Recenze Apple iPhone 7

Očekávaná novinka roku 2016 Apple iPhone 7 přichází s odolností proti vodě a prachu a spoustou dalších vylepšení, která se však od posledního modelu (iPhonu 6S) zase tolik neliší. Ano, výdrž baterie je větší, procesor se zrychlil, fotoaparáty pořizují kvalitnější snímky, displej je jasnější a kapacita uživatelské paměti se zdvojnásobila. Ale zda kvůli tomu z “es šestky” přecházet, toť otázka. Lepší volbou bude spíše verze 7 Plus. Pro majitele starších smartphonů se nicméně jedná o vynikající volbu, s kterou chybu rozhodně neudělají.

KLADY:
 • Voděodolnost
 • Výdrž baterie
 • Vysoký výkon
 • Více uživatelské paměti
 • Dobré fotoaparáty

ZÁPORY:
 • Málo výrazná vylepšení
 • Absence konektoru pro sluchátka
 • Nemá duální fotoaparát

Recenze na cnet.com – 8,7/10

Nová vylepšení fotoaparátů, baterie a voděodolnost u iPhonu 7 jsou hodnotným vylepšením známého designu. Ale zeptejte se sami sebe, zda potřebujete upgrade předchozího modelu… a zda by verze Plus nebyla lepší volba.

Klady: Oba vylepšené fotoaparáty – nově s optickou stabilizací obrazu – poskytují výrazně lepší fotky, hlavně při nízkém osvětlení. Voděodolnost. Rychlejší procesor a lepší výdrž baterie. Více uživatelské paměti za stejnou cenu.

Zápory: Nemá jack pro sluchátka. Pouze větší iPhone 7 Plus má skvělý duální fotoaparát. Leská Jet black varianta se lehce poškrábe. Je třeba si zvyknout na domovské tlačítko.

Recenze na pcmag.com – 8/10

Apple iPhone 7 je lepší než loňský model v téměř každém ohledu, ale není zase až tak dobrý jako jeho větší sourozenec iPhone 7 Plus.

Klady: Voděodolný design. Rychlejší procesor. Jasnější displej a lepší fotoaparáty než má loňský model.

Zápory: Absence 3,5 mm konektoru pro sluchátka je velká nepříjemnost, alespoň zpočátku. Postrádá duální fotoaparát.

Recenze na notebookcheck.net – 9/10

Apple s iPhonem 7 odvedl dobrou práci. Pokud ale přecházíte z iPhone 6 nebo 6S, nečekejte žádné převratné funkce. iPhone 7 je úspěšný evoluční krok a určitě nebudete litovat, pokud ho vyměníte za nějaký starší smartphone.

Klady: Velmi sofistikované a lehké tělo, spousta mobilních frekvencí, ochrana proti vodě a prachu, intuitivní software s užitečnými aplikacemi, velmi dobrý fotoaparát, dobrá přesnost GPS, retina displej s vysokým kontrastem, velmi přesné ovládací prvky, vysoký výkon, dlouhá výdrž baterie, výborné pozorovací úhly

Zápory: Nemá 3,5 mm konektor na sluchátka, poměrně drahý, NFC pouze pro Apple Pay, docela nízké rozlišení displeje, chybí slot na microSD, průměrné reproduktory, výrazně se zahřívá, kvalita hovoru není ideální

Recenze na pocket-lint.com – 10/10

iPhone 7 není takový pokrok, jaký Apple obvykle každé 2 roky představuje, ale i tak budou uživatelé upgradující z iPhonu 6 spokojení. Na první pohled se ale tolik neliší od verze 6S a mnozí ho mohou považovat pouze za jeho “S verzi”. Jinak měl Tim Cook pravdu: iPhone 7 je dosud nejlepší iPhone, který Apple stvořil. Jenom ta vylepšení nejsou až tolik výrazná.

Klady: Rafinovaný vzhled a nové povrchové úpravy činí ze sedmičky nejlépe vypadající iPhone všech dob, skvělý fotoaparát s optickou stabilizací, nové tlačítko Home funguje brilantně, skvělý operační systém iOS 10

Zápory: Spíše jako S verze iPhonu 6S než celkové vylepšení, nemá duální fotoaparát, stále bez bezdrátového nabíjení, absence konektoru pro sluchátka některé naštve, nijak výrazné vylepšení baterie

Recenze na techradar.com – 8/10

Pokud se chystáte koupit nový iPhone, tak volte tento – o něco delší výdrž baterie, ochrana proti vodě, rychlý chod a lepší fotoaparát. Nicméně spousta změn je poměrně nepatrných a levnější iPhone 6S se tak stává velmi atraktivní volbou.

Klady: Dobrá kvalita fotek při slabém světle, voděodolnost, dvojnásobná vnitřní kapacita

Zápory: Postrádá jasná vylepšení, stejný design pro poslední tři telefony, výdrž baterie je lepší ale nevýrazná

8.7 Celkové hodnocení
Skvělý

Voděodolnost, lepší fotoaparáty s optickou stabilizací, delší výdrž baterie, rychlejší chod, jasnější displej, absence konektoru sluchátek, nepřítomnost duálního fotoaparátu, větší kapacita paměti, to vše jsou charakteristické rysy nového Apple iPhone 7. Nejde o žádnou revoluci na trhu s chytrými telefony, ale o velmi kvalitní upgrade, který iPhony posouvá zase o kousek dál k dokonalosti.

cnet.com
8.7
pcmag.com
8
notebookcheck.net
9
pocket-lint.com
10
techradar.com
8
Uživatelské hodnocení: 4.85 (1 hlasů)

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

   Okomentujte