Recenze Apple iPhone 7 Plus

Větší bráška iPhonu 7 nabízí 5,2″ displej, více uživatelské paměti a duální fotoaparáty. Jinak se iPhone 7 Plus nijak výrazněji neliší. Je také voděodolný, vynikající operační systém iOS 10 je velmi svižný, baterie vydrží relativně dlouho a retina displej má skvělé pozorovací úhly. I zde chybí konektor pro sluchátka, což může být zejména zpočátku dosti nepříjemné, neboť alternativních sluchátek zatím na trhu příliš není. Design se od starších modelů téměř nezměnil a oproti konkurenci působí mohutně a zastarale. Cena telefonu je navíc vysoká a rozhodně to není zařízení pro každého. Pokud však toužíte po nejlepším současném iPhonu (09/2016), je to jasná volba.

KLADY:
 • Duální fotoaparát
 • Velká uživatelská paměť
 • Voděodolnost
 • Plynulý chod iOS 10
 • Dobrá výdrž baterie

ZÁPORY:
 • Cena
 • Chybí konektor pro sluchátka
 • Zastaralý design

Recenze na cnet.com – 8,8/10

Nejlepší fotomobil od Applu se snaží nabídnout skvělé výsledky, nicméně jeho plný potenciál ještě nebyl rozvinut. Stručně shrnuto, vše co máme a nemáme rádi na iPhonu 7 platí rovněž pro verzi 7 Plus.

Klady: Duální zadní fotoaparát přináší dvojnásobný optický zoom. Telefon je voděodolný a baterie vydrží více než loňský model. Varianta s velkým úložištěm nabízí 256 GB pro opravdové fotografy.

Zápory: Smartphone nemá standardní sluchátkový konektor. Design začíná ukazovat svůj věk, jelikož konkurence dokáže zmáčknou 5,5 palcový displej do mnohem menšího a svůdnějšího těla.

Recenze na pcmag.com – 9/10

Absenci sluchátkového konektoru stranou, 7 Plus je nejlepší iPhone, který si můžete v současnosti koupit. Oproti svému menšímu sourozenci má více uživatelské paměti a duální fotoaparáty, které pomrkávají po applácké budoucnosti.

Klady: Duální kamery. Spousta paměti a úložného prostoru. Voděodolné provedení. Rychlejší chod a větší výdrž oproti loňskému modelu. iOS má stále nejlepší hry a tvůrčí aplikace.

Zápory: Postrádá 3,5 mm jack a dosud neexistuje dostatek kompatibilních sluchátek. 

Recenze na techradar.com – 9/10

Možná to není vylepšení, ve které jsme doufali, ale iPhone 7 Plus je stále vynikající telefon s vylepšenými fotoaparáty, super hladkým výkonem a praktickým vodotěsným, ačkoli povědomým designem.

Klady: Vynikající fotoaparát, solidní výdrž baterie, spousta výkonu pro hladký chod

Zápory: Velmi drahý, obrazovka je stále jen Full HD, chybí konektor pro sluchátka

Recenze na notebookcheck.net – 8,9/10

Hnací motor appláckých inovací není tak silný jako v prvních letech iPhonů, ale stále produkuje skvělá zařízení. Neexistuje jediný důvod, proč byste si neměli koupit iPhone 7 Plus, ale Apple by měl příště vynaložit více úsilí do kvality zvuku.

Klady: Velmi propracovaný podvozek, spousta mobilních frekvencí, ochrana proti vodě a prachu, dobrá přesnost GPS, dobré ovládací prvky, retina displej s velkým kontrastem, velmi dobré fotoaparáty, intuitivní software s užitečnými aplikacemi, vysoký výkon, velmi dlouhá provozní doba, skvělé pozorovací úhly

Zápory: Absence 3,5 mm sluchátkového konektoru, průměrné reproduktory, nedokonalá kvalita hovoru, nemá microSD, poměrně drahý, NFC pouze pro Apple Pay, výrazně se zahřívá

Recenze na theverge.com – 9/10

Maskovaná budoucnost. iPhone 7 a 7 Plus jsou oprávněně nejzajímavější, nejsvéhlavější a nejvýkonnější telefony, které kdy Apple vypustil do světa a vyjadřují budoucnost vize této společnosti. iOS 10 je vynikající, fotoaparáty jsou lepší a výkon je fenomenální. Baterie navíc vydrží déle. Jsou to úžasné telefony.

Klady: Voděodolný, duální fotoaparát je skvělý, skvělý displej, lepší výdrž baterie

Zápory: Vypadá přesně jako iPhone 6, absence sluchátkového konektoru je nepříjemná, Jet Black verze se snadno poškrábe, oproti konkurenci působí mohutně, bezdrátový audio ekosystém je nedodělaný

8.9 Celkové hodnocení
Skvělý

iPhone 7 Plus je voděodolný, má slušnou výdrž baterie, výborný 5,2 palcový displej, dostatek uživatelské paměti, duální kamery a svižný operační systém. Stejně jako u menší verze i zde chybí sluchátkový jack a design působí trochu staře a okoukaně. Ačkoli cena začíná vysoko nad 20 000 Kč, rozhodně jde o jeden z nejlepších chytrých telefonů současnosti.

cnet.com
8.8
pcmag.com
9
techradar.com
9
notebookcheck.net
8.9
theverge.com
9
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

   Okomentujte