Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Pneumatiky

Recenze Barum Vanis 2

6. 4. 2021 aktualizováno

recenze Barum Vanis 2 205/65 R15 102T

V porovnání letních pneumatik zastupují Barum Vanis 2 205/65 R16 107 skupinu dostupných gum pro těžší vozy. Mají nízkou cenu a zároveň dobré vlastnosti, jako je bezpečné provedení, dlouhá životnost či dostatečný index rychlosti, který bývá u třídy pro užitkové vozy častokrát výrazně menší.

Hodnocení Barum Vanis 2

7.6

Velmi dobrá

Barum Vanis 2 205/65 R16 107T jsou levné a přitom spolehlivé pneumatiky určené pro těžší vozy. Pro motoristy, kteří hledají gumy pro klidnější a bezpečnou jízdu, budou dobrou volbou. Mezi modely zaměřenými na lehké užitkové vozy nabízejí dobrý index rychlosti a přijatelnou hlučnost, která je navíc minimalizovaná speciálním tvarováním dezénu.

Chování na suchu
8
Chování na mokru
7
Úspora paliva
7
Tichost
7.5
Uživatelské hodnocení
8.5

energetický štítek Barum Vanis 2 205/65 R15 102TLetní pneumatiky pro těžší vozy

Již na úvod je nutné zmínit, že není úplně fér porovnávat Barum Vanis 2 205/65 R16 107T s běžnými letními gumami. Tento model je totiž stavěný pro trošku jinou kategorii vozů. Do našeho srovnání jsme ho vybrali jako zástupce obutí pro automobily vyšší hmotnosti a lehké užitkové vozy.

Bude ideální volbou například na Mercedes Sprinter, Ford Transit či Fiat Ducato. Větší velikosti pneumatik, které tato řada rovněž nabízí, pak náleží ke klasickým typům pro nákladní vozy. Z tohoto důvodu pneumatiky Barum Vanis 2 dosahují odlišných parametrů než výrobky, které jsou stavěné pro výrazně menší zatížení.

Bezpečná jízda

Barum Vanis 2 205/65 R16 107T se jakožto pneumatiky pro užitkové vozy zaměřují na klidnější jízdu. Jejich hlavním úkolem je udělat vaši cestu co nejvíce bezpečnou a stabilní. Tyto vlastnosti bývají zejména pro řidiče, kteří jezdí s větším nákladem, velmi důležité.

Testované gumy Barum mají dobrou ovladatelnost na suché i mokré silnici. S vodou si poradí díky třem širokým obvodovým drážkám a průřezům pro její odvádění. Dezén má zároveň velkou kontaktní plochu.

Členění vzoru je velmi stabilní. Za to vděčí celkové tuhosti a propojovacím můstkům ve střední části. Pevné boky dávají těmto pneumatikám krátkou brzdnou dráhu a zvýšenou odolnost i při vysokém zatížení. Jízda tak bude bezpečná bez ohledu na velikost vašeho nákladu.

letní pneumatiky Barum Vanis 2 205/65 R15 102T

Ekonomická stránka

Spotřebou paliva se tyto pneumatiky řadí dle energetického štítku do skupiny E. To není právě úsporná třída, avšak je nutné přihlédnout k tomu, že Barum Vanis 2 205/65 R16 107T jsou poměrně robustní, aby se daly použít pro těžší vozy a zároveň aby si zachovaly co největší kontaktní plochu s vozovkou pro stabilitu jízdy. Tím logicky dochází ke zvýšení třecího odporu, který má za následek zvyšování spotřeby paliva. Naopak ušetřit můžete na nízké pořizovací ceně.

Další vlastnosti

Na tomto modelu dále oceníte také jízdní komfort. Hlučnost 72 dB sice ve srovnání s gumami pro menší vozy patří mezi nadprůměrné hodnoty, avšak u typů pro těžší automobily se nejedná o špatný parametr. Celkovému snížení počtu decibelů pomáhají protihlukové zábrany v dezénu. Uzavřená struktura ramenních drážek znemožňuje hluku pronikat ven. Barum Vanis se dále mohou pochlubit svou dlouhou životností a velkým kilometrovým nájezdem.

Hlavní vlastnosti a parametry

Na velikostních parametrech pneumatik Barum Vanis 2 205/65 R16 107T je znát, na jaký druh vozů se zaměřují. Zatímco šířka 205 patří v kategorii vnitřního průměru R16 mezi standardní, profil 65 je větší, než bývá zvykem.

Index nosnosti má samozřejmě také výraznější hodnoty. Údaj 102 znamená, že testované gumy jsou stavěné pro zatížení až do 975 kg. Nosnostní index T značí maximální povolenou rychlost 190 km/h. Ve srovnání s běžnými modely je to poměrně méně, ale mezi letními pneumatikami pro užitkové vozy se jedná o nadprůměrné a nelimitující tempo.

Barum Vanis 2 najdete i v jiných rozměrech, než je 205/65 R16 107T. Větší velikosti mívají zároveň vyšší index nosnosti a menší index rychlosti.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 205
Profil 65
Vnitřní průměr R16
Index nosnosti 107 (do 975 kg)
Index rychlosti T (do 190 km/h)
Úspora paliva E
Přilnavost za mokra C
Hlučnost 72 dB

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář