Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze antivirových šátků NANO+

3. 6. 2021 aktualizováno

Recenze antivirových šátků NANO+

Aktuální situace se sice zlepšuje, stále je nicméně důležité chránit sebe i své okolí. Vhod tedy přijdou účinné ochranné pomůcky dýchacích cest. Jednou z takových je antivirový šátek NANO+, který jsem měl možnost nosit v několika barevných variantách. Hned na úvod mohu prozradit, že se NANO+ nemá zač stydět.

Obsah balení

Součástí balení je nákrčník / šátek s membránou NANO+, 2× náhradní nanovlákenné filtry a 1× náhradní nosní klip. Šátek je hygienicky zabalen do praktického sáčku s funkčním zipem. Je proto vhodný pro uskladnění šátku nebo bezpečné přenášení.

hodnocení antivirových šátků NANO+

Design a účinnost antivirové ochrany

Antivirové šátky NANO+ vlastní účinnou membránu z českého nanovlákna, kterou lze snadno a pohodlně měnit. Toto je jedna z klíčových výhod daného řešení včetně snadné aplikovatelnosti dle potřeby. Nanomembránu lze dokoupit jako příslušenství po 10ti kusech. Jedná se tedy o ekonomické i ekologické řešení.

Nanovlákenná ochranná vrstva vás ochrání před 99,9 % virů a bakterií. Kromě virů zachytí i submikronové částice, které běžné roušky nemají šanci nezachytit. Filtrační účinnost je typu FFP2.

hodnocení antivirových šátků NANO+

Mnou testované šátky mají univerzální velikost. Díky možnosti nastavení těsnosti brzdy na obvodové gumičce a vytvarování pomocí nosního klipu si šátek uzpůsobíte přesně podle svého gusta. Není možné, aby vás šátek na nějakém místě tlačil. A pokud ano, je třeba se seřízení ještě pověnovat.

Nákrčník od NANO+ je skvěle prodyšný. Může za to hydrofobní polymer PVDF, který neobsahuje toxické látky. Nákrčník se skládá z 88 % polyesteru a z 12 % elastanu. Filtr je patentovaným českým výrobkem vyrobeným v EU.

Pozor

Antivirové šátky NANO+ splňují aktuální účinná mimořádná opatření ze dne 26. února 2021 s účinností od dne 1. března 2021.

Za povšimnutí stojí krásné vzory. Vybírat můžete z pestré plejády šátků, které se liší barvou a vzorem. Na své si přijdou jak ženy, tak muži. Znovu také připomínám, že díky univerzální velikosti a přítomné gumičce si lze ochrannou pomůcku přizpůsobit dle potřeby.

hodnocení antivirových šátků NANO+

Co se týče výdrže, materiál je na omak příjemný a působí pevně. Problematické části jsou dobře přišité. Účinný filtr je uvnitř šátku připevněn knoflíky. Výměna je zcela jednoduchá a rychlá. U některé konkurence je třeba filtr nejprve vypárat a poté znovu přišít. Tady NANO+ skutečně boduje a patří k nejlepším!

Pohodlnost při nošení

Nošení antivirového šátku NANO+ bylo vždy komfortní. Mluvím jak z vlastní zkušenosti, tak podle názorů opačného pohlaví. Šátek jsem rád nosil při procházkách i sportu: například při běhání mi absolutně nevadil. V tomto případě jsem ocenil opravdu špičkovou prodyšnost.

Rozhodně ale netvrdím, že o šátku na obličeji „nevíte“. Spíše vás ujišťuji, že je NANO+ menší zlo, nežli běžné respirátory nebo neúčinné roušky…

Na pohodlnosti výraznou měrou přispívá praktická gumička pro stažení a pohodlný nosní klip. Ten je oproti některým konkurenčním značkám citelně širší, tudíž nezpůsobuje otlaky. Šátek NANO+ je skvělý rovněž v tom, že jej při nepoužívání jednoduše shrnete na krk, tj. ruce máte i nadále volné. V neposlední řadě vás při chladnějším počasí částečně ochrání před nepříjemným chladem.

Jestliže vám nošení roušek nebo respirátorů vadí, NANO+ rozhodně stojí za vyzkoušení. Patří mezi jedny z nejpohodlnějších šátků, které jsem kdy nosil.

Závěrečné hodnocení

Nákrčníky NANO+ představují funkční a elegantní ochranu před viry a infekcemi. Oceňuji pohodlnou výměnu filtrů a široký nosní klip. Náročnější potom ocení krásné vzory, kterým nechybí pestrost a atraktivní design.

Klady
  • Účinná antivirová ochrana
  • Mimořádně pohodlné nošení
  • Rychlá a snadná výměna filtru
  • Atraktivní design
  • Pestré barvy a vzory
Zápory
  • Nic zásadního

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář