Recenze bluetooth sluchátek i7S TWS

Sluchátka i7S TWS

Slušná bezdrátová sluchátka za pár korun.

Z čínského e-shopu GearBest.com nám přišla k recenzi bezdrátová sluchátka i7S TWS, která na první pohled zaujmou svojí cenou a na pohled druhý svým zpracováním.

Cena i7S se v Číně pohybuje kolem 175 Kč (11/18), na Heurece kolem 320 Kč, přičemž svým zpracováním jakoby z oka a ucha vypadla populárním Apple AirPods. Pojďme se podívat, co vlastně sluchátka za pár korun dokáží. Co myslíte, má vůbec smysl něco tak levného kupovat?

Obsah balení

Do redakce nám dorazilo bílé provedení, ovšem k dostání je také černá varianta. Kromě páru bluetooth sluchátek jsme v krabičce našli dobíjecí stanici, napájecí microUSB kabel a stručný průvodce nastavením v angličtině.

bluetooth sluchátka i7S TWS - obsah balení

Design a zpracování – 6/10

Sluchátka jsou na první pohled líbivá. Bílá barva jim prostě sluší, nízká hmotnost kolem 8 gramů je působivá a kompaktní rozměry 5,30 × 4,00 × 2,20 centimetrů se za svoje proporce stydět nemusí. Podrobnější ohledání však viditelně prozrazuje použití levnějších materiálů. Jednotlivé části jsou do sebe tak nějak zacvaknuty a nalepeny, což o vyšší odolnosti prostě nesvědčí.

Spodní část každého sluchátka slouží pro nabíjení, přičemž na protější horní straně najdete otvůrek mikrofonu, mechanické multifunkční tlačítko a průduchy. Pokud si tato sluchátka koupíte, ochraňuje je jako oko v hlavě. Jednou se nám stalo, že upadla na podlahu, načež se odchlípl horní kryt a objevila se vnitřní elektronika. K nenávratnému poškození naštěstí nedošlo a po zacvaknutí hrála zase dál. Je to samozřejmě naše smůla, protože i7S TWS nijak odolná nejsou. 

PENÍZE ZPĚT Z KAŽDÉHO NÁKUPU

Zaregistrujte se na Cashback portálu Tipli.cz a z každého nákupu na Gearbestu získejte část peněz zpět. Nyní navíc uvítací bonus k registraci ve výši 100 Kč.

Otázka komfortu je poněkud rozporuplná. Nám sice v uších sluchátka jakžtakž seděla, ovšem nedovedeme si představit, že bychom s nimi třeba běželi (i když sportovní vyžití výrobce slibuje). Ani nějaké vachrlatější pohyby nejsou žádoucí, protože vám sluchátka pravděpodobně vypadnou z uší. Nicméně co ucho, to jiný tvar a rozměr, takže třeba právě vám budou pasovat lépe.

bluetooth sluchátka i7S TWS

Po stránce dotykové jsou nicméně na omak příjemná, neboť je povrch pěkně hladký. Jelikož se jedná o sluchátka bezdrátová, důležitou roli hrají baterie: každé sluchátko vlastní kapacitu 30 mAh. Doba provozu se pohybuje kolem zhruba 1,5 hodiny, což platí také při telefonování. Výrazně ale závisí na zvolené hlasitosti poslouchané hudby. Výdrž není na první pohled nijak valná, ovšem přihlédneme-li k ceně a rozměrům, jedná se o slušné hodnoty.

Nabíjení se provádí přes uzavíratelnou krabičku, která je opatřena víčkem na jednoduchém pantu. Úžasné je, že i tato dokovací stanice využívá vlastní baterii o síle 300 mAh, tudíž sluchátka nejen chrání, ale také nabíjí bez nutnosti připojení k elektrické síti (do doby, než se vybije). Levé i pravé sluchadlo je nabíječka schopna dobít za něco málo přes hodinu, přičemž s trochou štěstí se dobíjení povede i 2×. O stavu aktuálním dobíjení jste informováni modrou a červenou diodou.

Náš tip: Máte rádi kvalitu za dobrou cenu? Zkuste prolistovat článek se zajímavými produkty z čínského GearBestu.
zpět na obsah ↑

Technické specifikace – 7/10

Bezdrátová sluchátka i7S TWS jsme testovali na několika mobilních telefonech a vždy šlapala jako hodinky. Obavu nemusí mít ani majitelé MacBooků nebo iPhonů. Chod byl vždy stabilní a na tomto technickém poli nemáme ani co vytýkat. Vždy stačilo sluchátka zapnout a hudba začala automaticky hrát. Přenosovou technologii popohání Bluetooth 4.2. 

Nyní trošku k technickým specifikacím. i7S TWS využívají frekvenční rozsah 24 Hz – 24 800 Hz, impedance činí 32 Ohmů a citlivost představuje 42 dB. Takové parametry nejsou skutečně nic moc. Vzpomeňme kupříkladu na čínské KZ ZS10, které mají téměř dvojnásobné hodnoty (na druhou stranu jsou ale výrazně dražší).

Výtečné je ovšem ovládání na bocích sluchátek. Pomocí multifunkčního tlačítka můžete sluchátka zapnout/vypnout (dlouhé podržení), spustit/pozastavit hudbu (krátké podržení), přepnout skladbu (střední podržení) a dvojitým stisknutím zase uskutečníte hovor poslednímu volajícímu. Na takové prťavce docela slušná porce funkcí, co říkáte?

zpět na obsah ↑

Zvuková kvalita – 6/10

Mějme stále na paměti, kolik testovaná sluchátka stojí. Obecně vzato nehrají špatně. Pokud se spokojíte se střední hlasitostí, zvuk je celkově dobrý, zpěv poslouchatelný a hudební nástroje líbezné. Potíže se dostaví až se zvyšující se hlasitostí.

Na maximum se o příliš kvalitní poslech nejedná. Průduchy docela chrčí a zvuk je skutečně nekvalitní. Také basový projev výrazně pokulhává a bubny a bubínky jsou všeobecně neslyšitelné, jakoby se někde snad zapomněly. S takovou charakteristikou zkrátka musíte před koupí těchto sluchátek počítat.

Podobně neblaze dopadla i (ne)kvalita během telefonování. Druhá strana si stěžovala na horší slyšitelnost, přičemž také my jsme tento nešvar u uživatele na druhém konci linky zaznamenali. Zvuková kvalita na nás tedy udělala celkově rozporuplný dojem. 

zpět na obsah ↑

Recenze a zkušenosti zákazníků

Stručnou recenzi si můžete pročíst na zahraničním blogu mobilityarena.com, kde autor chválí pohodlí a slušnou výdrž. Na přímé srovnání s AirPody se mrkněte na stránku chip.de.

zpět na obsah ↑

Alternativy k i7S TWS

V prvé řadě připišme, že si tato sluchátka můžete koupit i na české Heurece, jenom cena bude znatelně vyšší. Jako dražší bezdrátovou variantu doporučujeme povedená sluchadla Niceboy HIVE E2 (recenze), v jejichž podání si užijete skvělý zvuk, výborné držení v uších nebo výdrž.

Za kvalitní pak považujeme bytelný model Niceboy HIVE (recenze), který se stal mezi uživateli velmi populární. Není ani divu, sluchátka vypadají hezky, dobře hrají, mají kvalitní handsfree a znamenitou výdrž baterie.

Další povedené kousky najdete v našem pečlivém výběru s nejlepšími sluchátky na hlavu, do uší a s mikrofonem letošního roku.

zpět na obsah ↑

Závěrečné zhodnocení

6.3 Celkové hodnocení
Dobré

Bezdrátová sluchátka i7S TWS si nepochybně své posluchače najdou. Stojí pouhých pár korun a při troše pokory nehrají špatně. Praktická nabíječka na cesty je skvělá a přítomnost handsfree také potěší. Žádný hudební zázrak ale očekávat nemůžete.

Design a zpracování
6
Technické specifikace
7
Zvuková kvalita
6
KLADY
 • Pěkný design
 • Slušná výdrž
 • Slušná kvalita zvuku (dle ceny)
 • Handsfree
 • Praktická dokovací stanice
 • Bezkonkurenční cena
ZÁPORY
 • Chatrné zpracování
 • Vyšší hlasitost = horší zvuk
 • Průměrná kvalita handsfree
 • Nevhodná ke sportu
Uživatelské hodnocení: 4.25 (4 hlasů)

Nejprodávanější sluchátka dle Heureky

Milovník nových technologií, populární vědy, techniky a historie. Velký optimista s pesimistickými názory, který je fascinován životem vizionáře Elona Muska, který svojí neskutečnou pílí dokázal prakticky z ničeho vybudovat obrovskou příležitost pro lidstvo.

Podělte se s námi o váš názor:

   Okomentujte