Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze autokamery Mio MiVue 798

9. 3. 2020 aktualizováno

Dostala se nám do rukou povedená kamera do auta MiVue 798 oblíbené značky Mio, která zaujme velkým displejem, snadným ovládáním a opravdu kvalitním obrazem. Můžete ji mít za necelé 4 500 Kč. Pojďte se podívat, jak si vedla v ostrém provozu.

Obsah balení

V krabičce ke kamerce najdete držák, USB kabel a potřebnou dokumentaci. Pořád nechápu, proč je USB konektor autokamer stále ve verzi prakticky už nepoužívané „mini,“ a tak mu budiž pochvalou alespoň to, že je opravdu dlouhý. Lze ho tedy vést přes palubní desku tak, aby nikde nepřekážel.

Mio MiVue 798 recenze autokamery - obsah balení

Design a zpracování – 9/10

Mio design autokamer umí a model MiVue 798 je tomu dalším důkazem. Není to žádný prcek (ale i tak váží pouhých 112 g), který by se nedal pořádně chytit do ruky. V přední části trůní poměrně velká optika, která se odráží na kvalitě záznamu.

Na opačné straně najdete velký 2,7“ displej. Po stranách pak šestici tlačítek, která působí vkusně a nepřeplácaně. Ve spodní části je pak ještě slot pro microSD kartu. Jediné, co mi trochu vadilo, je miniUSB konektor na vršku kamery – podle mě prostě hloupost (alespoň že konektor na kabelu je lomený o 90 stupňů). Celkově ale působí Mio MiVue jako velmi povedený přístroj.

Manipulace a ovládání – 9,5/10

Manipulace s kamerou se odvíjí od výše popsaného. Hlavně tlačítka jsou dostatečně velká a kvalitně provedená, takže ovládání je snadné a přesné. Autokameru stačí připojit a po zapnutí zapalování se sama zapne: během pár sekund začne automaticky nahrávat. Nemusíte se tedy vlastně o nic starat. Přímo během jízdy můžete jediným stiskem tlačítka fotit i zaznamenat záznam opatřený ochranou proti přepsání. To jsou dvě důležité funkce, které ovládání výrazně zjednodušují.

Funkce – 9/10

Kamera do auta Mio MiVue 798 dokáže nahrát videa v rozlišení 1080 × 1440 pixelů při snímkovací frekvenci 30 FPS. Pokud ji snížíte na 25 FPS, dostanete se dokonce na rozlišení 1 600 p. Jak si můžete prohlédnout ve videích, obraz je opravdu ostrý, plynulý a dají se z něj bez problémů vyčíst detaily – jako třeba registrační značky nebo rozpoznat tváře lidí pohybujících se kolem vašeho auta. Výsledným formátem videa je MP4, takže ho přehrajete bez úprav prakticky v jakémkoli zařízení.

Fotografie dokáže pořídit v rozlišení 2 848 × 1 600 pixelů. Zběžným pohledem na čitelnost a ostrost snímků bych fotky přirovnal asi ke slabšímu mobilnímu telefonu. Ovšem potřebné detaily i tak lze v pohodě vyčíst, což je zásadní a mnohem důležitější informace. Jen v noci je to pochopitelně o poznání horší a k SPZ auta musíte být opravdu blízko, aby byla čitelná. Světelné odrazy tady už dělají celkem paseku. Na druhou stranu se to ale celkem dobře snaží kompenzovat kvalitní světelnost objektivu s hodnotou f/1,8.

Kromě už zmiňovaného automatického startu nahrávání a ochraně proti přepsání, disponuje Mio MiVue 798 také upozorněním na statické radary, parkovacím režimem, citlivým snímačem otřesů a pohybovým senzorem. Šikovná je také funkce upozornění na vyjetí z jízdního pruhu, informace o překročení rychlosti nebo detekce možné únavy řidiče. Můžete si také nastavit vyvážení bílé (EV) a fotografie opatřit GPS souřadnicemi (mimo nich je na fotkách zaznamenán i čas, datum a rychlost).

Displej – 9/10

Displej má krásnou úhlopříčku 2,7“. Možná ještě pamatujete dobu, kdy takový rozměr neměly ani mobilní telefony – není to zase tak dávno. Nejvíce se mi na něm líbila přehlednost v menu. Vždy jsem si dokázal v nastavení najít vše, co jsem potřeboval, během chvilky.

Mio MiVue 798 recenze kamery do auta

Výdrž baterie

K bateriím autokamer toho ve většině případů není mnoho co říct. Jsou to prostě malé přístroje, takže není prostor ani pro velkou baterii. Ta v Mio MiVue 798 má kapacitu 240 mAh a s provozem pouze na ni se dá počítat jen na chvíli – třeba pokud zrovna nemáte volné USB a potřebujete si na minutku nutně dobít telefon. Svůj účel tedy splní.

Kvalita videí – 9/10

S kvalitou videí jsem byl maximálně spokojen. Ta denní jsou opravdu dobře kovatelná. Jsou plynulá, nikde nepřeskakují žádné čtverečky a také barvy a jas byly vždy perfektní. Důležité jsou detaily a ty rozpoznáte velice snadno. Noční videa jsou samozřejmě slabší, ale pořád se na ně koukat dá- a v případě nepříjemné situace vám také usnadní spoustu práce a dokazování toho, co se vlastně stalo.

Na fotkách se mi nejvíce líbil širokoúhlý záběr 150 stupňů, který pojme opravdu vše před autem. Rozlišení je optimální a ve dne opět dokážete vyčíst vše, co potřebujete. V noci hodně záleží na odlescích světel, jak už jsem psal výše. Závěrem bych ještě vypíchl stabilizaci, protože většina fotek byla kvalitně zaostřená a nerozmazávaly se.

 

Závěrečné hodnocení

9.1

Perfektní

Celkově vzato s Mio MiVue 798 určitě neuděláte chybu. Má snadné ovládání, spoustu funkcí a kvalitní videa i fotky. Vše, co od autokamery do provozu potřebujete.

Design a zpracování
9
Manipulace a ovládání
9.5
Funkce
9
Displej
9
Kvalita videí
9
Klady
  • Povedený design
  • Jednoduché ovládání
  • Velký displej
  • Kvalitní videa i fotky
Zápory
  • Konektor na horní straně

Nejlepší autokamery podle uživatelů

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (8 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor několika zajímavých webů a dnes už jen občasný copywriter. Vždycky ho zajímaly nejnovější technologické pokroky a samozřejmě trendy ve světě e-commerce.
Má víc než 15 let zkušeností z oblasti prodeje a díky tomu dokáže při recenzích zajímavě popsat vlastnosti produktů. Jako copywriter využívá svých znalostí a zkušeností k tomu, aby sdílel cenné poznatky se čtenáři a pomohl jim se správně se rozhodnout. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a rád dále studuje a rozvíjí své schopnosti nejen v oblasti online (e-commerce).
LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář