Recenze BlackBerry Q10

V roce 2013 přišlo na trh nové BlackBerry Q10, které s sebou přineslo zásadní změnu v podobě kombinace fyzické klávesnice a dotykového, 3,1 palcového displeje. Jde v jádru o klasický business telefon, doplněný výkonným dvoujádrovým procesorem a skvělým OS BlackBerry 10.

KLADY:
  • Fyzická QWERTY klávesnice
  • Dobrý OS
  • Rychlost
  • Výdrž baterie

ZÁPORY:
  • Nedostatek aplikací
  • Čtvercový displej
  • Cena

Recenze na notebookcheck.net – 8,9/10

Návrat ke kořenům. BlackBerry úspěšně vypustilo předvoj jejich nového OS Blackberry 10 s jejich modelem Z10. Dnes Kanadský výrobce představuje Q10 – čistokrevný pracovní smartphone.

Klady: Brilantní podsvícená QWERTY klávesnice, ovládání, výborný AMOLED displej, dobrá výdrž baterie, skvělý operační systém, vysoký výkon

Zápory: Displej mohl být jasnější, fotoaparát je průměrný

Recenze na cnet.com – 7,7/10

Pozdravte nové BlackBerry Q10, které nabízí větší a prostornější QWERTY klávesnici a čerstvou dávku BB 10.1 operačního systému. Je postaveno na kvalitě minulých BlackBerry telefonů, navíc smíšených s moderním software dost silným, aby rozběhlo více aplikací najednou.

Klady: Výborná fyzická klávesnice, skvělý OS, dobrý výkon, dlouhá výdrž baterie

Zápory: Malá obrazovka, průměrný fotoaparát, výběr aplikací zaostává za konkurencí

Recenze na techradar.com – 7/10

BlackBerry Z10 přišlo ve víru horečného marketingu na začátku roku, ale vůně nového telefonu přestává být cítit, takže tu máme druhou vlnu od společnosti dříve známé jako RIM – nové BlackBerry Q10

Klady: Plně fyzická klávesnice, impozantní rychlost prohlížení webu, vylepšené BB10, dobrá výdrž baterie

Zápory: Malá velikost obrazovky, nedostatek aplikací, cena, nevhodné pro hry/filmy

Recenze na trustedreviews.com – 7/10

BlackBerry Q10 je první telefon s QWERTY klávesnicí kanadského výrobce od té doby, co vydalo BlackBerry Z10 pouze s dotykovým displejem a OS BB 10. Je to druh hybridu, kombinujícího staré a nové receptury v pokusu o vypořádání se s érou supertelefonů a při tom neopouštějící kořeny značky.

Klady: Fyzická QWERTY klávesnice, silný 8 megapixelový zadní fotoaparát, plynulá kombinace klávesnice s dotykovou obrazovkou

Zápory: Divný poměr stran (1:1), cena, nedostatek podpory

Recenze na zdnet.com – 7/10

Pro ty, kteří se po vydání Z10 těšili na BlackBerry Q10 přišlo zklamání. Výborná klávesnice a chytré nápady jako Type and Go učiní skalní fanoušky BlackBerry štasné, naneštěstí nedostatek aplikací a malá čtvercová obrazovka nejsou ideální.

Klady: Výborná QWERTY klávesnice, LTE, NFC, HDMI, rozdělení pracovního a osobního použití

Zápory: Nedostatek aplikací, malá 3,1 palcová obrazovka

7.5 Celkové hodnocení
Velmi dobré

BlackBerry Q10 je nenáročný telefon pro náročné uživatele, našlapaný rychlým a precizním systémem BB 10. Pokud si potrpíte na značku a vyhovuje Vám fyzická klávesnice, v kombinaci se čtvercovou dotykovou obrazovkou, velmi dlouhou výdrží baterie a vysokou cenou, je to ta správná volba přesně pro Vás.

notebookcheck.net
8.9
cnet.com
7.7
techradar.com
7
trustedreviews.com
7
zdnet.com
7
Uživatelské hodnocení: 4.9 (1 hlasů)

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

 

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

      Okomentujte