Recenze Apple iPhone 5

Ačkoli je na trhu již od roku 2012, Apple iPhone 5 se stále drží mezi nejprodávanějšími telefony. A po zásluze. Jeho krásné tenké tělo je zpracováno opravdu kvalitně a 4palcový Retina displej oslní jasnými barvami. Mezi další pozitiva patří rychlý procesor, LTE, dobré fotoaparáty a dlouhá výdrž baterie. Naopak velmi špatná je mapová aplikace. Přestože se nejedná o nejnovější model, díky své nízké ceně, která se v současnosti pohybuje na polovině té zavádějící (04/2016), rozhodně stojí za zvážení.

Náš tip: Přečtěte si náš výběr nejlepších telefonů s malým displejem. 
KLADY:
 • Nádherné a kvalitní zpracování
 • Větší a barevnější displej
 • LTE
 • Slušná výdrž
 • Rychlý procesor
 • Kvalitní fotoaparáty

ZÁPORY:
 • Tragické mapy
 • Nemá NFC
 • Nemožnost rozšířit paměť

Recenze na cnet.com – 8,7/10

iPhone 5 totálně předělal iPhone co se týče nových funkcí a designu, aby vyřešil předchozí nedostatky. V současnosti (09/2012) se jedná o nejlepší iPhone, který si bezpečně zajistil místo mezi nejlepšími chytrými telefony.

Klady: iPhone 5 přidává vše, co jsme chtěli od iPhonu 4S: 4G LTE, delší a větší displej, bezplatnou navigaci a rychlejší procesor A6. Navíc jeho redesign je ostrý, tenký a lehký jako pírko.

Zápory: Apple Mapy působí nedodělaně a chybově. Kvůli menšímu konektoru nelze bez adaptéru používat stávající příslušenství (09/2012). Nemá NFC a velikost obrazovky bledne ve srovnání s obřími modely s Androidem.

Recenze na notebookcheck.net – 9/10

Je to … smartphone. S iPhone 5 Apple představil šestou generaci své rodiny chytrých telefonů. Retina displej nyní měří 4 palce, tělo dostalo nový design a čip A6 nabízí zvýšený výkon. Naopak chybí NFC, široce rozšířené 720p rozlišení displeje a nezávislý modul LTE.

Klady: Vysoce kvalitní hliníkové tělo, přitažlivý vzhled, tloušťka a celková hmotnost, iOS 6: rychlý operační systém, dobré fotoaparáty, aplikační a herní výkon, uživatelská zkušenost a dotykové rozhraní, 4 palcový retina displej, střední provozní teplota, kvalita hovoru, přesvědčivá výdrž

Zápory: Nevyměnitelná baterie a nemožnost rozšířit paměť, starší kabely a doky vyžadují adaptér, mapový software plný chyb, cena (09/2012)

Recenze na techradar.com – 9/10

Doposud nejlepší iPhone (07/2013). Ale vzhledem k síle konkurence a vysoké ceně, to není nejlepší smartphone.

Klady: Skvělý vzhled, větší displej, kvalitní fotoaparát

Zápory: Vysoká cena (07/2013), slabé mapy, stárnoucí operační systém

Recenze na trustedreviews.com – 8/10

Klady: Ohromující design a zpracování, větší a barevnější displej, 4G konektivita a superrychlý procesor

Zápory: Tělo náchylné k poškrábání, aplikace map je krokem zpět, postrádá NFC

Recenze na theverge.com – 8,8/10

iPhone 5 je bezpochyby dosud nejlepším iPhonem (09/2012), a pro masový trh je to nejlepší smartphone, tečka. Mezi novým designem, bleskurychlým LTE a vynikající výdrží baterie lze toho vytknout jen málo.

Klady: Neuvěřitelný industriální design, krásný displej, bleskurychlé LTE, slušná výdrž

Zápory: Nové mapy jsou krokem zpět, větší displej není nijak zužitkován, iOS6 se snaží napodobit známé prostředí

8.7 Celkové hodnocení
Skvělý

Apple iPhone 5 se stále řadí mezi velmi dobré smartphony. Má krásné lehké tělo, kvalitní zpracování a parádní displej. K dalším kladům patří rychlý procesor, dobré fotoaparáty, LTE a dlouhá výdrž baterie, kterou však nelze vyměnit. Stejně tak neexistuje možnost dodatečného rozšíření paměti. Oproti době uvedení na trh, je však cena nyní poloviční a tak jeho koupě rozhodně stojí za zvážení.

cnet.com
8.7
notebookcheck.net
9
techradar.com
9
trustedreviews.com
8
theverge.com
8.8
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

   Okomentujte