Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze benzínové sekačky AL-KO Classic 4.66 P-A

AL-KO Classic 4.66 P-A sekačka benzinová

Ani výkonná benzínová sekačka na trávu nemusí stát balík! Příkladem je sekačka AL-KO Classic 4.66 P-A, která se optimálně hodí na středně velké členitější zahrady s výsadbou. Více si tento levný a spolehlivý model představíme v recenzi. Další tipy najdete mezi nejlepšími benzínovými sekačkami.

Hodnocení AL-KO Classic 4.66 P-A

7

Velmi dobrá

AL-KO Classic 4.66 P-A benzínová sekačka je cenově mimořádně dostupná. Ve výbavě sice nemá žádné nadstandardní funkce, svůj hlavní účel ale plní veskrze spolehlivě. Pro méně náročné zahradníky nejlepší volba.

Konstrukce
7
Ovládání
7.5
Výkon a hlučnost
7
Kvalita sečení a funkce
6.5
Klady
  • Nízká cena
  • Nízká hmotnost
  • Jednoduché používání
  • Objemný sběrný koš
Zápory
  • Nižší kvalita některých dílů
  • Bez pojezdu a dodatečných funkcí

Konstrukce –⁠ 7/10

U recenzované benzínové sekačky AL-KO Classic 4.66 P-A se nám líbí ocelový skelet, který působí dostatečně bytelně. Oceňujeme aerodynamický tvar těla, se kterým se vám tráva bude pohodlně sekat i u okrajů. Přední kola mají průměr 180 mm, zadní pak 205 mm. Jsou tedy dostatečně velká tak, aby zvládala jízdu v terénu.

sekačka AL-KO Classic 4.66 P-A

Chválíme sběrný koš s objemem 65 l. To je víc, než nabízejí některé modely z vyšší cenové relace. Koš disponuje integrovaným ukazatelem stavu naplnění, podle něhož lze snadno odhadnout, kdy už potřebuje vysypat. Díky zavěšení EasyClick s vodicími kolejnicemi je vyprazdňování sběrného koše snadné a bezpečné pro vaše prsty.

Nižší cena se ale na kvalitě benzínové sekačky AL-KO zákonitě projevit musela. Na stroji se na náš vkus nachází až příliš plastu. Model si sice zachoval nízkou hmotnost, na druhou stranu jsou plastové součástky méně odolné vůči poškození. Při nešetrném používání vám sekačka nemusí sloužit roky…

Ovládání –⁠ 7,5/10

K ovládání hodnocené benzínové sekačky AL-KO Classic 4.66 P-A máme jedinou výhradu. Motor za studena chytá bez problému, trochu horší startování vás ale může čekat u již teplého motoru. Není to pravidlem, někdy ale motor chytne až na 2 či 3 natažení. To ergonomicky tvarovaná rukojeť do dlaně optimálně padne za každé situace. Integrované madlo pak usnadní přepravu stroje.

Jedná se o benzínovou sekačku bez pojezdu, využijete ji tedy zejména při úpravě menších až středně velkých zahrad. I bez pojezdu je manipulace bezproblémová, hodnocený typ totiž váží pouze 28 kilogramů.

Výkon a hlučnost –⁠ 7/10

Čtyřtaktní motor AL-KO Pro 125 s objemem 123 cm3 nabízí výkon 2 000 W. Na poli benzínových sekaček jde o spíše nižší hodnotu, díky absenci pojezdu ale všechen výkon směřuje do žacích nožů. Sekačka je obecně vhodná pro menší zahrady a spíše rovinatý terén.

V míře vydávaného hluku se AL-KO pohybuje v rámci průměru. Rozhodně se nedá říct, že by šlo o tichou sekačku trávy, se kterou byste se do úpravy trávníku mohli pustit i v neděli ráno. Na trhu ale existují i hlučnější modely.

benzínová sekačka AL-KO Classic 4.66 P-A výkon

Kvalita sečení a funkce –⁠ 6,5/10

AL-KO Classic 4.66 P-A nabízí záběr 46 cm. To je číslo, za které by se nemusely stydět ani nadupanější stroje. Výška střihu je centrálně nastavitelná v 7 polohách od 25 do 75 mm. Tu úplně nejkratší trávu tedy s touto sekačkou neposekáte, i tak je ale nabízené rozpětí velmi slušné. Ocenit musíte také skutečnost, že stroj výborně plní koš.

Benzinová sekačka AL-KO nenabízí v podstatě nic navíc. Nezvládá mulčování ani boční výhoz. Jedná se o základní model, který náročné zahradníky nenadchne, avšak těm nenáročným může plně vyhovovat. Pokud například sháníte spolehlivou sekačku na občasné posečení trávy na chatě, dost možná byste funkce navíc ani nevyužili.

benzínová sekačka AL-KO Classic 4.66 P-A sběrný koš

Technické parametry

AL-KO Classic 4.66 P-A
Parametry
Motor 4taktní 123cm3
Výkon 2 000 W
Pracovní záběr 46 cm
Výška sečení 25 až 75 mm
Rychlost pojezdu Bez pojezdu
Objem koše 65 l
Doporučeno pro plochy do 1 100 m2
Hmotnost 28 kg

Populární zahradní sekačky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (41 hlasů)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář