Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Asus Zenfone Max Pro M2

24. 6. 2019 aktualizováno

Střední třídu nám obohatil pohledný kousek Asus Zenfone Max Pro M2, který se dá pořídit za něco kolem 7 500 Kč. Za tyhle peníze dostanete, mimo jiné, elegantní vzhled včetně 5 000 mAh baterie. Pojďme si něco říct, jak se tahle fajnovka z Tchaj-wanu povedla.

Obsah balení

Krabička černé barvy mile potěšila. Kromě telefonu obsahovala nabíječku, datový microUSB kabel, sponku, papírové příručky a průhledný silikonový obal. Ten se hodí, protože konstrukce nenabízí zvýšenou odolnost vůči prachu a vodě. Po vybalení tedy doporučuji nasadit.

Test Asus Zenfone Max Pro M2 obsah balení

Videorecenze

Design a zpracování – 8/10

Testovaný model rozhodně není žádný nenápadný drobek. Rozměry se vešly do 157,9 × 75,5 × 8,5 milimetrů a hmotnost se pohybuje kolem 175 gramů. Mobil určitě nedoporučuji lidem s menšími dlaněmi, kterým by nemusel být úchop moc příjemný. Šířka přístroje je totiž opravdu poctivá, a tak je nutné dlaň rozevřít o poznání více, než je tomu u kompaktnějších mašin.

  • Testovaná verze má titanovou barvu. K dostání je také černý nebo modrý kabátek.

Strany jsou nicméně uhlazeny, rohy zaobleny, tudíž se ve výsledku s mobilem manipuluje pohodlně. Bohužel chybí zvýšená odolnost a zadní část nepokrývá sklo, nýbrž akryl. Záda vypadají na pohled skleněně, ovšem dotyk citlivých prstů pravdu odhalí. Designově se však Asus Zenfone Max Pro M2 povedl. Zařízení vypadá stylově a jsem toho názoru, že si s ním neutrhne ostudu ani vrcholový manager. Bedra se ale hodně patlají.

Doménou telefonu je bezesporu velký displej s velkým výkrojem na horní části. Jeho místo okupuje selfie kamerka a sken pro rozpoznání obličeje. Technologie je to funkční a také rychlá. Mnohem rychlejší způsob odemknutí ale představuje čtečka otisků prstů. Přední stranu dále zdobí navigační tlačítka.

Neméně nabitá je i levice, kde budete používat plnohodnotný duální slot: pojme 2 nanoSIM karty a microSD kartu současně. Pravá strana je domovem pro ovládání hlasitosti a zapínání telefonu. Spodek pak využijete pro připojení sluchátek (3,5 mm jack), reprodukci hudby a napájení. Velkým zklamáním je přítomnost staršího microUSB konektoru. Tohle se dnes už prostě nenosí. Port je dokonce umístěn obráceně, takže si dávejte při nabíjení pozor, aby nedošlo k jeho poškození.

Nezbývá než si blíže popsat zbývající akrylová záda telefonu. Tady inženýry chválím za skvělé umístění čtečky. Dobře se nahmatává a celkově je její používání intuitivní. Levý roh se nese v roli fotografické. Konkrétně se jedná o dvojici objektivů a blesk. Modul je pár milimetrů vystouplý, nicméně se telefon po položení na stůl nijak nekymácí.

Recenze Asus Zenfone Max Pro M2

Ačkoli to pravda není, Asus Zenfone Max Pro M2 na mne působí jako luxusní telefon. A byť logicky nedošlo na použití prémiových materiálů a technických pozlátek, telefon vypadá skutečně moc hezky. Má nicméně své technické mouchy, tudíž nemůže jít finální hodnocení výš…

Displej – 8/10

Zobrazovací maškarádu má na starosti IPS LCD displej o velikosti 6,26 palců. Tenhle obřík se rozkládá na 82 % čelní strany, což samo o sobě není mnoho. Ostatně na spodní části přístroje můžete vidět poměrně dost nevyužitého prostoru, to stejné se týká horního notche. Pokud nemáte v lásce v současnosti populární vykrojení v horní části, u Max Pro M2 ho bohužel softwarově neskryjete.

