Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Caterpillar CAT S52

15. 2. 2021 aktualizováno

recenze Caterpillar CAT S52

Caterpillar CAT S52 patří mezi kvalitní telefony s vysokou odolností. Jeho cena se výrazně snížila, díky čemuž se zpřístupní širšímu publiku. Krom vojenské odolnosti zaujme praktickou konstrukcí z hliníku a bohatou konektivitou včetně Dual SIM šuplíku. Proč patří mezi nejlepší telefony do 10 000 Kč se dočtete v aktuální recenzi.

Hodnocení Caterpillar CAT S52

7.3

Velmi dobrý

Caterpillar CAT S52 patří mezi kvalitní odolné chytré mobily, který zaujme praktickým tělem, vojenskou certifikací a slušnou výdrží. Nechybí mu ani šikovné USB-C, NFC pro rychlé placení a port na sluchátka.

Design a zpracování
9
Displej
7.5
Hardware a výkon
4
Výdrž baterie
8
Fotoaparát a kamera
7
Systém a konektivita
8.5
Klady
  • Pohodlná konstrukce
  • Odolnost IP68 + MIL-STD-810G
  • Displej lze ovládat s rukavicemi
  • Dual SIM, NFC, sluchátkový jack
  • Odolný mobil za slušnou cenu
Zápory
  • Nižší rozlišení displeje
  • Slabý výkon
  • Průměrné fotky

Design a zpracování – 9/10

Kvalitních odolných telefonů je na trhu jako šafránu. Proto vám rád představím Caterpillar CAT S52, který si vaši pozornost rozhodně zaslouží. Zaujme zvýšenou odolností a celkově výborným poměrem cena/kvalita.

Výrazným benefitem recenzovaného CATu je odolnost proti vodě a prachu (dle IP68) a norma MIL-STD-810G. Mobilu neuškodí ani výrazné výkyvy teplot.

Tělo se rozměrově vešlo do 158,1 × 76,6 × 9,7 mm, přičemž hmotnost se zastavila na 210 gramech. Konstrukce má na zadní straně plast, kolem dokola je však z hliníku. Jednotlivé části nejsou slepené, nýbrž smontovány pomocí šroubků. Při hrubším zacházení tak nehrozí poškození.

Tělo je zkrátka hodně bytelné, nepostrádá plnohodnotný Dual SIM, zapuštěnou čtečku otisků prstů na zádech a zdířku 3,5mm jacku. Potěší také moderní a praktický USB-C port.

Hodnocení a test Caterpillar CAT S52

Displej – 7,5/10

Caterpillar CAT S52 byl osazen 5,65palcovým displejem. Jedná se o klasiku typu IPS LCD s rozlišením 1 440 × 720 pixelů. Jemnost činí 285 ppi, což je spíše nižší parametr. Musíme však myslet na to, na co je daný model zaměřen – především na odolnost. Přesně tohle inženýři vědí, proto povrch displeje opatřili ochrannou vrstvou Gorilla Glass 6.

Obecně vzato není HD+ displej S52 kdovíjak kvalitní. Na druhou stranu svůj účel plní dobře. Telefon zkrátka není určen náročným geekům, kteří si libují nad nejmenšími detaily. Avšak pro dělníky, turisty a stavebníky jeho schopnosti bohatě vystačí. Má totiž špičkové pozorovací úhly a nevadí mu ani ovládání s nasazenými rukavicemi.

recenze displeje Caterpillar CAT S52

Hardware a výkon – 4/10

Výkon je rozhodně místem, kde se hodně šetřilo. Byť telefon pohání osmijádrový procesor Mediatek MT6765 Helio P35, použitá 12nm technologie je už hodně starého data. Docela se divím, že ani 4 GB operačních pamětí celou situaci nedokázaly zachránit.

Systém proto není zcela plynulý, občas se dostaví i padání aplikací. Zařízení prostě nestíhá. Ostatně AnTuTu test vykázal něco kolem 104 tisíc bodů, což je na dnešní dobu žalostně málo. Ani přítomné uložiště o velikosti 64 GB není závratně velké. Díky duálnímu slotu si však můžeme prostor rozšířit microSD kartou.

  • AnTuTu přes 104 tisíc bodů.
  • GeekBench cca 1034 bodů.

Výdrž baterie – 8/10

Caterpillar CAT S52 pohání baterie s kapacitou 3 100 mAh. Je pravda, že odolné telefony většinou vydrží déle, než jejich řekněme „chytřejší“ rivalové. S52 je na tom také dobře, ale možná bych přece jen čekal delší výdrž.

Na plné nabití mobil vydrží zhruba 2 dny používání. Při náročnějším zatížení celý den. Jak jsem říkal, to nejsou čísla vyloženě špatná, ale předpokládal jsem malinko víc. Nabíjení trvá 2 hodiny a 15 minut. Dodávaná 18W nabíječka podporuje rychlonabíjení pomocí funkce MediaTek Pump Express 2.0. Bezdrátové nabíjení budeme hledat marně.

Caterpillar CAT S52: baterie a nabíjení

Fotoaparát a kamera – 7/10

Recenzovaný Caterpillar CAT S52 očividně nesleduje poslední trendy. Na svých zádech totiž ukrývá pouze jediný fotoaparát s 12 megapixeli a světelností f/1.8. Pro lepší ostření používá každý bod technologii Dual Pixel. Snímač IMX363 pochází od značky Sony.

Caterpillar CAT S52 – kvalita fotek

Ačkoli má fotoaparát parametry slibné, výsledky jsou průměrné. Při slušném světle dokáží zaměřený objekt hezky zachytit, portrétní režim funguje také dobře. Při náročnějších podmínkách (úbytek světla) se však kvalita horší. A chybí zejména detaily, které snímkům škodí. Luštil jsem důvod, proč tomu tak je, a je to hlavně slabým výpočetním výkonem CATu. Použitá technika si s obrázky prostě neporadí.

Slabší je také video. Kvalita Full HD s 30 FPS je dneska spíše passé. Jinak pro selfie slouží 8Mpx senzor, který vytváří poměrně slušné fotografie. Dobře zvládá hlavně rozmazané pozadí.

Systém a konektivita – 8,5/10

Testovaný odolný mobil Caterpillar CAT S52 není žádný rychlík. Slabší HW se logicky podepisuje i na chodu systému. Není bleskový, na druhou stranu cílové skupině uživatelů to asi vadit příliš nebude. Co naopak uvítají je LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, podpora hotspotu, Bluetooth 5.0, přítomnost GPS, NFC pro placení u pokladny, FM rádio a USB On-The-Go. Znovu ještě vypíchnu USB-C konektor pro nabíjení a sluchátkový port.

Když to tak shrnu, odolný Caterpillar CAT S52 má vlastně všechno, co by člověk mohl potřebovat. Ve větším úspěchu mu znovu a znovu brání nízký výkon. Škoda, jinak to mohla být opravdu velká pecka!

Technické parametry

Rozměry: 158,1 × 76,6 × 9,7 mm
Hmotnost: 210 g
Displej: 5,65″; 1 440 × 720 px
Fotoaparát: 12 Mpx, selfie 8 Mpx
Baterie: 3 100 mAh
Čipset a RAM: Mediatek MT6765 Helio P35, 4 GB
Vhodný na hry: ×
Systém:  Android 10

Oblíbené outdoorové mobily podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (22 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář