Recenze Apple MacBook 12″ (MF855)

Nový 12palcový Apple MacBook je rozhodně krokem vpřed ve vývoji notebooků. Jeho extrémně lehký a tenký design využijete, ať půjdete kamkoli. Každý majitel tohoto krásného kousku se však bude muset smířit s pár drobnými nedostatky jako je horší klávesnice a velmi malý počet konektorů.

KLADY:
 • Úžasně tenký a lehký design
 • Dobrá výdrž
 • Vynikající touchpad
 • Parádní displej
 • Překvapivě slušné repráčky

ZÁPORY:
 • Cena
 • Pouze jeden konektor pro vše
 • Slabší klávesnice

Recenze na cnet.com – 8,2/10

Pokud dokážete žít s jeho omezeními, pak nový 12palcový MacBook přináší průlomový design, který vede k nové kapitole notebooků.

Klady: Nový 12palcový Apple MacBook je úžasně tenký a lehký, má prémiový vzhled a je k dispozici ve třech barevných provedeních. Nabízí lepší životnost baterie než ostatní notebooky s procesorem Intel Core M a jeho výkon je stejně dobrý a nebo lepší. Nový port USB-C vám umožní nabíjet z externí záložní baterie.

Zápory: Jeho výkon a výdrž baterie jsou horší než u Macbooků Air a Pro. Nová klávesnice je mělká a chvíli trvá si na ni zvyknout. Sdílení jednoho portu pro všechny doplňky a současně i napájecí kabel je ubíjející.

Recenze na notebookcheck.net – 8,9/10

Tento subnotebook nemá nahradit vaše PC nebo domácí iMac, ale umožňuje používat známé prostředí OS X kdekoli budete – ať už v kavárně za rohem nebo na služební cestě.

Klady: Skvělé zpracování a velmi dobrá stabilita, extrémně nízká váha a kompaktní rozměry, vynikající touchpad, jasný Retina displej s širokými pozorovacími úhly, dobrý každodenní výkon, služná výdrž baterie, bez větráčků, silné reproduktory

Zápory: Pouze jedno kombinované USB s nabíjecím konektorem, špatná webová kamera, vysoká cena a drahé doplňky, nemožnost údržby nebo vylepšení

Recenze na trustedreviews.com – 8/10

Nový MacBook je skvělý notebook za předpokladu, že dokážete žít s kompromisy. Je to nepochybně předzvěst toho, co ještě přijde.

Klady: Elegantní vzhled bez větráčků, vynikající displej, překvapivě slušné repráčky, dobrá výdrž baterie, úžasný touchpad

Zápory: Hlasitá klávesnice, omezená konektivita

Recenze na pcworld.com – 8/10

Nový MacBook je budoucnost Apple notebooků. Force Touch touchpad, retina displej a nízkou váhu shazuje špatná klávesnice a nižší výkon, nicméně ne každý může být na špici.

Klady: Tenký a lehký, skvělá výdrž, nádherný retina displej, Force Touch touchpad

Zápory: Slabá klávesnice, pouze jedno USB-C pro nabíjení a doplňky, pomalý Core M procesor

Recenze na techradar.com – 8/10

S novým MacBookem Apple znovuvynalezl notebook, nicméně je tu ještě prostor pro zlepšení. Pokud dokážete skousnout jeho chyby, je to krásně navržený přístroj, který ostatním nebude ukradený.

Klady: Skvělý displej, jasná obrazovka, překvapivě dobré repráčky

Zápory: Občas je loudavý, drahý, lidem budou chybět konektory

8.2 Celkové hodnocení
Skvělý

Nový 12palcový Apple MacBook je rozhodně krokem vpřed ve vývoji notebooků. Jeho extrémně lehký a tenký design využijete, ať půjdete kamkoli. K dokonalosti mu však schází pár drobných nedostatků jako je horší klávesnice nebo velmi omezený počet konektorů.

cnet.com
8.2
notebookcheck.net
8.9
trustedreviews.com
8
pcworld.com
8
techradar.com
8
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

TOP 3 notebooky dle heureka.cz

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

1 komentář
 1. Odpovědět
  Veronika 8.9.2016 at 13:11

  ideální do práce i na doma

Okomentujte