Recenze Asus Zenfone Max Pro M2

Obrazovka se pyšní obvyklým rozlišením 2 280 × 1 080 pixelů a poměr stran byl zachován ve formátu 19:9. Pro úplnost vepišme slušnou jemnost 403 ppi. Displej je dokonce potažen ochrannou vrstvou Gorilla Glass 6, takže by se neměl jen tak poškrábat.

Zobrazovací schopnosti IPS panelu jsou na slušné úrovni. Všechno je vlastně v naprostém pořádku a nic nechybí. Maximální jas postačuje i během slunečného dne a nechybí notifikační dioda včetně ambientního oznámení (jako funkce Always-on). Adaptivní jas funguje většinou bezproblémově, někdy jsem si ale musel jas lehce navýšit.

Hardware a výkon – 8,5/10

Technické soukolí pohání osmijádrový procesor Snapdragon 660 vytvořený 14 nm technologií. Dále se můžete těšit z 6 GB RAM a 64 GB interního uložiště. Ve výsledku si zahrajete jakoukoliv dnešní hru, u náročnějších však musíte stáhnout grafické nastavení.

Hardwaru se během měsíčních testů jevil stabilně a na žádný škraloup jsem nepřišel. Při delším hraní PUBG MOBILE se telefon ani nezahříval.

Recenze Asus Zenfone Max Pro M2 AnTuTu test HW

Výsledek AnTuTu testu hardwaru se pohyboval kolem 126 tisíc bodů, což je průměrný výsledek. Asus pár tisíc bodů ztrácí třeba na Huawei P30 Lite. Jak jsem ale upozornil výše, Zenfone Max Pro M2 se zdárně popere i s náročnými gamesami.

Velkou pochvalu si zaslouží reproduktor, který hraje velmi hlasitě a kvalitně. Pokud budete pořádat rodinnou oslavu nebo nekonečné posezení s kamarádem u piva, tahle mašina vám zajistí dostatek hudby pro všechny. Výrobce hovoří o inteligentním zesilovači NXP, který se na reprodukci podílí. Klobouk dolů.

Výdrž baterie – 8/10

Kapacitu baterie 5 000 mAh by čekal asi jen málo kdo. Velký objem se na výsledku naštěstí pozitivně projevil a přístroj bez problémů vydrží 2 dny náročnějšího používání. Pokud budete mobil využívat pro vyřízení hovorů, nějaké zprávy a SMS omluvenky do práce, ani 3 dny není nepředstavitelná doba.

Recenze Asus Zenfone Max Pro M2

Zatímco výdrž mile překvapila, nemilé zjištění přineslo delší nabíjení. Obecně se tato doba pohybovala kolem 2 hodin a 50 minut. Přístroj bohužel nepodporuje rychlé nabíjení, což se na výsledku zcela viditelně podepsalo. Doporučuji nabíjet před usnutím, kdy vás nebude delší časovka omezovat.

Fotoaparát a kamera – 8/10

Asus Zenfone Max Pro M2 nefotí vůbec špatně. Pro selfie výplody je na přední straně k mání 13 Mpx se světelností f/2,0, pro častější snímky pak využijete objektiv od Sony s 12 Mpx a světelností f/1,8. Druhý objektiv pak hlásí 5 Mpx a světelnost f/2,4. Jeho se vlastně kvalita fotografií téměř netýká, protože se stará pouze o rozmazání pozadí (bokeh). To funguje každopádně velmi dobře. Jeho službu můžete využít jak vzadu, tak pro selfie.

Jak jsem naťukl výše, fotky vypadají hodně slušně. Působí tak nějak realisticky, s citem pro barvy a detail. Za podívanou stojí také makro snímky, které jsou experty na nepatrné detaily. Ani noční fotky nejsou k zahození, i když nejde o kdovíjakou kvalitu. Čočka má ale čas od času problém se zaostřením, což platí hlavně u nočních videí: někdy nedokáže na vybraný objekt vůbec zacílit.

Videa máte možnost pořídit v maximálním rozlišení 4K při 30 FPS. Nízké snímkování není na záběrech ani poznat, takže jsou videa plynulá a koukatelná. Co ale zamrzí je absence stabilizace, která je při sledování občas znát. Chce to zkrátka pevnou ruku a příliš nechodit. Natáčet jinak můžete i ve FHD nebo HD, i v těchto případech se snímkovací frekvence drží stejné hodnoty.

Při fotografování si lze vybírat z různých druhů režimů. Jmenovitě se jedná o automatiku, HDR, sport, noc a Pro režim. Ačkoli je prostředí intuitivní a snadno si na ně zvyknete, přijde mi dosti zastaralé. V kombinaci černé a bílé mi zkrátka chybí troška barev a moderna. Na focení ale nemá podoba žádný vliv, takže se spíše jedná o můj subjektivní názor. Vám se můžete ona jednoduchost třeba i líbit…

Systém a konektivita – 8/10

Asus Zenfone Max Pro M2 opustil výrobní linku s Androidem 8, dnes již běží na aktualizovaném operačním systému Android 9 Pie. S uživatelským prostředím jsem byl velmi spokojen.

Moc mne potěšilo čisté pole působnosti, kde nic nepřebývá ani nechybí. Výsuvná lišta zajistí rychlý přístup ke svítilně, v rámci aplikací od Googlu se pohodlně přihlásíte k emailu, Disku, aplikaci Fotky nebo si prolistujete kalendář s plánovanými schůzkami.

Spolehnout se můžete na LTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth verze 5,0, GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, NFC a FM rádio. Přítomné microUSB si rozumí s USB On-The-Go, tudíž můžete v případě potřeby k telefonu připojit třeba externí pevný disk.

Pokud bych měl vypíchnout něco navíc, nepochybně zmíním zjednodušené ovládání pomocí gesta. Po jeho zapnutí se navigační tlačítka promění v malý posuvník, s nímž jste schopni přístroj pohodlně obsloužit. Displej lze také rozsvítit dvojím poklepáním.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Asus Zenfone Max Pro M2 hodnotilo na Heurece něco málo přes desítku zákazníků, proto nemá smysl z takových názorů vycházet. Proto jsme se podívali na zahraniční recenze. Třeba na stránce gadgets360.com se tamním pisálkům líbil ostrý displej a jeho ochranné krytí. Recenzenti z portálu digit.in ocenili ještě výdrž baterie.

Alternativy k Asus Zenfone Max Pro M2

Velkého konkurenta spatřuji v letošním povedenci Honor 8X (recenze), který hezky vypadá, má kvalitní displej, zvládá i náročné hry, pěkně fotí a baterie ustojí až dvoudenní výdrž. Za vynikající alternativu považuji také Honor 10 (recenze), který má navíc herní výkon a rychlé nabíjení. Nebaví vás Honor? Co takhle zkusit starší, ale stále výborný stroj LG G6 H870 (recenze)?

Závěrečné hodnocení

8.1

Skvělý

Asus Zenfone Max Pro M2 je atraktivně vypadající telefon s dlouhou výdrží a pěknými fotografiemi. Zamrzí hlavně nemoderní microUSB a pomalejší nabíjení.

Design a zpracování
8
Displej
8
Hardware a výkon
8.5
Výdrž baterie
8
Fotoaparát a kamera
8
Systém a konektivita
8
Rozměry a hmotnost:157,9 × 75,5 × 8,5 mm, 175 g
Displej a rozlišení:6,26", 2 280 × 1 080 px
Procesor a RAM:Snapdragon 6601 6 GB RAM
Baterie:5 000 mAh
Fotoaparáty:12 + 5 Mpx, 13 Mpx
Operační systém:Android 9 Pie
Klady
  • Elegantní vzhled
  • Plnohodnotný duální slot
  • Slušný hardware
  • Dvoudenní výdrž baterie
  • Pěkné fotografie a 4K videa
  • Kvalitní a velmi hlasitý reproduktor
  • Čisté prostředí Android 9 Pie
Zápory
  • Chybí zvýšená odolnost
  • Záda se patlají
  • Starší microUSB port
  • Pomalé nabíjení
  • Fotoaparát někdy často přeostřuje

Nejprodávanější mobily

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář