Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Barum Polaris 5

21. 9. 2020 aktualizováno

recenze Barum Polaris 5 19565 R15 91T

Ve své velikostní kategorii je Barum Polaris 5 195/65 R15 91T nejlevnějším zástupcem zimních pneumatik v našem testu. Přesto dokáže všechny nenáročné zákazníky, kteří jezdí především po městě a na upravených vozovkách, příjemně překvapit svou spolehlivostí na mokrém povrchu i dobrou úsporností paliva.

Hodnocení Barum Polaris 5

8.4

Skvělé

Barum Polaris 5 195/65 R15 91T nabízejí zajímavý poměr ceny a výkonu. Jsou svým tvarem dobře stavěné pro optimální odvádění vody a udržení přilnavosti na mokrém povrchu. Hodí se pro všechny řidiče pohybující se po solených zimních cestách. Také vás mile překvapí nízkou spotřebou paliva. Budou pro vás dobrou volbou, pokud hledáte bezpečné a přitom ekonomické pneumatiky.

Chování na mokru
8
Chování na sněhu
8
Chování na ledu
7.5
Chování na suchu
8.5
Úspora paliva
8.5
Tichost
8.5
Uživatelské hodnocení
9.5

Skvělý poměr ceny a výkonu

Barum Polaris 5 patří mezi nejlevnější zimní pneumatiky na trhu ve své kategorii. Svou cenou jsou srovnatelné s čínskými modely, avšak nabízejí daleko lepší jízdní vlastnosti. Mají dobré ovládání na mokru i na suchu se zachováním komfortní jízdy. Řidiči, kteří se pohybují především po městě a po upravených a solených silnicích, k nim rozhodně nebudou mít žádný výtky.

Spolehlivě odvádí vodu

Při jízdě po městě je hlavní nástrahou v zimních měsících mokro a rozbředlý sníh. Barum Polaris 5 195/65 R15 91T mají chytře vymyšlený dezén, aby se voda nehromadila mezi pneumatikou a vozovkou a nedocházelo k nebezpečnému aquaplaningu. Ve vzoru se nachází mnoho odvodových drážek. Zároveň Barum Polaris 5 mají dostatečnou styčnou plochu, která přichází do kontaktu se silnicí a udržuje přilnavost. Tvarování dezénu funguje dobře i na sněhu a pomáhá zkracovat brzdnou dráhu.

Ekonomický provoz

Tyto ekonomické zimní pneumatiky s vnitřním průměrem R15 mají standardní šířku 195 a profil 65. Jejich index nosnosti je 91 a index rychlosti T, tudíž s nimi lze jezdit rychlostí až 190 km/hod. Parametr, který mnohé řidiče možná vzhledem k nízké ceně příjemně překvapí, je dobrá úspora paliva. Barum Polaris 5 se řadí do třídy C, což je stejná hodnota, jaké běžně dosahují i špičkové modely dané velikosti. Hlučnost 72 dB patří mezi vyšší hodnoty, avšak mnoho uživatelů stále hodnotí tyto pneumatiky jako tiché, s ohledem na to, že se jedná o zimní typ. Celkové recenze na Barum Polaris 5 195/65 R15 91T jsou velmi pozitivní.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 195
Profil 65
Vnitřní průměr R15
Index nosnosti 91
Index rychlosti 190 km/h
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra C
Hlučnost 72 dB
Náš tip

Chcete vědět, kdo byl vítězem srovnání? Pak čtěte náš test zimních pneumatik R15.

Nejprodávanější zimní pneumatiky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář