Recenze Canon EOS 1200D (neboli Rebel T5)

Pokud hledáte svoji první zrcadlovku je Canon EOS 1200D dobrá volba za bezkonkurenční cenu, která se může pochlubit kvalitními snímky a to i při vysokém ISO. Na druhou stranu, pokud si trochu připlatíte, naleznete řadu lepších modelů.

KLADY:
  • Cena
  • Dobrá kvalita fotek
  • Vynikající výkon při vysokém ISO

ZÁPORY:
  • Omezené množství funkcí
  • Nevýklopný LCD s nízkým rozlišením
  • Pomalý autofokus

Shrnutí zákaznických recenzí na amazon.com – 9,4/10

Webový server alatest.com zanalyzoval 3051 zákaznických recenzí fotoaparátu Canon EOS 1200D / Rebel T5 / EOS Kiss X70 na internetovém obchodě Amazon.com. Oproti průměru v kategorii foťáků, která je 4,2/5, dosáhl tento model krásného hodnocení 4,7/5. Zákazníci kladně hodnotí kvalitu obrazu a objektiv, stejně jako výkon a použitelnost. Naopak se stabilizátorem obrazu a výkonem při malém světle již tolik spokojeni nejsou. Smíšené názory jsou na blesk a velikost přístroje. Celkově však 96% zákazníků dalo tomuto fotoaparátu pozitivní hodnocení.

Klady: Cena, použitelnost, výkon, objektiv, kvalita obrazu

Zápory: Odolnost, horší při nízké hladině osvětlení, stabilizátor

Recenze na pcworld.com – 6/10

Cenově dostupný fotoaparát, který vám pomůže začít pořizovat krásné fotografie, ale jeho rozhraní a vzhled jsou méně atraktivní než u schopnějšího modelu Canon T5i (EOS 700D).

Klady: Relativně nízká cena, skvělá kvalita obrazu

Zápory: Zaměření Live View se zdá být pomalé, navigace s mechanickými tlačítky může být neohrabaná 

Recenze na cnet.com – 6,8/10

Ačkoli je Canon EOS Rebel T5 (1200D) naprosto vyhovující fotoaparát pro přestup z obyčejného kompaktu, existuje řada lepších voleb.

Klady: Pěkné fotografie typické pro tuto cenovou třídu, slušný výkon, pohodlný design

Zápory: Omezené množství funkcí, a to i na začátečnické standardy

Recenze na pcmag.com – 6/10

Canon EOS Rebel T5 (1200D) se honosí atraktivní cenovkou, ale za trochu více peněz pořídíte mnohem lepší začátečnickou zrcadlovku.

Klady: Zahrnuje opticky stabilizovaný objektiv, podpora RAW, detailní snímky při vysokém ISO, 1080p video, průvodce na obrazovce

Zápory: Nevýklopný LCD, zrcadlový hledáček (pentamirror), pomalejší autofokus, sekvenční snímání omezeno na 3 snímky, malá vyrovnávací paměť při fotografování RAW, chybí výstup na mikrofon

Recenze na techradar.com – 8/10

Canon opět vyrobil spolehlivý fotoaparát schopný vytvářet krásné snímky. Pokud hledáte svoji první digitální zrcadlovku a nevadí vám, že ji budou chybět různé ozdůbky, pak je 1200D skvělou volbou.

Klady: Cenově dostupný, texturovaný povrch, optický hledáček

Zápory: Pomalé zaměřování s Live View, displej není dotykový, chybí wi-fi/NFC

Recenze na trustedreviews.com – 8/10

Navzdory nevýrazným specifikacím nabízí Canon EOS 1200D vynikající první zkušenost s digitální zrcadlovkou. Za mimořádně příznivou cenu dostanete množství solidních vlastností.

Klady: Konkurenceschopná cena, vynikající výkon při vysokém ISO, snadné používání, chytrá a užitečná aplikace EOS společník

Zápory: Nic moc autofokus v Live View, málo AF bodů, pomalý režim sekvenčního snímání, nízké rozlišení LCD

7.7 Celkové hodnocení
Velmi dobrý

Pokud hledáte svoji první zrcadlovku je Canon EOS 1200D dobrá volba za bezkonkurenční cenu, která se může pochlubit kvalitními snímky a to i při vysokém ISO. Na druhou stranu, pokud si trochu připlatíte, naleznete řadu lepších modelů.

Zákazníci amazon.com
9.6
pcworld.com
6
cnet.com
6.8
techradar.com
8
trustedreviews.com
8
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

TOP 3 produkty v kategorii digitálních fotoaparátů dle heureka.cz

Právě zlevněné fotoaparáty

Štítky:

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte