Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze bluetooth reproduktoru Creative MUVO 2

16. 5. 2019 aktualizováno

Naše uši měly to štěstí okusit kvalitu přenosného reproduktoru Creative MUVO 2. Nutno říci, že jsme si odnesli velmi pěkné vzpomínky. Pokud pátráte po solidním hracím soustrojí za dobrou cenu, tahle recenze je pro vás jako stvořená.

Obsah balení

Balení bylo pojato netradičním stylem, který se mi líbí. Namísto běžné papírové krabice, kterou po rozbalení většinou vyhodíme, nás výrobce Creative obdařil plastovou krabičkou. Díky průhlednosti je repráček Creative MUVO 2 hezky vidět. Krabička se dá klidně využít jako ozdoba poličky nebo psacího stolu. Pokud reprák nepoužíváte, máte jej kam uschovat a vystavit.

Neobvyklé balení je ještě neobvyklejší svým dvojitým dnem. Právě tam najdete datový microUSB kabel a návod. Není sice kompletně v českém jazyce, prezentované obrázky ale veškeré funkce srozumitelně vysvětlují. V balení ovšem postrádám kabel AUX (3,5 mm), s nímž umí testovaný přenosný reproduktor také pracovat. Stejně postrádám nějakou šňůrku pro uchycení.

Recenze bluetooth reproduktoru Creative MUVO 2 - obsah balení

Design a zpracování – 8/10

Co mne na první pohled zaujalo byl netradiční vzhled. Bluetooth reproduktor Creative MUVO 2 se honosí obdélníkovým tvarem, který se na zadní straně kosí. Rozměry zůstaly na kompaktní hranici 19 × 6 × 4 centimetrů a hmotnost kolem 334 gramů je rovněž velmi příjemná. Reprák tedy zabere málo místa a ani za delší dobu se nepronese.

 • K testování jsme dostali šedou barvu. Některé obchody prodávají také černou nebo výraznější červenou a modrou.

Konstrukce byla vyhotovena z tvrdého plastu, který je příjemný na omak. Povrch sice neklouže, na jeho zevnějšku jsou ale jasně patrné otisky prstů a dosedající prach. Spodní strana testovaného MUVO 2 byla poctěna pogumováním, takže je reprák stabilní a během hraní nikam necestuje. Zatímco pravá strana zůstala holá, protější levice nabízí otvor pro přichycení poutka nebo provázku (v balení chybí).

Na čelní straně sídlí logo výrobce a dírkovaná krytka, pod níž se skrývá trojice repráčků. Horní část slouží pro ovládání, které se provádí mechanicky pomocí 6 tlačítek. Hned u nich je zdířka mikrofonu a dvojice diod. Jedna vás informuje o provozu a druhá o stavu baterie. Ani poslední zadní strana není nijak chudá.

Recenze bluetooth reproduktoru Creative MUVO 2

Kromě názvu zařízení nabízí snadno odnímatelnou gumovou krytku, pod kterou najdete slot pro microSD kartu (až 128 GB), microUSB konektor pro napájení a 3,5mm jack. Recenzovaný model Creative MUVO 2 má stupeň krytí proti vodě IP66, takže mu nevadí ani déšť.

Zpracování přístroje se mi líbí. Nepředstavuje nic zvláštního nebo výjimečného, naopak se od většiny válcovitých konkurentů něčím odlišuje. Jedním z limitů představuje ozvučení, které logicky není prostorové. Ze zadní strany zkrátka reprák nehraje. Nikdy ale není radno dát na první pohled, což vysvětluji v sekci o kvalitě zvuku. Konektivita jinak nezahrnuje standardní USB port (ten má například LAMAX MusiCan1) a NFC. Marně jsem hledal také FM rádio.

*Uváděná hmotnost 334 gramů byla naměřena v domácích podmínkách na digitální kuchyňské váze. Výrobce uvádí hmotnost 360 gramů.

Manipulace a ovládání – 8/10

Reproduktor Creative MUVO 2 je stabilní a kompaktní elektronické zařízení. Jeho přenášení je snadné a pohodlné. Vejde se vám do každého batohu a kabelky. Také ovládání není co vytknout. I když se v jedné ruce skladby přepínají o něco hůře, stále se nejedná o nesplnitelný matematický úkol. Osobně mám malé ruce a všechny tlačítka jsem obsloužil prsty levé ruky.

Pomocí ovládacího panelu na horní straně můžete zapnout nebo vypnout reprák, zapnout Bluetooth, využít handsfree, zopakovat volání a ovládat skladby. O přenosový signál se stará Bluetooth 4.2 (dosah až 10 metrů), který je vysoce spolehlivý a bezproblémový. Reproduktor stále hraje a rychle reaguje i když jsem byl s telefonem ve vedlejší místnosti, což je bezvadné. Také párování se smartphonem bylo vždy rychlé.

Pokud vám nevyhovují tlačítka, není problém využívat pouze telefon. Pro ještě lepší zážitek doporučuji aplikaci Sound Blaster Connect, která je zdarma pro Android a iOS. I bez tohoto programu ale repráček normálně hraje.

Výdrž baterie – 9,5/10

Recenzovaný přenosný reproduktor Creative MUVO 2 pohání baterie s kapacitou 2 200 mAh, od které výrobce slibuje kolem 10 hodin provozu. Já s tím problém nemám a mohu s takovým parametrem souhlasit. Výdrž se objektivně dosti těžko měří, protože záleží na mnoha faktorech: od typu hudby, hlasitosti, až přes okolní podmínky…

Můžu vám ale garantovat, že vás tenhle hrající krasavec omezovat nebude. Nabíjení probíhá skrze přiložený microUSB kabel, tudíž můžete využít váš počítač nebo případně externí nabíječku. Doba nabíjení trvá kolem 2 hodin, což je vynikající časovka.

Kvalita zvuku – 9/10

Creative MUVO 2 patří mezi vynikající hudebníky. Hraje velmi hlasitě a kvalitně. Basy sice nejsou kdovíjak valné, zato mimořádná hlasitost tuto nepatřičnost jednoznačně kompenzuje. Repráček také nepodporuje 360° zvuk. Praktické zkoušky nicméně prokázaly, že tahle absence vlastně nehraje téměř žádnou roli. Zvuk je natolik hlasitý, že není nutné vůbec řešit, odkud se vlastně line.

Recenze bluetooth reproduktoru Creative MUVO 2

Výstup pracuje s frekvencí 2 402 – 2 480 MHz. Wattové údaje vám bohužel neprozradím, protože je tají samotný výrobce. Za krytkou každopádně hrají 2 měniče, mezi nimiž sídlí basový průduch. Společná souhra se mi moc zamlouvala. Dobře jdou slyšet zpěváci, středy a výšky.

Pokud byste chtěli dosáhnout ještě kvalitnějšího zvukového přednesu, můžete využít stereo režim. K tomu ale potřebujete koupit ještě jeden reproduktor Creative MUVO 2. Oba dva lze totiž navzájem spárovat tak, aby hrály jako dokonale sehraná dvojice. Škoda, že jsem neměl možnost tuhle vychytávku vyzkoušet na vlastní uši. Co jsem ale četl od našich kolegů, stereo kvalita je údajně perfektní.

Vůči mnohé konkurenci má testovaný přenosný reproduktor další výhodu. Kromě klasických formátů MP3, WAV a WMA dokáže přehrávat i FLAC. Pokud patříte mezi hodně zapálené hudební fanoušky, jistě víte o co jde a tenhle bezztrátový audio kompresní formát oceníte.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Creative MUVO 2 zatím hodnotilo na domácí Heurece pouze několik zákazníků, kteří se shodli na 85% hodnocení. Z takových jednotek ale nelze vycházet, proto jsme propátrali zahraniční recenze. Na stránce Techwalls.com například oceňují kvalitu zvuku nebo možnost párování dvou repráčků zároveň. Kolegové Techradar.com MUVO 2 ocenili bodováním 4/5. Mezi klady se objevil čistý zvuk a dobrá cena.

Závěrečné hodnocení

8.6

Skvělý

Recenzovaný bluetooth reproduktor Creative MUVO 2 se prokázal jako spolehlivý a hlasitý bojovník se slušnou výdrží, který si pozornost určitě zaslouží.

Design a zpracování
8
Manipulace a ovládání
8
Výdrž baterie
9.5
Kvalita zvuku
9
Klady
 • Netradiční design
 • Příjemné rozměry a nízká hmotnost
 • Odolá stříkající vodě
 • Skvělá výdrž baterie
 • Hodně hlasitý zvuk
 • Podpora FLAC, MicroSD, handsfree
 • Možno připojit k druhému repráku
Zápory
 • Bez 360° zvuku
 • Průměrné basy
 • Bez FM rádia a NFC
 • V balení není AUX kabel ani poutko

Nejprodávanější reproduktory podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář