Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze chytrých hodinek Amazfit T-Rex

recenze Xiaomi Amazfit T-Rex

Milujete kempování nebo venkovní sport? Zaměřte se na opravdu odolné outdoorové smart hodinky Amazfit T-Rex od Xiaomi. Nás zaujaly nejenom svým robustním provedením, ale také sympatickou cenou a mnoha sportovními funkcemi. Zájemcům doporučujeme také náš výběr nejlepších chytrých hodinek.

Obsah balení

Když si pořídíte tyto chytré hodinky, v balení najdete kromě robustních smart hodinek Xiaomi Amazfit T-Rex také magnetickou nabíjecí základnu a uživatelskou příručku v českém jazyce.

robustní provedení smart hodinek Amazfit T-Rex

Design a zpracování – 9/10

Recenzované chytré hodinky Amazfit T-Rex vypadají na první pohled velice robustně a rozměrně. A nejenom na ten první. Když se podíváme blíže na jejich rozměry, zjistíme, že se hodí spíše na pánskou ruku. Amazfit jsou hodně široké, ale také hluboké. Nehodí se tedy na business meetingy, neboť je to ryze outdoorový kousek.

I když se jedná o rozměrově velký model, jeho hmotnost nás mile překvapila. Váží pouhých 58 gramů s řemínkem a 39 gramů bez řemínku. Toho je docíleno díky použití pevného, ale zároveň lehkého polymeru.

Díky tomu jsou hodinky nejenom lehké, ale také vysoce odolné. Jsou navrženy tak, aby odolaly i případným pádům a nárazům. Odolné jsou také vůči vysokým nebo nízkým teplotám. Jejich provozní napětí je -40 až +70 stupňů Celsia. Není tedy divu, že testované smart hodinky prošly 12 armádními testy, čímž splňují certifikaci MIL-STD-810G.

odolnost hodinek Amazfit T-Rex

Pásek je perforovaný, takže se pod ním ruka moc nepotí. Líbí se nám i výběr z několika designů. Žádnou křiklavou barvu u nich však nečekejte. Výrobce se u tohoto outdoorového modelu zaměřil spíše na vojenské nenápadné barvy. Hodinky si tak můžete koupit v designu Rock Black, Army Green, Khaki nebo Gamo Green.

Amazfit T-Rex Xiaomi recenze

Displej a ovládání – 8,5/10

Smart hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex jsou osazeny 1,3“ dotykovým AMOLED displejem s rozlišením 360 × 360 pixelů. Použití AMOLED displeje by se mohlo zdát jako ideální řešení, ale bohužel se tento druh displeje hodí spíše k designovým modelům. Outdoorovým hodinkám by bohatě stačil TFT displej, který je také dobře viditelný, ale méně energeticky náročný. A protože je tento model robustní, nesmí chybět ani ochranné sklo Corning Gorilla Glass 3.

Dotykový displej je sice perfektní věc, ale jen dokud nebudete mít rukavice. Naštěstí na to výrobce při výrobě těchto hodinek myslel a osadil je čtyřmi ovládacími tlačítky. Levé horní tlačítko je určené pro výběr, napravo umístěná tlačítka slouží k výběru položek ve směru nahoru a dolů, pravé dolní tlačítko je určeno pro krok zpět.

ovládání smart hodinek Amazfit T-Rex

Hardware a funkce – 7/10

Sportovními funkcemi jsou chytré hodinky Xiaomi opravdu nabité. Kromě sledování kroků, ušlé vzdálenosti, spálených kalorií a dalších fitness údajů můžete vybrat i některou ze sportovních aktivit. Amazfit T-Rex mají celkem 14 sportovních aktivit.

Mezi ně patří například venkovní běh, vnitřní běh, chůze, venkovní cyklistika, běžecký pás, horolezectví, vnitřní cyklistika, eliptický trenažér, plavání v bazénu, lyžování, plavání na otevřené vodě a další.

sportovní funkce chytrých hodinek Amazfit T-Rex

Nabídka chytrých funkcí je o něco horší, ale tomu napovídá i samotná cena sportovních hodinek. Umí jen základní propojení s mobilním telefonem – příjem notifikací, výměnu informací o naměřených sportovních a fyzických datech. Rozhodně nemůžete počítat s tím, že byste s nimi zavolali nebo odpověděli někomu na zprávu. Hovor můžete pouze odmítnout nebo ignorovat. Bohužel ho nezahájíte.

Přidanou hodnotu testovaných smart hodinek je BioTracker PPG. Ten průběžně snímá tep a dokáže varovat uživatele, pokud je s jeho srdečním tepem cokoliv v nepořádku. A jak je snímač přesný? Podle majitelů hodinek je opravdu přesný a můžete mu důvěřovat.

A co dalšího můžete od Amazfit T-Rex očekávat? Nechybí například akcelerometr, geomagnetický senzor, barometr, gyroskop nebo senzor okolního světla. Smart hodinky dále nabídnou kalendář, stopky, odpočet, předpověď počasí, budík, připomenutí pitného režimu nebo notifikace, když dlouho sedíte. Veškeré naměřené údaje najdete ve statistikách v aplikace Amazfit App (ZEPP).

Chytré hodinky Amazfit T-Rex od Xiaomi jsou kompatibilní se systémy Android i iOS.

Výdrž a nabíjení – 9/10

Xiaomi Amazfit T-Rex fungují na jedno nabití přibližně 20 dní při běžném používání, což je na smart hodinky skvělý výkon. Problém však (logicky) nastane, když zapnete trvale GPS. Anténa hodinkám bere poměrně dost energie a tím se snižuje i jejich výdrž. Při zapnuté GPS hodinky vydrží pouze 20 hodin.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Outdoorové hodinky Amazfit T-Rex jsou v Česku poměrně oblíbeným modelem. Na portálu Heureka má tento model hodnocení 91 %. Uživatelé jsou spokojeni zejména s odolným provedením a pěkným designem. Ale líbí se jim i magnetické nabíjení, velká výdrž baterie a také sportovní funkce. Oceňují i nízkou hmotnost a pořizovací cenu.

Podobně jako zákazníci hodnotí smart watche také kolegové z webu Androidauthority.com. Na Pcmag.com ještě oceňují pohodlné ovládání hudby.

Alternativy k Amazfit T-Rex

Pokud hledáte smart hodinky s mnoha funkcemi, poohlédněte se po modelu Samsung Galaxy Watch. Elegantní sportovní hodinky s GPS a mnoha funkcemi najdete i v modelu Watch GT2 z dílny Huawei.

Závěrečné hodnocení

8.4

Skvělé

Robustní chytré hodinky Amazfit T-Rex nás velice mile překvapily  nízkou pořizovací cenou i hmotností, odolným provedením a mnoha sportovními funkcemi. Líbí se nám dostupné barevné varianty a dlouhá výdrž na baterii. Bohužel větší rozměry hodinky omezují pouze na pány se širokým zápěstím. Navíc, pokud hledáte univerzální hodinky pro sport i do společnosti, tento model pro vás vhodný asi nebude.

Design a zpracování
9
Displej a ovládání
8.5
Hardware a funkce
7
Výdrž a nabíjení
9
Klady
  • Robustní outdoorové provedení
  • Splňují certifikaci MIL-STD-810G
  • Nízká hmotnost
  • Mnoho sportovních funkcí
  • Velká výdrž baterie
  • Nízká pořizovací cena
Zápory
  • Větší rozměry
  • Nehodí se do společnosti

Nejprodávanější chytré hodinky na Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (13 hlasů)

Autor recenze

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář