Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze bluetooth reproduktoru LAMAX MusiCan1

16. 5. 2019 aktualizováno

Ačkoliv před koupí reproduktorů většina z nás hledí hlavně na zvuk, bluetooth reproduktor LAMAX MusiCan1 nám nabízí něco navíc. Hraje nejen velmi slušně, ale umožňuje propojení s microSD kartou a flash diskem. A dokonce si rozumí si i FM rádiem. Je toho ale mnohem víc…

Obsah balení

Balení potěší nejednoho hudebního příznivce. Kromě testovaného reproduktoru LAMAX MusiCan1 jsem uvnitř našel datový microUSB kabel, krátký kabel AUX (3,5 mm), poutko, 3 nálepky a uživatelskou příručku. Návod je v češtině a mimo vysvětlivek jsou k vidění také grafické popisky. Během pár minut víte, co repráček umí a jak se ovládá.

Recenze bluetooth reproduktoru LAMAX MusiCan1 - obsah balení

Design a zpracování – 9/10

Recenzovaný bluetooth reproduktor LAMAX MusiCan1 vypadá vkusně a nenápadně. Aby také ne, chvástá se skromnými rozměry 70 × 68 × 197 milimetrů a hmotnost 398 gramů patří mezi velmi nízké. Potěší také odolnost vůči intenzivnímu stříkání vody IPX4. Ani náhlý deštík vás tak nemůže překvapit.

  • Na okolních fotkách vidíte nenápadnou šedou variantu. K dostání je také tyrkysová.

Dále chválím bytelnost provedení. Konstrukce je samozřejmě plastová, ovšem každá část sedí jako přibitá. Ani po silném zatlačení nejsou slyšet praskavé zvuk. Zpracování nese válcovitý tvar, což je limitující z hlediska způsobu poslechu. Ideální je postavit reprák na výšku, kde má pogumování. MusiCan1 lze i položit, ovšem v této pozici je již vachrlatější.

Na této části totiž najdete gumovou záslepku, pod níž se skrývá microUSB konektor (podporuje MP3 a WAV), 3,5mm jack, klasický USB port a slot pro vložení microSD karty. Tomu říkám pořádný servis! Nijak chudý není ani protějšek. Na vrchní části najdete zdířku mikrofonu a ovládací panel, o kterém se pobavíme v následující kapitolce. Pravý bok byl pak poctěn pevným úchytem, za něhož můžete zařízení držet nebo někam pověsit. K tomu využijete přibalené poutko.

Zpracování přenosného reproduktoru LAMAX MusiCan1 hodnotím na výbornou. Líbí se mi zejména po stránce uživatelské nabídky. Nejste limitováni internetem nebo smartphonem. Stačí vyndat paměťovou kartu z telefonu nebo si půjčit flash disk od kamaráda a poslouchat hudbu kde se jen dá. To je uživatelský luxus, který mimo domov stoprocentně oceníte. Také rádio není k zahození. K jeho správnému fungování je nutné mít zastrčený microUSB kabel. NFC ale chybí.

*Uváděná hmotnost 398 gramů byla naměřena v domácích podmínkách na digitální kuchyňské váze. Výrobce uvádí hmotnost 328 gramů.

Manipulace a ovládání – 10/10

Hned mezi prvními slovy mohu říct, že se tenhle repráček ovládá naprosto fantasticky. A může za to vychvalovaná kompaktnost, která dělá z LAMAX MusiCan1 skvěle ovladatelnou mašinu. Na všechna tlačítka pohodlně dosáhnete jedním prstem. Není tedy vůbec nutné zapojovat obě ruce. To je prostě obrovská výhoda, kterou většina přenosných konkurentů (kupodivu) nemá.

Mechanickými tlačítky regulujete hlasitost, pouštíte a pozastavujte přehrávání hudby, zapínáte handsfree volání, měníte režimy a zapínáte a vypínáte repráček. Mezi výborné funkce patří možnost zamknutí tlačítek, což je perfektní například během přepravy. A také možnost vytočení posledního volajícího se hodí.

Přenos signálu probíhá skrze technologii Bluetooth 4.2, která umožňuje dosah až 10 metrů. Se signálem jsem problém nikdy neměl a přenos byl vždy stabilní. Zkoušel jsem i zanést telefon do sousední místnosti a repráček stále hrál. Oproti některým konkurentům musím pochválit snadnou dostupnost všech konektorů. Gumovou záslepku stačí odklopit a všechny porty máte jako na dlani. Možná proto je zvýšená odolnost krapet nižší, než u jiných modelů.

Výdrž baterie – 9/10

Ani baterie vás limitovat nebude. Testovaný bluetooth reproduktor ke svému muzikantství využívá baterii s kapacitou 1 200 mAh. Akumulátor dokáže přístroj živit kolem 8 hodin, což je velmi slušný výsledek. Samozřejmě ale záleží na volbě hlasitosti a stylu přehrávané hudby. Piáno bude určitě méně náročnější na spotřebu než hlasité dunění a bubny.

Také nabíjení nepředstavuje nudné procesí. Trvá kolem 3 hodin (při 5 V/2,1 A), takže nad ním nestrávíte půl dne. O průběhu dobíjení vás informuje barevná LED dioda. MusiCan1 můžete dokonce využít jako powerbanku. S ohledem na kapacitu baterie ale spíše mluvíme o krizovém řešení.

Když jsem opakovaně porovnával výdrž baterie s cenově podobným Niceboy RAZE, LAMAX MusiCan1 většinou vydržel hrát až o 30 minut déle.

Kvalita zvuku – 9,5/10

Recenzovaný LAMAX MusiCan1 využívá k hudební reprodukci výkon 2 × 6 Wattů. Frekvence hlásí rozmezí 150 Hz – 18 000 Hz. Na čelní straně (kde je vidět nápis LAMAX) hrají dva stereo reproduktory, přičemž bedra byla obtěžkána basy. Při poslechu je žádoucí postavit přístroj směrem k vám. Prostorový zvuk tady zkrátka očekávat nemůžeme, což je asi největší škraloup testovaného zařízení.

Recenze bluetooth reproduktoru LAMAX MusiCan1

Pokud tenhle limit překousnete – s výsledkem budete jednoznačně spokojeni. Repráček totiž hraje velmi dobře a hlasitě. Pochvaluji solidní výšky, středy a vyváženost všech instrumentů. Při hlasitější reprodukci jsou jasně slyšitelné také doprovodné basy, které na zážitku dosti přidávají. Ke zkreslení dochází až kolem maximální hranice zesílení, s čímž jsem již dopředu počítal.

Byl jsem hodně zvědavý, jak se absence 360° zvuku projeví na celkovém posluchačském zážitku. Jelikož reprák hraje opravdu hodně hlasitě, tenhle nešvar jsem ani nezaznamenal. Rozdíl je znát pouze při nižší hlasitosti.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Na portálu Heureka si LAMAX MusiCan1 během času vysloužil pěkné 91% hodnocení. Uživatelské recenze chválí hlavně zvuk, basy, odolný materiál a bohatou konektivitu. Naopak si někteří stěžují na delší dobu nabíjení, s čímž osobně nesouhlasím. Netvrdím, že je dobíjení rychlé, ovšem vůči některým přenosným reprákům je přesto svižnější.

Závěrečné hodnocení

9.4

Perfektní

LAMAX MusiCan1 je skvělý bluetooth reproduktor za super cenu, který hezky hraje, dlouho vydrží a nezabere příliš místa. Tady nákupem chybu neuděláte.

Design a zpracování
9
Manipulace a ovládání
10
Výdrž baterie
9
Kvalita zvuku
9.5
Klady
  • Pěkný design
  • Kompaktní rozměry a nízká hmotnost
  • Odolá stříkající vodě
  • Slušná výdrž baterie
  • Slušný zvuk a instrumentální přednes
  • Podpora microSD karty
  • Handsfree, FM rádio
Zápory
  • Bez 360° zvuku
  • Odolnost „pouze" IPX4

Nejprodávanější reproduktory dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář