Recenze Apple iPad mini 2 (Retina)

Tablet iPad mini 2 s retina displejem poskytuje ze všech produktů iOS nejlepší poměr cena/kvalita. Oproti konkurenci je však stále poměrně drahý. Pokud však nemáte hluboko do kapsy, mini 2 se vám odvděčí skvělým displejem, rychlým procesorem, skvělou výdrží a bohatou nabídkou aplikací.

KLADY:
  • Skvělý displej
  • Super rychlý procesor
  • Skvělá výdrž baterie
  • Parádní konstrukční zpracování

ZÁPORY:
  • Drahý
  • Chybí Touch ID

Recenze na cnet.com – 8,8/10

iPad Mini 2 smrsknul iPad Air do ještě kompaktnějšího balení, přičemž téměř nic neobětoval. Je to báječný menší tablet.

Klady: iPad Mini 2 nabízí vynikající displej s vysokým rozlišením, který konkuruje tomu u iPad Air. Dále nabízí rychlý procesor A7 a nadto vylepšenou konektivitu Wi-Fi a LTE a životnost baterie, která je stejně dobrá nebo lepší jako u původního Mini.

Zápory: Počáteční cena je oproti konkurenci více než vysoká a pokud chcete více úložného prostoru nebo LTE, připlatíte si ještě více. Postrádá senzor otisků prstů Touch ID, který lze nalézt na iPad Mini 3.

Recenze na pcmag.com – 9/10

iPad mini 2 poskytuje ze všech produktů iOS nejlepší poměr cena/kvalita. Umožní vám vstoupit do světa Apple aplikací, aniž by vaše peněženka vykrvácela.

Klady: Krásná konstrukce, rychlý, ostrý displej, vynikající možnosti aplikací

Zápory: Není to nejnovější technologie od Applu, nedrží se jednou rukou tak lehce jako jiné užší malé tablety

Recenze na trustedreviews.com – 9/10

iPad mini 2 vylepšil přesně to, co měl. Je tu lepší displej, lepší fotoaparát a mnohem rychlejší procesor, ale oproti původnímu iPad mini se nejedná o divoce odlišný zážitek. To není špatně, protože iPad mini 2 je jedním z nejlepších malých tabletů na trhu, ačkoli ospravedlnit vyšší cenu je trochu obtížné.

Klady: Skvělý displej, stejný prémiový design, dobrá výdrž baterie

Zápory: Dražší než konkurence, postrádá Touch ID

Recenze na techradar.com – 9/10

iPad mini 2 je bezchybný v mnoha směrech. Od bohatého katalogu aplikací až po nejlepší design na trhu. Jediné, co mini 2 sráží dolů je jeho cena. Pokud nemáte hluboko do kapsy, budete ho milovat.

Klady: Úžasná obrazovka, špičkový procesor, oslnivý vzhled

Zápory: Konkurence nabízí podobné specifikace za mnohem nižší cenu, 16GB úložného prostoru je příliš málo

Recenze na notebookcheck.net – 8,9/10

iPad Mini 2 (retina) je důstojným nástupcem první generace iPad Mini a velmi dobrý tablet. Nicméně místo na stupni vítězů si úplně nezaslouží. Retina displej je vynikajíc nový prvek, ale jeho omezené pokrytí barev a slabá barevná přesnost jsou nedostatky, které by prémiové zařízení nemělo mít. Uvážíme-li, jak si v tomto směru vede iPad Air, očekávali jsme více. O něco tlustší a těžší konstrukce tabletu neznamenají konec světa a při každodenním používání je zaznamenáte jen stěží. Naopak vyšší cena oproti předchůdci je pro zákazníky nemilá.

Klady: Dobrý dotykový displej, superrychlý procesor, skvělá výdrž, prvotřídní zpracování, dobrý výkon prohlížeče, skvělé reproduktory

Zápory: Špatné umístění reproduktorů, omezené pokrytí barev, slabá barevná přesnost, o něco tlustší a těžší než předchůdce, drahý

8.9 Celkové hodnocení
Vynikající

iPad mini 2 s retina displejem poskytuje ze všech produktů iOS nejlepší poměr cena/kvalita. Oproti konkurenci je však stále poměrně drahý. Pokud však nemáte hluboko do kapsy, tento malý tablet se vám odvděčí skvělým displejem, rychlým procesorem, skvělou výdrží a bohatou nabídkou aplikací.

cnet.com
8.8
pcmag.com
9
trustedreviews.com
9
techradar.com
9
notebookcheck.net
8.9
Uživatelské hodnocení: 5 (1 hlasů)

TOP 3 produkty v kategorii tabletů dle heureka.cz

Právě zlevněné tablety

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte