Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Mobilní telefony

Recenze Blackberry Leap

29. 6. 2019 aktualizováno

Blackberry leap mobilní telefon recenze

BlackBerry Leap je smartphone, který byl navržen pro zákazníky, kteří hledají unikátní kombinaci jednoduchosti, výkonnosti a kvalitního designu, vše za přijatelnou cenu. Tento telefon je vybaven operačním systémem BlackBerry 10.3, který nabízí jedinečné uživatelské prostředí a funkcionalitu. Ale jak se BlackBerry Leap skutečně vyrovnává s běžnými každodenními úkoly? Podívejme se na to podrobněji v naší recenzi.

BlacBerry Leap už není nejmodernějším telefonem na trhu, podívejte se na naše testy a recenze mobilních telefonů.

Hodnocení Blackberry Leap

7

Velmi dobrý

BlackBerry Leap je solidní volba pro uživatele hledající jednoduchý, ale funkční telefon s dobrým výkonem a přijatelnou kvalitou fotoaparátu. I přes jeho slabiny, jako je průměrný displej a zastaralý operační systém, poskytuje Leap spolehlivou výdrž baterie a stabilní výkon, což mu dává konečné hodnocení 7 z 10.

Design a zpracování
8
Displej
7
Hardware a výkon
6
Výdrž baterie
9
Fotoaparát a kamera
5
Systém a konektivita
7
Klady
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Solidní výkon díky 2-jádrovému procesoru a 2GB RAM
  • Vestavěný FM rádio pro poslech oblíbených stanic
  • Možnost rozšíření úložiště pomocí paměťové karty
Zápory
  • Průměrný displej s nižším rozlišením
  • Zastaralý operační systém BlackBerry 10.3
  • Fotoaparát s rozlišením 8 Mpx

Design a zpracování: 8/10

BlackBerry Leap představuje jednoduchý a elegantní design, který se drží tradiční koncepce BlackBerry. Hmotnost telefonu je příjemných 170 g, což zajišťuje komfortní manipulaci. Nedostatek snímače otisků prstů může někoho zklamat, ale celkově je zpracování kvalitní a telefon působí robustně.

Displej: 7/10

5″ IPS displej s poměrem stran 16:9 a rozlišením 1280 x 720 poskytuje dostatečně ostrý a jasný obraz. PPI 294 je průměrný standard, ale pro běžné použití je to více než dostatečné. Zobrazované barvy jsou realistické a obsah je dobře viditelný i za silného slunce.

Hardware a výkon: 6/10

Srdcem BlackBerry Leap je 2-jádrový procesor s frekvencí 1.5 GHz a 2 GB RAM. Tyto specifikace jsou sice dostačující pro běžné operace, ale mohou zklamat náročnější uživatele nebo hráče. Interní paměť 16 GB je možné rozšířit pomocí paměťové karty, což je výhoda.

Výdrž baterie: 9/10

Jedním z nejlepších aspektů tohoto telefonu je výdrž baterie. S kapacitou 2800 mAh je pohotovostní doba úžasných 600 hodin a doba hovoru 1500 minut. Toto znamená, že telefon může snadno vydržet celý den intenzivního používání, což je skvělé.

Fotoaparát a kamera: 7/10

BlackBerry Leap je vybaven 8 Mpx zadní kamerou s LED bleskem a automatickým ostřením. To znamená, že lze pořídit dobré snímky i za horších světelných podmínek. Přední kamera s rozlišením 2 Mpx je dostatečná pro videohovory, ale kvalita selfí může být trochu nižší než u konkurenčních modelů.

Systém a konektivita: 8/10

Telefon používá operační systém BlackBerry 10.3, který nabízí zcela jedinečný uživatelský zážitek. Podpora 4G LTE, WiFi, Bluetooth 4.0 a GPS je samozřejmostí. Chybějící NFC může být pro někoho nevýhodou, ale pro většinu uživatelů to nebude problém.

Závěrečné hodnocení

Celkově hodnotím BlackBerry Leap jako solidní telefon pro běžného uživatele, který hledá jednoduchý, ale funkční telefon s dlouhou výdrží baterie a spolehlivým výkonem. I když telefon může některé uživatele zklamat v oblasti hardwaru a fotoaparátu, jeho kvalitní zpracování, výdrž baterie a unikátní operační systém BlackBerry 10.3 to všechno vyvažují.

Parametry BlackBerry Leap
Konstrukce Dotykové
Operační systém BlackBerry 10.3
Hmotnost 170 g
Velikost displeje 5 “
Rozlišení displeje 1280 x 720
Poměr stran displeje 16:9
Procesor 2-jádrový, 1.5 GHz
RAM 2 GB
Uživatelská paměť 16 GB
Kapacita baterie 2800 mAh
Rozlišení hlavního fotoaparátu 8 Mpx

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (11 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor několika zajímavých webů a dnes už jen občasný copywriter. Vždycky ho zajímaly nejnovější technologické pokroky a samozřejmě trendy ve světě e-commerce.
Má víc než 15 let zkušeností z oblasti prodeje a díky tomu dokáže při recenzích zajímavě popsat vlastnosti produktů. Jako copywriter využívá svých znalostí a zkušeností k tomu, aby sdílel cenné poznatky se čtenáři a pomohl jim se správně se rozhodnout. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a rád dále studuje a rozvíjí své schopnosti nejen v oblasti online (e-commerce).
LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář