Recenze Asus ZenBook UX305FA

Asus ZenBook UX305FA – vylepšená verze revolucionáře z roku 2015. Asus vsadil na osvědčenou kartu. Proto pro rok 2016 jako svůj tahák v kategorii ultrabooků použil model UX305FA, který však oproti loňskému předchůdci vybavil například dvojnásobnou velikostí RAM, 256GB velkým SSD, FHD matnou obrazovkou, či Core M-5Y10 procesorem od Intelu.

KLADY:
 • Tichý
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Nízká cena
 • Výborný displej
 • Solidní hliníková konstrukce

ZÁPORY:
 • Chybí podsvícení klávesnice
 • Reproduktory jsou tiché
 • Pomalé WIFI připojení při větší vzdálenosti od vysílače

Recenze na notebookcheck.net – 8,7/10

UX305 působí jako perfektně vybalancovaný notebook, který má co nabídnout jak profesionálům, tak náročnějším amatérům. Zákazník dostane tichý, lehký a tenký kousek, s velmi dobrými vstupy.

Klady: Jasný displej bohatý na kontrast, pevná a špičková šasi, tichý, nezahřívá se, rychlý SSD, USB-to-Ethernet adapter

Zápory: Chybí podsvícená klávesnice

Recenze na pcworld.com – 8/10

V loňském roce jsme prohlásili Asus ZenBook UX305 nejlepším nízkonákladovým ultrabookem roku 2015. Není překvapením, že Asus změnil plány modelu pro rok 2016 jen minimálně.

Klady: Velmi dobrý poměr cena/výkon

Zápory: Chybí USB-C port pro nabíjení, nebo externí displej; postrádá podsvícenou klávesnici

Recenze na wired.com – 8/10

Navzdory velmi špatným představám po zaslechnutí slova „Ultrabook“, Asus ZenBook UX305 dalekosáhle předčil všechna naše očekávání.

Klady: Tenký a lehký, pevný, sexy, tichý jako myška, oproti konkurenci dvojnásobná velikost RAM a úložiště, výborná obrazovka, pohodlná klávesnice, dlouhá výdrž baterie

Zápory: Špatné reproduktory, chybějící podsvícení klávesnice

Recenze na laptopmag.com – 8/10

ZenBook UX305 šokuje úžasným celohliníkovým tělem, i tenkým provedením bez větráku.

Klady: Výborná cena, velmi tenké hliníkové tělo, jasná a matná obrazovka, tichý, provedení bez větráku, velmi dlouhá výdrž baterie

Zápory: Tiché reproduktory, chybí podsvícení klávesnice, webkamera má špatnou vyváženost světla

Recenze na ultrabookreview.com – 8/10

UX305FA – levný, uhlazený ultrabook, s excelentním displejem a velmi tichým chodem. Nicméně stále je tu pár much, které Vás můžou odradit, o nich se dočtete v naší recenzi.

Klady: Krásný a ladný, výborný matný displej, provedení bez větráku, dostatečný pro každodenní použití, výborná cena

Zápory: Chybí podsvícení, může se hodně zahřát, pomalé připojení k WIFI při větší vzdálenosti od vysílače, průměrná životnost baterie

8.1 Celkové hodnocení
Skvělý

Jeden z nejlepších ultrabooků pro každodenní nenáročné použití je Asus ZenBook UX305FA. Pevné hliníkové tělo, velmi úzký profil a provedení bez větráku jsou víc než dost plusů pro většinu běžných uživatelů. Pokud však od nového laptopu očekáváte práci s náročnějšími aplikacemi, je lepší porozhlédnout se jinde.

notebookcheck.net
8.7
pcworld.com
8
wired.com
8
laptopmag.com
8
ultrabookreview.com
8
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější notebooky dle heureka.cz

Právě zlevněné notebooky

 

Testado.cz je recenzní online magazín. Naši redaktoři osobně testují vybrané produkty a dále shromažďují tipy na nejlepší zařízení dle odborných a uživatelských recenzí.

Podělte se s námi o váš názor:

   Okomentujte