Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Sluchátka

Recenze bezdrátových sluchátek Lamax Taps1

1. 3. 2021 aktualizováno

recenze LAMAX Taps1

Bezdrátová sluchátka Lamax Taps1 jsou bez přítomnosti kabelů praktické a skladné. Zaplatíte za ně méně než 900 Kč. Jedná se tedy o cenově dostupný model, který se navíc může pochlubit pevným zpracováním, zajímavými funkcemi i dlouhou výdrží baterie.

Obsah balení

Po otevření krabičky najdete v balení bezdrátová sluchátka Lamax Taps1 a nabíjecí stanici. Pro její zapojení do zásuvky se zde nachází microUSB kabel, který je z druhé strany zakončený klasickým USB typu A. Samozřejmě nechybí ani návod k použití. Sluchátka Taps1 jsou rovnou osazená špunty. Spolu s nimi dostanete ještě sadu dalších špuntových nástavců ve dvou velikostech.

test bezdrátových sluchátek Lamax Taps1 - obsah balení

Design a zpracování – 9,5/10

Lamax Taps1 jsou klasická sluchátka špuntového typu. Padnou tedy dobře většině uživatelů. Díky více nástavcům si můžete vybrat optimální vnitřní velikost. V případě potřeby lze ušní nástavce dokoupit. Zatímco výměnné špunty jsou příjemně měkké, samotná sluchátka působí bytelným a odolným dojmem. Materiál je plastový. Kromě pinů pro dobíjení a mikrofonu mají hladké provedení bez zbytečných prvků. O aktuálním stavu vás informuje červeno-modrá dioda.

test bezdrátových sluchátek Lamax Taps1

Stupeň ochrany je IP54. To znamená, že se do sluchátek jen tak nedostane prach. Navíc jsou odolná proti stříkající vodě v různých směrech. Na kompletní ponoření samozřejmě stavěná nejsou. Rozhodně se je ale nemusíte bát používat i za deště a v náročných venkovních podmínkách.

Testovaná bezdrátová sluchátka Lamax Taps1 se prodávají v černé nebo v bílé barvě. My v našem testu používali tmavší provedení. Jeho lesklý povrch působí hezky a elegantně, avšak po prvním dotyku na něm zůstávají otisky prstů. Velikostně jsou tato sluchátka poměrně malá. Jedno váží pouhé 4 gramy. Přesto se s nimi bez obtíží manipuluje, čemuž pomáhá mírně prodloužená spodní strana. Mnozí uživatelé určitě ocení jejich nenápadnost.

Baterie a výdrž

Důležitou součástí Lamax Taps1 je také černá krabička s logem značky. Ta má hned dvě funkce. Zaprvé slouží pro přenášení – sluchátka jsou v ní bezpečně uložená a nepoztrácejí se. Hlavní využití však najde jako nabíječka. Po otevření stačí špunty umístit do připravených prohlubní, do kterých díky magnetu krásně zapadnou a spolehlivě drží. Sami se vypnou a začnou se nabíjet. Sluchátka spolu s krabičkou váží 36 gramů.

test bezdrátových sluchátek Lamax Taps1

Díky přehlednému displeji snadno poznáte, kolik kapacity akumulátoru vám ještě zbývá. Také uvidíte aktuální stav nabití sluchátek. Pro levé i pravé má dokovací stanice vlastní indikátor. Celá krabička se samozřejmě musí dobíjet, aby mohla následně poskytovat sluchátkům energii. Zapojuje se přes microUSB.

Nabíjecí krabička disponuje kapacitou 300 mAh a bezdrátová sluchátka pak mají po 45 mAh. Výrobce uvádí, že Lamax Taps1 nabijete z dokovací stanice dvakrát. V praxi je to dokonce o malinko více.

Doba přehrávání hudby při 50% hlasitosti by se měla pohybovat kolem přibližně 6 hodin. Tato hodnota odpovídá skutečnosti. Při mém vyšším nastavení hlasitosti vydržela sluchátka v provozu o něco méně. Díky možnosti pravidelného nabíjení ze stanice však rozhodně nebudete mít o kapacitu baterie nouzi. I 3 × 4 hodiny stačí na celý den, natož 3 × 6 hodin při tišším zvuku. Jedinou nevýhodou je, že vždy musíte přerušit poslech, než se Taps1 nabijí.

Technické specifikace – 8,5/10

Jak již bylo řečeno, Lamax Taps1 jsou bezdrátovými sluchátky. Spárování a veškerá komunikace funguje pomocí Bluetooth. Verze 5.0 má přenos ve výborné kvalitě a pracuje až na vzdálenost 10 metrů, což při testování na volném prostranství odpovídalo. Taps1 si dokonce poradila i s tlustými zdmi mezi místnostmi, ačkoliv se jejich dosah mírně zkrátil.

test bezdrátových sluchátek Lamax Taps1

Během používání sluchátka hrála vždy plynule bez výpadků nebo záseků. Snadno se spárovala jak se zařízeními s operačním systémem Android, tak s elektronikou od Applu. Spolupracují s mobilními telefony, tablety, notebooky či chytrými hodinkami.

Lamax Taps1 disponují frekvenčním rozsahem 20 Hz až 20 kHz, což je u bezdrátových špuntů běžná hodnota. Velikost měniče je 8 mm. Mikrofon má všesměrové snímání a funkci pro potlačení šumu. Využití najde jako handsfree pro krátké mobilní hovory. Vzhledem k faktu, že díky velké výdrži baterie můžete mít sluchátka na uších skoro celý den, se jedná o praktickou funkci. Lamax Taps1 dokáží také ovládat hlasové asistenty Siri a Google Assistant.

test bezdrátových sluchátek Lamax Taps1

Lamax Taps1 fungují jako True Wireless Stereo. Lze je používat i v režimu jednoho sluchátka. A jak na to? Úplně jednoduše – prostě vyndáte z nabíjecí stanice jeden špunt a druhý necháte uložený v nabíječce. Tuto funkci využijete například tehdy, když chcete mít volné jedno ucho, abyste slyšeli, co se kolem vás děje, nebo při odpočinku na boku, kdy někoho může ležení na uchu se sluchátkem tlačit.

Ovládání je řešené dotykově. Ačkoliv se v návodu setkáte s pojmem „multifunkční tlačítko“, nenechte se zmást – žádný velký knoflík na mačkání zde nenajdete. Pro změnu nastavení stačí ťuknout na největší plošinu naproti ušním špuntům. Dle délky a počtu úhozů sluchátka provádí přednastavené úkony. Jejich seznam není vůbec dlouhý. Nemusíte se ani nic učit nazpaměť – poklepávání je velmi intuitivní.

Ovládání Jak na to
Zapnout / vypnout Podržet 5 sekund multifunkční tlačítko / vyndejte nebo uložte sluchátka do krabičky
Hrát / pauza 2× stiskněte multifunkční tlačítko
Následující skladba 3× stiskněte pravé multifunkční tlačítko
Předchozí skladba 3× stiskněte levé multifunkční tlačítko
Přijmout / ukončit hovor 2× stiskněte multifunkční tlačítko
Odmítnout hovor Podržte multifunkční tlačítko 2 sekundy
Aktivace mobilního asistenta Podržte multifunkční tlačítko 2 sekundy

Zvuková kvalita – 9/10

Hlavním parametrem, který bude každého zajímat, je samozřejmě zvuk. Vzhledem k přijatelné pořizovací ceně hrají bezdrátová sluchátka Lamax Taps1 velmi dobře. U hudby i mluveného slova je zvuk dobře vyvážený. Zní přirozeně, jen basy mají mírně tlumené. V porovnání s podobně drahými přístroji si vedou nadprůměrně.

test bezdrátových sluchátek Lamax Taps1

Tato sluchátka mají překvapivě vysokou hlasitost. Při použití v mírně rušném prostředí jsem volila volume trošku nad polovinou. Chcete-li si užít opravdu hlasitou hudbu, rozhodně to nebude s Lamax Taps1 problém. I při maximální úrovni je zvuk hezky čistý a bez šumu.

Zatímco přehrávání hudby je u těchto bezdrátových sluchátek perfektní, při telefonních hovorech se řadí spíše k průměru. To je ovšem očekávatelné. Podobným způsobem funguje většina zařízení s mikrofonem, která mají za úkol zastupovat mobil. Protistrana hovoru má zvuk mírně zkreslený a občas ne úplně čistý. Pokud však potřebujete mít volné ruce a zároveň něco vyřizovat, jedná se o praktickou a použitelnou variantu.

test bezdrátových sluchátek Lamax Taps1

U konkurenčních bluetooth přístrojů je asi nejotravnější věcí párování. Ačkoliv se nejedná o složitý ani dlouhý proces, jeho neustálé opakování dokáže být otravné a mnohdy vás přiměje raději sáhnout po drátové variantě, popřípadě se na pouštění hudby úplně vykašlat. Sluchátka Lamax Taps1 tento problém vyřešila automatickým spárováním po vyndání z nabíjecí stanice. Bez čekání si je dáte do uší a ihned posloucháte. Osobně mi tato drobná vychytávka velmi zpříjemnila používání a dokonce jsem sluchátka využívala častěji než dříve.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Bezdrátová sluchátka Lamax Taps1 si zákazníci povětšinou chválí. Na portálu Heureka získala hodnocení 89 %. Jako největší zápor je uváděný zvuk handsfree. Lidé se shodují, že je jen nouzovým řešením. Úroveň basů někomu vyhovuje, jiní ji shledávají jako slabší. Naopak baterie s nabíjecí stanicí, pohodlné používání, nízká cena i kvalitní přehrávání hudby jsou dle drtivé většiny uživatelů velkými plusy.

Závěrečné hodnocení

9

Perfektní

Bezdrátová bluetooth sluchátka Lamax Taps1 nabídnou za přijatelnou cenu zajímavé funkce a perfektní kvalitu zvuku. Jistě vás potěší podpora hlasových asistentů nebo handsfree. Nabíjecí stanice je uživatelsky příjemná, stejně jako automatické párování. Silnou stránkou Lamax Taps1 je rovněž dlouhá výdrž baterie.

Design a zpracování
9.5
Technické specifikace
8.5
Zvuková kvalita
9
Klady
  • Nenápadné a kompaktní provedení
  • Slušná výdrž baterie
  • Praktická nabíjecí stanice
  • Intuitivní ovládání
  • Handsfree a podpora asistentů
  • Automatické párování
Zápory
  • Průměrná kvalita handsfree

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář
Uživatel
David (27. 5. 2022 12:05)

Dobrý den, tyto sluchatka jsem zakoupil v datartu dne 27.5.2022. Dal sem je do nabíjecího pouzdra aby se nabyli. Jen že se nabíjí jen jedno sluchátko. Je to v pořádku nebo ne? Mám je reklamovat? Děkuji za odpověď. A přeji hezký den.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (13. 6. 2022 08:06)

Dobrý den, pokud se vám nabíjí pouze jedno sluchátko, tak to v pořádku není a zvážil bych reklamaci.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář