Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze a test elektrokoloběžky Bluetouch BT500

20. 11. 2023 aktualizováno

bluetouch-bt-500 recenze testado

Test nejrychlejších elektrokoloběžek vybral jako nejlepší levný model Bluetouch BT500. Mimo vysoké rychlosti se nám líbí lehká konstrukce z leteckého hliníku, kvalitní brzdy a široký nášlap. 500W motor by ale nemusel vyhovovat všem. Pro nejnáročnější uživatele doporučuji vítěze nejrychlejších elektrických koloběžek City Boss D1000 (dva motory o celkovém výkonu 1 000 W).

Hodnocení elektrokoloběžky Bluetouch BT500

7.8

Velmi dobrá

Bluetouch BT500 je kvalitní rychlá elektrokoloběžka, která dokáže vyvinout rychlost až 45 km/h. Pyšní se výborným dojezdem a pohodlnou jízdou. Výkon 500 W nemusí ovšem stačit všem, přičemž nosnost 120 kilogramů může být pro někoho limitující.

Konstrukce a design
7
Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti
7.5
Výdrž baterie a nabíjení
9
Klady
  • Příznivá cena
  • Nadstandardní rychlost
  • Skvělý dojezd
  • Pohodlná jízda
  • Ideální do města i terénu
Zápory
  • Průměrná nosnost

Konstrukce a design

Za zmínku stojí kvalitní 10palcová kola, která zvládnou i větší nerovnosti. Konstrukce byla vyrobena z kvalitního leteckého hliníku, někteří zákazníci si ovšem stěžují na vachrlatější konstrukci.

Testovaná koloběžka je skládací, hmotnost 24 kilogramů není také vyloženě špatná – byť se najdou i lehčí a výkonnější modely, jako například inSPORTline Saturian. Nosnost elektrokoloběžky činí 120 kilogramů, což je také spíše průměrný parametr.

Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti

Elektrokoloběžka Bluetouch BT500 je schopna vyvinout rychlost až 45 km za hodinu. Dojezd činí výborných 60 kilometrů. Vše závisí na hmotnosti jezdce, povrchu a rychlosti. Jízdní vlastnosti jsou u modelu Bluetouch špičkové. Uživatelé si je velmi chválí, hlavně zmiňují široký a dlouhý nášlap včetně kvalitních brzd.

Náš tip

Další inspiraci se dozvíte v článku s nejlepšími elektrokoloběžkami.

Výdrž baterie a nabíjení

Zdroj energie v tomto případě zastupuje kvalitní dobíjecí akumulátor LG. Konkrétně se jedná o výkonnou 48V Li-Ion baterii s neuvěřitelnou kapacitou 21 Ah! Díky takové směsici technických kvalit je tato rychlá elektrická koloběžka schopna ujet na jedno nabití neuvěřitelných 60 kilometrů.

Baterie je chráněna proti přebití a podbití. Vydržet by měla až 800 nabíjecích cyklů. O pohon se stará motor o výkonu 500 wattů. Oproti výkonnějším modelům daný typ zaostává například tím, že nebude tak houževnatý v kopcích a vyvýšeném terénu. Bluetouch BT500 proto doporučujeme spíše do města, maximálně na prašné a upravené cesty.

Klíčové vlastnosti Parametry
Max. rychlost 45 km/h
Výkon 500 W
Dojezd 60 km
Kapacita baterie 21 Ah
Rychlost dobíjení 6 hod.
Hmotnost 24 kg
Nosnost 120 kg
Průměr kol 10″

Nejprodávanější elektrokoloběžky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 2.6 (67 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář