Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Buřinka, stavební spořitelna České spořitelny

23. 5. 2023 aktualizováno

Recenze stavební spořitelny České spořitelny

Stavební spoření České spořitelny, známější pod názvem Buřinka, patří mezi nejoblíbenější poskytovatele úvěrů na bydlení a hypoték. V podrobné recenzi vám představíme kompletní portfolio, včetně úvěrových podmínek či nadstandardních služeb.

Potřebujete půjčku na auto nebo chcete refinancovat starší úvěr? Testovali jsme nabídku České spořitelny.

Hodnocení Buřinka, stavební spoření České spořitelny

Historie a současnost

Stavební spoření České spořitelny, a. s. založila v roce 1994 Česká spořitelna společně s německou bankou Bayerische Landesbank Girozentrale. Německý podíl po několika letech odkoupila Erste Bank, čímž došlo k plnému začlenění Stavební spořitelny do rakouské finanční skupiny Erste Group. Její součástí je také Česká spořitelna.

výhodný úvěr na modernizaci bytu Stavební spořitelna hodnocení

Náš tip

Erste Group patří k největším bankovním korporacím ve střední a východní Evropě. Pobočky provozuje v Rakousku, České republice, Chorvatsku, Maďarsku, Slovensku, Rumunsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině i Polsku.

Pro lepší odlišení Stavební spoření České spořitelny od ostatních stavebních spořitelen využívá společnost reklamní název Buřinka. Specializuje se na stavební spoření, hypotéky a úvěry související s bydlením. Své služby nabízí soukromým i právnickým osobám, včetně bytových družstev nebo SVJ.

Díky přímému spojení s Českou spořitelnou disponuje Buřinka velmi hustou sítí poboček a poradenských míst. Společně s Českou spořitelnou sdílí internetové bankovnictví i online aplikaci George.

Produkty a možnosti

Nabídka produktů je velmi široká. Základ portfolia tvoří stavební spoření a s ním související Úvěr ze stavebního spoření, hypoteční úvěr a Úvěr od Buřinky. Ten lze použít na financování jakýchkoli projektů souvisejících s bydlením. Nevyžaduje zástavu ani dlouhodobé spoření. Novinkou je Úvěr od Buřinky pro budoucnost. Vychází z běžné půjčky na rekonstrukci, ovšem s mírně nižší úrokovou sazbou. Vyžaduje však investici do moderních energetických řešení.

Náš tip

Nejste si jistí, kterou půjčku čerpat? Kontaktujte klientské centrum. Úvěrový poradce zhodnotí vaše možnosti a doporučí nejvýhodnější úvěr.

úvěr na rekonstrukci bytu od Buřinky srovnání

Buřinka umožňuje také refinancovat či sloučit starší úvěry. Musí však souviset s bytovými potřebami. Spadá sem i majetkové vypořádání. Zájemci o družstevní byt ocení úvěr na družstevní bydlení, který nevyžaduje zástavu.

 • Stavební spoření
 • Úvěr ze stavebního spoření
 • Hypoúvěr
 • Refinancování a sloučení úvěrů
 • Úvěr na družstevní bydlení
 • Úvěr od Buřinky
 • Úvěr od Buřinky pro budoucnost

Stavební spoření a Úvěr ze stavebního spoření

Spořící účet je stále oblíbený díky státní podpoře a nadprůměrnému úročení. V případě potřeby navíc jednoduše zaměníte spoření za čerpání úvěru. Díky nízkému úroku patří Úvěr ze stavebního spoření k nejvýhodnějším možnostem, jak financovat náklady na rekonstrukci nebo modernizaci bytu.

Náš tip

Máte stavební spoření a přemýšlíte o půjčce? Seznámíme vás s výhodami i nevýhodami úvěrů ze stavebního spoření.

úvěr na rekonstrukci od Buřinky srovnání

Hypoúvěr

Hypotéka od Buřinky nabízí nízkou úrokovou sazbu s dobou splatnosti až 30 let. Maximální výši půjčky ovlivňuje pouze hodnota zastavené nemovitosti. Fixaci si můžete zvolit na 3, 6 nebo 10 let. Poskytnutí úvěru a vedení úvěrového účtu není zpoplatněno, počítejte ovšem s poplatkem za předčasné splacení.

Náš tip

Podmínky, poplatky i náklady na hypoteční úvěr jsme testovali v našem srovnání nejlepších hypoték

Refinancování a sloučení úvěrů

Pomocí jednoduché finanční kalkulačky vám Stavební spořitelna doporučí nejvhodnější půjčku na refinancování či sloučení několika starších úvěrů do jednoho výhodnějšího. Využít můžete Hypoúvěr i Úvěr od Buřinky. Podmínkou je pouze investice finančních prostředků v souvislosti s bydlením.

Náš tip

Hodnotili jsme nejvýhodnější nabídky refinancování i výhodné konsolidace půjček

Úvěr na družstevní bydlení

Půjčka je výhodnou alternativou v případě, kdy nemůžete čerpat standardní hypotéku. Například není možné koupený byt použít jako zástavu nebo nemáte prostředky na zajištění povinné spoluúčasti. Půjčit si můžete až 3,5 milionu Kč s dobou splatnosti do 25 let. Bez zástavy nemovitosti. Díky jednodušší administraci navíc Buřinka peníze vyplatí do týdne.

Úvěr od Buřinky

Účelová půjčka na bydlení. Čerpat lze až 2,5 milionu Kč s dobou splácení od 4 do 20 let. Úroková sazba začíná na 7,19 % ročně. Vedení úvěrového účtu je zdarma, počítejte však s poplatkem za uzavření smlouvy. Činí 1 % z výše úvěru, nejvýše však 7 500 Kč. Půjčku si můžete pojistit pro případ neschopnosti splácet v důsledku ztráty zaměstnání nebo nemoci.

Úvěr od Buřinky na rekonstrukci recenze

Podmínky úvěru nejsou přehnaně přísné a získané prostředky lze použít řadou způsobů. Zahrnují nákup nebo rekonstrukci domu či bytu, nákup nábytku i majetková vyrovnání, včetně dědického řízení.

Náš tip

Potřebujete peníze na opravu domu či modernizaci bytu? Doporučíme vám nejvýhodnější úvěr na rekonstrukci

Úvěr od Buřinky pro budoucnost

Půjčka pro budoucnost vychází z Úvěru od Buřinky, nabízí však výhodnější úrokovou míru od 6,89 % ročně. Podmínky čerpání jsou však přísnější. Půjčené peníze musíte využít na financování moderních a úsporných technologií. Například instalaci fotovoltaiky, tepelného čerpadla, zateplení či rekuperace tepla z odpadní vody nebo ventilace. Spadá sem také instalace wallboxu, tedy dobíjecí stanice pro elektromobily.

půjčka na rekonstrukci domu od Buřinky recenze

Podmínky pro získání Úvěru od Buřinky a potřebné doklady

Podmínky žádosti se příliš neliší od běžného spotřebitelského úvěru. Samozřejmostí je věk nejméně 18 let, platný průkaz totožnosti, bankovní účet a kontakt v podobě e-mailu či telefonu. Přirozeně počítejte s ověřením bonity i kontrolou registrů.

Testado radí

Bonita značí schopnost řádně a včas splatit půjčku. Úvěrové společnosti k výpočtu bonity využívají různé mechanismy, obvykle založené na kontrole databází a statistických modelech.

Klienti České spořitelny mají situaci jednodušší. Žádost o úvěr mohou podat v mobilní aplikaci. Spořitelna si většinu informací ověří automaticky. Noví zájemci musí půjčku uzavřít na pobočce a navíc doložit doklady o příjmech za poslední tři měsíce. Například potvrzením od zaměstnavatele nebo výpisy z účtu. Podnikatelé předkládají daňové přiznání.

Úvěr od Buřinky je účelová půjčka. Banka proto vyžaduje ověření, zda jste získané finance použili v souladu s podmínkami úvěrové smlouvy. Obvykle stačí doložit účty, faktury nebo jiné daňové doklady a pořídit fotodokumentaci stavu před rekonstrukcí a po rekonstrukci. Fotografie i doklady zašlete Stavební spořitelně České spořitelny pomocí intuitivní webové aplikace. V případě nejasností můžete samozřejmě kontaktovat infolinku.

 • Věk nejméně 18 let
 • Žádné nesplacené dluhy/exekuce/insolvence
 • Neomezená způsobilost k právním úkonům
 • Platný občanský průkaz
 • Bankovní účet
 • Vlastní e-mailová adresa/telefon
 • Fotodokumentace
 • Doklady k provedeným pracím/nákupům

Jak postupovat při žádosti o půjčku od Buřinky

Nejprve podáte žádost o půjčku pomocí formuláře na webových stránkách spořitelny. Následně vás kontaktuje finanční poradce a projedná podrobnosti úvěru. Pokud využíváte účet u České spořitelny, vše můžete vyřešit online v mobilní aplikaci George. Klienti ostatních bank musí žádost o úvěr projednat osobně na některé z poboček.

výhodný úvěr od Buřinky pro budoucnost hodnocení

Nezapomeňte, že výše úroků či splátek zobrazená úrokovou kalkulačkou na webových stránkách je pouze předběžná. Skutečnou výši úroku ovlivňuje vaše bonita i další možné faktory. Přesné podmínky, včetně úroků a RPSN, uvádí úvěrová smlouva.

Testado radí

RPSN, tedy roční procentní sazba nákladů, vyjadřuje celkové náklady spotřebitelského úvěru vztáhnuté k jednomu roku. Zahrnuje nejen úroky, ale také poplatky a provize související s poskytnutím úvěru. Díky jednotné metodice výpočtu umožňuje objektivněji posuzovat cenu půjček a srovnávat nabídky úvěrových společností či bank.

Pro čerpání půjčky není zpravidla nutné předem dokládat přesný rozpočet či jiné specifické dokumenty. Ve většině případů stačí zaslat ofocené kopie faktur, účtenek nebo daňových dokladů až po skončení prací.

Jak probíhá kontrola bonity?

Společnost kontroluje úvěruschopnost nahlížením do dvojice registrů. Prvním je Bankovní registr klientských informací “BRKI” a druhým nebankovní registr klientských informací “NRKI”.

Kdy budu mít peníze na účtu?

Peníze budou převedeny na účet do dvou pracovních dnů od podpisu smlouvy a doložení všech potřebných dokladů.

Související produkty a služby

Úvěr od Buřinky si můžete pojistit pro případ neschopnosti splácet. Spořitelna dovoluje i předčasné splacení nebo mimořádné splátky, musíte je ovšem předem ohlásit. Případné poplatky stanoví úvěrová smlouva.

Předčasné splacení a mimořádná splátka

Předčasné splacení i mimořádné splátky jsou možné kdykoli. Předem však banku informujte elektronickou poštou. Za mimořádnou splátku se přitom považuje jakákoli suma převyšující pravidelnou měsíční úhradu úvěru. Poplatky Stavební spořitelna stanovuje individuálně na základě dodatečně vzniklých nákladů.

Stavební spořitelna České spořitelny úvěr na bydlení recenze

Pojištění schopnosti splácet

Vybírat můžete mezi variantami Standard a Plus. Standardní verze zajistí splacení úvěru v případě úmrtí nebo invalidity 2. a 3. stupně. Při dlouhodobé pracovní neschopnosti kryje až 12 splátek. Rozšířená varianta Plus zahrnuje navíc pomoc s úhradou splátek v případě ošetřování dlouhodobě nemocného člena rodiny nebo ztráty zaměstnání. Seniorům ve věku od 63 do 69 let nabízí Buřinka speciální pojištění zajišťující úhradu dluhu v případě úmrtí.

Co dělat když nemohu splácet včas

V případě finančních potíží je třeba včas kontaktovat klientské centrum. Pokud nemáte sjednané pojištění schopnosti splácet, může vám pomoci restrukturalizace splátkového kalendáře. Úprava splátek umožňuje snížit měsíční platby až na 500 Kč. Délka splatnosti se však nesmí prodloužit o více než 60 měsíců a informace o problémech se splácením banka zanese do Centrálního bankovního registru klientských informací.

Testado radí

Vždy řešte finanční potíže co nejdříve! Stačí kontaktovat infolinku Stavební spořitelny České spořitelny.

Pokud nezašlete včas dohodnutou splátku, vyzve Vás Buřinka k úhradě pomocí e-mailu nebo SMS zprávy. Pakliže splátku neuhradíte do 10 dní od prvního dne následujícího měsíce, připočte se k vašemu dluhu pokuta 300 Kč. Další poplatek ve výši 900 Kč následuje po 40 dnech a 70 dnech prodlení. Současně vás kontaktuje finanční poradce a pokusí se najít možné řešení vzniklé situace.

 • Upozornění na neuhrazenou splátku
 • Pokuta 300 Kč (po 10 dnech)
 • Pokuta 900 Kč (po 40 a 70 dnech)
 • Individuální řešení situace s finančním poradcem

Zákaznická podpora

Infolinka pracuje od 8:00 do 18:00. Dotaz můžete směřovat také na e-mail, kontaktní formulář nebo online chat. Nechybí ani moderní mobilní aplikace s přímým kontaktem na vašeho finančního poradce. Veškeré základní informace naleznete na webových stránkách. Bohužel některé doplňkové funkce nepracují spolehlivě. Například rozpočtová aplikace, která má pomoci se stanovením optimální výše úvěru při rekonstrukci kuchyně.

mobilní aplikace Česká spořitelna srovnání

Charakteristika Úvěru od Buřinky

Vlastnosti půjčky
Shrnutí
Výše půjčky 40 tisíc Kč – 2,5 milionu Kč
Typ půjčky
Bankovní účelová
Splatnost
4 roky až 20 let
Způsob poukázání
Bankovní převod
První půjčka zdarma
×
RPSN
Individuální, RPSN od 7,4 %
Možnost předčasného splacení
Způsob sjednání půjčky
Osobně/Online pro klienty
Nutná registrace
Půjčí s negativním záznamem v registrech? (omezeně)
Co když mám exekuci?
×
Půjčí, když mám insolvenci?
×
Občanství Občan ČR
Musím vlastnit bankovní účet?
 
Dokládám příjem?
 

Závěrečné hodnocení Úvěru od Buřinky

8.9

Úvěr od Buřinky patří k oblíbeným půjčkám na rekonstrukci či úpravu bydlení. Nevyžaduje zástavu a délka splácení může dosahovat až 20 let. Pro fotovoltaiku nebo instalaci tepelného čerpadla je určený zvýhodněný Úvěr od Buřinky pro budoucnost.

Nabídka půjček
10
Výše úroků a RPSN
8
Poplatky
8.5
Rychlost sjednání půjčky
8
Půjčka na rekonstrukci
9
Zákaznická podpora
10
Klady
 • Splácení až 20 let
 • Půjčka až 2,5 milionu Kč
 • Pojištění schopnosti splácet
 • Zvýhodněná nabídka pro moderní energetické investice
 • Jednoduchá administrace
 • Úvěr lze využít na refinancování i majetkové vypořádání
 • Moderní mobilní aplikace
 • Velké množství poboček a odborné finanční poradenství
Zápory
 • Noví klienti mohou úvěr uzavřít pouze na pobočce
 • Individuální nastavení poplatků
 • Přísnější kontrola bonity

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (11 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář