou ani reproduktory. Telefon běží na poměrně čistém Androidu 6.0. Telefon je docela plynulý, ale bohužel se občas s menším zásekem či horší stabilitou asi setkáte. Při zátěži musíte počítat se zahříváním, ale to je častý problém levnějších mobilů. Na fotoaparát jsou rozdílné názory, ale podle snímků, které jsem osobně viděl na internetu, bych ho hodnotil jako průměrný. Telefon toho nabízí poměrně hodně a cena není nijak vysoká (11/2016), proto by jeho koupě mohla být rozumnou volbou.

KLADY:
  • Dobrá výdrž baterie
  • Poměrně čistý Android 6.0
  • Dual SIM bez hybridního slotu
  • Čtečka otisků prstů
  • Dobré reproduktory
  • Přijatelná cena (11/2016)

ZÁPORY:
  • Maximální jas
  • Zpracování mohlo být lepší
  • Občasné problémy s rychlostí a stabilitou
  • Zahřívání při zátěži

Recenze na teltarif.de – 7,8/10

Alcatel do tohoto smartphonu střední třídy přidal hodně prémiových funkcí, které jsou často až v dražších přístrojích. Například kvalitní fotoaparát, solidní reproduktory a plynulost jsou silné stránky tohoto telefonu. Některé nedostatky jako blikající displej a problémy s mobilním internetem jsou kritické, ale pravděpodobně se jednalo jen o chybu u námi testovaného telefonu. Celkově nabízí Alacatel za vaše peníze solidní hodnotu. Ti z vás, kteří hledají telefon se solidní výdrží baterie a dobrý fotoaparátem, mohou zvolit právě Pop 4S.

Klady: Skvělý fotoaparát, dobrá výdrž baterie, dobré reproduktory, Android 6.0, výkonná WLAN, Dual SIM + microSD.

Zápory: Zpracování mohlo být lepší, nevyjímatelná baterie, blikání displeje (výrobní vada u tohoto kusu), problémy s mobilním internetem (opět vada jen tohoto kusu).

Recenze na gamesite.sk – 8/10

Celkově hodnotím Pop 4S jako povedené mobil, který vzhledem k jeho ceně neurazí. Méně náročnému uživatelovi poslouží jako telefon pro každodenní používání skvěle. Pop 4S není žádný zabiják vlajkových lodi, minimálně ne ze stránky výkonu. Na odreagování po práci pomocí méně náročných her, postačí. Na velkém 5,5palcovém displeji se dobře sledují i filmy, protože kvality použitého IPS panelu jsou velké.

Klady: Konstrukce, design, Dual SIM, snímač otisků prstů, displej, baterie.

Zápory: Nízký maximální jas, fotoaparát, bloatware, optimalizace operačního systému.

Recenze na tabletowo.pl – 7,6/10

Při běžném užívání nemá Alcatel Pop 4S problém, akorát občas se pomaleji spouští aplikace. Čtečka otisků prstů se ukázala jako velmi přesná. Namísto hybridního slotu pro Dual SIM, telefon disponuje místem pro dvě microSIM karty a pro jednu microSD kartu, to bude pro mnohé uživatele významná výhoda. Nezapomeňte také na přítomnost NFC, podporu funkce OTG u USB a možnost odemknutí obrazovky dvojitým poklepáním.

Na druhou stranu měl telefon problémy s výrazným zahříváním a to nejen v průběhu hraní her, ale i při intenzivnějším využívání. Maximální jas nestačí a se čtením na slunci budete mít problém.

Klady: Čtečka otisků prstů, odemknutí obrazovky dvojitým poklepáním, není nutné vybírat mezi druhou SIM kartou a rozšířením vnitřní paměti, podsvícené ovládací tlačítka, podpora funkce USB OTG, NFC.

Zápory: Nízký maximální jas a s tím spojená špatná čitelnost na slunci, zahřívá se, objektiv fotoaparátu mírně vyčnívá, nevyjímatelná baterie.

Recenze na allaboutphones.nl – 6/10

Znamená to, že je Alcatele Pop 4S špatný telefon? Ne, tak daleko bych zase nezacházel. Špatné vyvážení bílé na displeji a rychlost se stabilitou jsou z mého pohledu největší nevýhody Pop 4S, ale najdeme i pár silných stránek. Například čtečku otisků prstů, výdrž baterie, funce Dual SIM bez hybridního slotu a relativně čistý Android.

Klady: Dual SIM, čtečka otisků prstů, poměrně čistý Android 6.0.

Zápory: Dílenské zpracování mohlo být lepší, obrazovka je hodně do modra, stabilita a rychlost systému zklamala.

Recenze na handytarife.de – 8/10

Za pouhých 199 eur (10/2016) nemůžeme očekávat dokonalé zpracování. Tomu odpovídají i použité materiály, kdy například chybí Gorilla Glass, a proto doporučujeme chránit obrazovku nějakým krytem. Ale ošklivý zase Alcatel Pop 4S není. Mnohem důležitější je, že čínský výrobce nainstaloval nejnovější Android (verze 6.0.1) a přibalil pár funkcí, které nejsou úplně běžné. Mezi tyto funkce ale neřadím čtečku otisků prstů, která se už stala důležitou součástí chytrých telefonů.

7.5 Celkové hodnocení
Velmi dobré

Alcatele Pop 4S toho za příjemnou cenu nabízí docela hodně. 5,5" Full HD displej a čtečka otisků prstů stále není standardem při této ceně. Nadstandardní je i výdrž baterie a Dual SIM není omezena hybridním slotem. Bonusem je Android 6.0 v poměrně nezměněné podobě. Bohužel má občas telefon problémy s rychlostí a stabilitou a zpracování je také trochu odfláknuté. Nicméně poměr ceny a výkonu je slušný.

teltarif.de
7.8
gamesite.sk
8
tabletowo.pl
7.6
allaboutphones.nl
6
handytarife.de
8
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Profesně se věnuji online marketingu a vždy mě zajímaly nové technologie. Pravidelně radím lidem ve svém okolí s výběrem všemožné elektroniky a doufám, že mé rady někomu pomůžou i tady. Nejvíce se zajímám o mobilní telefony. A abych vysvětlil svoji profilovou fotku, tak si občas rád zajdu na ryby.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte