Recenze Asus Zenfone 3 Max ZC520TL

Asus Zenfone 3 Max se chlubí nadprůměrnou baterii a krasným designem, za který by se nemusely stydět ani mnohem dražší smartphony. Bohužel oproti předchozímu modelu klesla kapacita baterie z 5000 mAh na 4100 mAh a i procesor je o něco horší. Hlavně po stránce výkonu telefon ztrácí a ani fotoaparát není žádný zázrak. Velkým konkurentem bude Xiaomi Redmi Note 3S, který nabízí za podobnou cenu stejnou kapacitu baterie a výrazně vyšší výkon a i o něco lepší fotoaparát. V současnosti Xiaomi ve verzi Global už plně podporuje české LTE, takže z mého pohledu je volba jasná.

KLADY:
 • Design a kvalita zpracování
 • Výdrž baterie
 • Audio
 • Čtečka otisků prstů
 • Dual SIM
 • Podpora LTE

ZÁPORY:
 • Není FullHD
 • Slabý výkon
 • Pouze hybridní slot
 • Cena mohla být nižší
 • Konkurence
 • Bloatware

Recenze na gadgets.ndtv.com – 7/10

ZenFone 3 Max je chytré řešení, pokud hledáte svůj první smartphone. Telefon se chlubí pěkným design, schopným fotoaparát a samozřejmě dlouhou výdrž baterie. Byl by to perfektní rival pro Xiaomi Redmi Note 3, ale Asus je o něco dražší. Varianta ZC520TL cenově sice klesá na úroveň Xiaomi, ale minimálně na papíře nabízí Xiaomi lepší výbavu.

Klady: Pěkný design a dílenské zpracování, displej, schopný fotoaparát, dlouhá výdrž baterie, dobrá kvalita audia.

Zápory: Pouze hybridní slot, snímač otiský prstů může být problémový, špatný herní výkon, není použito Gorilla Glass, trochu drahý.

Recenze na ocaholic.ch – 8/10

Asus Zenfone 3 Max je velmi slušný mobilní telefon, pokud uvážíme jeho nízkou cenu. Především design telefonu je velmi pěkný a při dané ceně budete jen velmi těžko hledat lepší. Také konektivita je ukázková a nechybí podpora všech důležitých pásem LTE.

Klady: Výkon, LTE, čtečka otisků prstů, displej, baterie, cena.

Zápory: Displeje není FullHD, čtečka otisků prstů není vždy rychlá.

Recenze na hardwarezone.com.sg – 6,8/10

Desgin telefonu je velmi povedený a čtečka otisků prstů, také není v této cenové kategorii samozřejmostí. Telefon láká na výdrž baterie, která není špatná, ale nijak nás neohromila a největším problém tohoto Asusu je výkon, kde především procesor patří k těm horším.

Klady: Premiový design, čtečka otisků prstů, atraktivní UI.

Zápory: 720p displej, hodně bloatwaru, výdrž baterie neohromí, ni moc výkon.

Recenze na musicphotolife.com – 6/10

Nová generace Zefone 3 Max používá MediaTek chip a ukazuje se, že Asus dostatečně neoptimalizoval prostředí ZenUI pro tento nový procesor. Prostředí není tak plynulé jako při použití předchozího Qualcomm chipu. Další nepříjemnou zprávou je kapacita baterie, která se oproti předchozímu modelu snížila z 5000 mAh na 4100 mAh. Je otázka, jestli si s takovou kapacitou baterie tento Asus zaslouží přízvisko Max. Nicméně co telefon ztrácí ve specifikaci, tak nahrazuje krásným designem.

Klady: Velká kapacita baterie, prémiový design, kompaktní rozměry, není drahý.

Zápory: Výkon, nižší kapacita baterie než u předchozí modelu, horší procesor

Recenze na tech.firstpost.com – 6/10

Nedokážu pochopit, že Asus Zenfone 3 Max stojí stejně jako posledně. Oceňuji výdrž baterie a kvalitu zpracování, tady si telefon svoji cenu obhájí. Ale procesor je horší než loni a fotoaparát také nedodá telefonu potřebný lesk.

Z konkurence tu je určitě Elephant a hlavně Xiaomi Redmi Note 3, které se prodává dokonce za nižší cenu a nabízí mnohem více výkonu, lepší fotoaparát a stejnou výdrž baterie. Proč by kdokoli upřednostnil Asus, když skoro ve všem za Xiaomi zaostává?

6.8 Celkové hodnocení
Dobré

Asus Zenfone 3 Max láká na nadprůměrnou výdrž baterie a velmi povedený design. Cena také není nijak vysoká, ale zklame snížení kapacity baterie oproti předchozímu modelu na 4100 mAh a hlavně výkon telefonu měl být lepší. Určitě se nejedná o špatný telefon, ale přímý konkurent Xiaomi Redmi Note 3S ve verzi Global, která podporuje naše LTE pásma, je jednoduše lepší volba.

gadgets.ndtv.com
7
ocaholic.ch
8
hardwarezone.com.sg
6.8
musicphotolife.com
6
tech.firstpost.com
6
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Profesně se věnuji online marketingu a vždy mě zajímaly nové technologie. Pravidelně radím lidem ve svém okolí s výběrem všemožné elektroniky a doufám, že mé rady někomu pomůžou i tady. Nejvíce se zajímám o mobilní telefony. A abych vysvětlil svoji profilovou fotku, tak si občas rád zajdu na ryby.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte