Recenze Apple iPhone SE

Hledáte malý, ale přesto velmi výkonný mobilní telefon? Pak je tu pro vás Apple iPhone SE. Apple vzal téměř všechny skvělé prvky iPhonu 6S a zabalil je do do menšího a cenově dostupnějšího 4-palcového telefonu. Parádní výkon, skvělý fotoaparát, velmi dobrá výdrž a snadné ovládání jednou rukou, to je jen pár předností tohoto telefonu. Některé uživatele však bohužel může zklamat starý design a technologie displeje, stejně jako slabší přední fotoaparát.

Náš tip: Apple iPhone SE jsme zařadili do našeho výběrů nejlepších smartphonů s malým displejem. 
KLADY:
 • Výkonný
 • Dobrý výdrž
 • Snadné ovládání jednou rukou
 • Cenově dostupný (04/2016)

ZÁPORY:
 • Nemá 3D Touch
 • Starý design
 • Slabý přední fotoaparát

Recenze na cnet.com – 8,5/10

Zatímco zbytek z nás čeká na iPhone 7, který by měl přijít konce roku (2016), iPhone SE je skvělá volba pro fanoušky malých telefonů, kteří hledají iPhone 6S Mini!

Klady: Zabalil téměř všechny přínosné prvky (procesor, skvělý fotoaparát, Apple Pay, Siri) z iPhonu 6S do menšího, cenově dostupnějšího 4-palcového telefonu. Kompatibilní se všemi pouzdry a doplňky iPhone 5  / 5S.

Zápory: Selfie kamera nedostala více megapixelů a chybí 3D Touch. Starší design, přestože vypadá stále dobře, je zcela stejný jako iPhone 5S. Zveřejnění v polovině roku znamená, že nový iPhone přijde spíše dříve než později.

Recenze na pcmag.com – 8/10

Apple iPhone SE je tou nejlepší volbou, pokud hledáte malý, ale výkonný chytrý telefon.

Klady: Rychlý. Velmi dobrá výdrž baterie. Snadné ovládání jednou rukou.

Zápory: Nízké rozlišení předního fotoaparátu. Postrádá nejnovější Wi-Fi schopnosti.

Recenze na pcworld.com – 9/10

Pro každého, kdo požadoval menší iPhone, 4-palcový iPhone SE za to čekání stojí.

Klady: Snadno se drží a používá jednou rukou. Skvělý fotoaparát.

Zápory: Nemá 3D Touch

Recenze na techradar.com – 8/10

Apple vrátil zpět displej a design, aby srazil cenovou hladinu – ale stále je to vynikající mobil pro podmnožinu lidí, kteří touží po malém telefonu.

Klady: Skvělý výkon, delší baterie než u 5S, nižší cena (04/2016)

Zápory: Unavený design, stará technologie displeje, chrastící tlačítko

Recenze na trustedreviews.com – 8/10

Možná to není nejvíce vzrušující Apple, který byl kdy vydán, ale iPhone SE je dar z nebes pro ty, kteří chtějí vysoce kvalitní telefon, který není obrovský.

Klady: Kompaktní tělo, skvělý fotoaparát, vynikající výkon, slušný výdrž baterie

Zápory: Průměrný displej, slabý přední fotoaparát, základní kapacita stále jen 16GB 

8.3 Celkové hodnocení
Skvělý

Apple iPhone SE je vynikající telefon pro ty, kteří hledají výkon v malém balení. Tento 4-palcový mobil se může pochlubit skvělým fotoaparátem, dlouhou výdrží, snadným ovládáním a skvělou rychlostí. To vše za slušnou cenu. Na druhou stranu design i technologie displeje jsou poněkud zastaralé a přední fotoaparát by rovněž mohl být lepší.

cnet.com
8.5
pcmag.com
8
pcworld.com
9
techradar.com
8
trustedreviews.com
8
Uživatelské hodnocení: 4.8 (2 hlasů)

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

1 komentář
 1. Odpovědět
  Jan Žemlička 8.9.2016 at 15:51

  iPhone SE je až na pár malých výjimek iPhone 6s v těle iPhonu 5S. Je to ideální volba pro ty, kteří chtějí především co do výkonu a foťáku novější iPhone, ale trend stále větších smartphonů je neokouzluje a rádi by sáhli po menším mobilu, ale nechtějí už tři roky starý iPhone 5s. Dneska se výkon hodný vlajkové lodě v takto malém provedení jen tak nevidí…

  Okomentujte