Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Caterpillar CAT S31

11. 3. 2021 aktualizováno

Caterpillar CAT S31 malý odolný telefon

Potřebujete malý telefon, který je odolný, zvládne běžné úkony a nestojí moc peněz? Zkuste Caterpillar CAT S31. Kromě vysoké odolnosti nás zaujala až týdenní výdrž baterie. Podrobnosti se dozvíte v naší recenzi. Další telefony CAT najdete zde.

Hodnocení Caterpillar CAT S31

6.7

Velmi dobrý

Caterpillar CAT S31 je kompaktní odolný mobil, který doporučujeme všem dělníkům a turistům. Zaujme až týdenní výdrží a nízkou cenou. Počítat ovšem musíte se starší výbavou a slabším výkonem.

Design a zpracování
8.5
Displej
7
Hardware a výkon
4
Výdrž baterie
10
Fotoaparát a kamera
4.5
Systém a konektivita
6
Klady
  • Vodotěsná a prachotěsná konstrukce
  • Vojenská certifikace MIL STD 810G
  • Programovatelné tlačítko
  • Displej reaguje i na nasazené rukavice
  • Vynikající výdrž baterie
  • Nízká cena
Zápory
  • Průměrné fotoaparáty
  • MicroUSB port
  • Starší Android

Design a zpracování – 8,5/10

Caterpillar CAT S31 rozhodně nepatří mezi mobilní novinky posledních měsíců. Je na něj ovšem pohlíženo jako na malý odolný mobil. Rozměrově 62,1 × 145,4 × 16,1 mm to není tintítko, hmotnost 200 gramů je však velmi příznivá (alespoň s ohledem na vysokou odolnost).

Co se týče zmíněné odolnosti, kromě certifikace IP68 (proti vodě a prachu) vlastní vojenský standard MIL STD 810G. Konstrukce přežije bez úhony výkyvy teplot a obecně špatné zacházení, jako jsou pády a nárazy. Majitelé mají na CATu S31 rádi 3 mechanická tlačítka, s nimiž lze ovládat většinu operací. Ani s nasazenými rukavicemi vám nebude ovládání činit potíže, což je skvělé při práci na stavbě, radost budou mít také turisté.

CAT S31 je starší mobil, proto pochopitelně vlastní starší microUSB konektor.

CAT S31 kvalitní levný odolný smartphone

Displej – 7/10

Testovaný model vlastní 4,7palcový dotykový displej s rozlišením 1 280 × 720 pixelů. Čelo chrání ochranné sklo Corning Gorilla Glass 3, díky němuž se displej jen tak nepoškrábe. Kvalita detailů odpovídá očekávání. Takový hezký průměr.

Caterpillar CAT S31 test dotykového panelu

Hardware a výkon – 4/10

Testovaný malý odolný smartphone CAT S31 využívá starší procesor Snapdragon 210 s grafickou jednotkou Adreno 304. Ani operačních pamětí nemá recenzované zařízení pouhé 2 GB, stejně tak 16GB interní uložiště není v dnešní době příliš. Naštěstí lze rozšířit paměťovou microSD kartou až o 128 GB.

Jak je z výše uvedených informací patrné, odolný CAT samozřejmě není výkonný mobil. Pochválit ale musím přítomné volně přiřaditelné tlačítko, které si můžete nastavit podle svého na krátké i dlouhé stisknutí. Dokáže spustit vybrané aplikace, přijímat hovory a další funkce.

Výdrž baterie – 10/10

Testovaný kompaktní smartphone  CAT S31 vlastní baterii s kapacitou 4 000 mAh. Při běžném používáním vám vydrží téměř celý týden! Může za to slabý hardware, malá obrazovka a nižší rozlišení. Výdrž tedy hodnotíme jako výbornou.

Fotoaparát a kamera – 4,5/10

Caterpillar CAT S31 není žádný fotografický umělec. Na zádech má 8Mpx objektiv, na selfie 2Mpx senzor. Pokud nepanují vyloženě ideální světelné podmínky, fotky jsou průměrné až podprůměrné. Jsou plné šumu a neostrosti. Také selfie obrázky vypadají bledě a ne moc kvalitně.

Caterpillar CAT S31 - fotky

Systém a konektivita – 6/10

Recenzovaný Caterpillar CAT S31 běží na starším operačním systému Android 9. Vzhledem ke stáří přístroje se už aktualizace těžko dočkáme. Pro nenáročné uživatele ale není tato skutečnost překážkou. Telefon podporuje Bluetooth 4.1, vlastní GPS a rozumí si s Wi-Fi a LTE. Na NFC se nedostalo.

Technické parametry

Rozměry: 62,1 × 145,4 × 16,1 mm
Hmotnost: 200 g
Displej: 4,7″; 1 280 × 720 px
Fotoaparát: 8 Mpx, selfie 2 Mpx
Baterie: 4 000 mAh
Čipset a RAM: Snapdragon 210, 2 GB
Vhodný na hry: ×
Systém:  Android 9

Populární mobily dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (122 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář