Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT

28. 1. 2019 aktualizováno

Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT

Déle jak měsíc jsem na vlastním zápěstí měl možnost testovat nápadité hodinky Huawei Watch GT. Tyhle okuláry lákají na slušnou funkční výbavu, přítomnost GPS, atraktivní vzhled a slušnou cenu 5 000 Kč. Pojďme se podívat, co o nich říkají naše zkušenosti.

Obsah balení

S přihlédnutím na zajímavou cenu můžeme přimhouřit oko. Základní balení totiž nabízí skutečně jenom nejnutnější základ. Kromě hodinek, řemínku velikosti „L“, nabíjecí stanice, datového USB-C kabelu a manuálu v krabičce nic dalšího nenajdete. Osobně bych přivítal třeba náhradní pásek.

Test a recenze Huawei Watch GT chytré hodinky - obsah balení

Design a zpracování – 9/10

Hodinky Watch GT vypadají na pohled skvěle. Uspokojí zrak nejen váš, ale také okolních závistivců. Při zapnutém displeji není ani na první pohled znát, že se jedná o chytré hodinky. Na výrobní lince hrál prim kov, tvrdý plast a keramika. Tělo je tak pevné a v rámci mezí něco vydrží, o čemž svědčí voděodolnost do 5 ATM. S hodinkami se však není vhodné potápět, nýbrž pouze plavat.

Pokračujme ale dále v technickém směru, protože Watch GT ani rozměrově nikam neukročily. Míry 46,5 × 46,5 × 10,5 milimetrů poukazují na kompaktní proporce, hmotnost 46 gramů (bez řemínku) pak na značnou lehkost. A skutečně: hodinky se pohodlně nosí a jejich přítomnost je celkově příjemná a nenápadná. Jestliže nejste zvyklí na svém zápěstí něco nosit, tady si rychle zvyknete.

Zatímco spodní strana konstrukce hostí čtveřici senzorů a nabíjecí piny, na horní části se nachází pevná luneta s čísly, 1,39“ dotykový displej kruhového tvaru a dvě mechanická tlačítka. K tělu hodinek jsou připevněny pásky s průměrem 22 milimetrů (obvod zápěstí 14-21 cm). Pokud se vám základní pryžová varianta úplně nelíbí, není problém si koupit jinou variantu.

Test a recenze Huawei Watch GT chytré hodinky

I základní pásek nám však vyhovoval, na ruce dobře seděl a motýlkové zamykání nikdy nepolevilo. Pravda, podoba řemínku nepatří mezi extravagantní a okouzlující, ovšem o to víc ji uvítají konzervativci nebo obyčejní nositelé. Závěrem dodejme, že konstrukce nevlastní reproduktor, mikrofon ani slot pro SIMkartu.

Náš tip

Hledáte chytré hodinky s vysokou odolnosti? Zkuste Samsung Gear Sport.

Displej a ovládání – 9,5/10

Huawei Watch GT ke své práci využívají dotykový P-OLED panel o velikosti 1,39 palců. Rozlišení se zastavilo na číslech 454 × 454 pixelů, které se ukázaly jako dostatečně detailní: písmenka jsou ladně zakulacená a barvy krásně syté. Také maximální jas je skvělý a data jsou dobře čitelná i ve venkovním slunném prostředí.

Pro regulaci se nabízí možnost volby jedné z 5 hodnot či automatiky. Já jsem dal přednost volbě druhé a ta mne snad nikdy nezklamala. Během času jsem ale zaznamenal vyšší jas v noční době. Při večírkovém shonu to není žádný problém, ovšem během spaní je kontrast skutečně dost vysoký. Rovněž mi vadí nemožnost nastavení, aby displej svítil neustále.

Po spuštění systému a aktualizaci na mě vybaflo 13 variant ciferníku. Každý z nich je něčím unikátní a jinak zpracovaný. Pro běžné nošení jsem si ale oblíbil pouze jediný, protože Exercise rings ukazoval pohromadě největší množství údajů. Další ciferníky působily spíše hezky navenek, nežli funkčně a užitečně. Osobně bych očekával mnohem větší nabídku. Jejich počet však i po nejedné aktualizaci zůstává stále stejný.

Recenzované Watch GT se ovládají velmi pohodlně prostřednictvím dotyků na obrazovku a dvou mechanických tlačítek. Ta po zmáčknutí nevydávají téměř žádný klapavý zvuk, a tak neruší okolí nebo vedle spící polovičku. Na displeji si lze nastavit například možnost, aby se rozsvítil po otočení zápěstí (nemusíte ani na nic klikat) nebo až po zmáčknutí tlačítka, což se hodí třeba během spaní.

Obě tlačítka reagovala vždy přesně a bez prodlev. Také s dotyky si displej hravě poradil a není třeba hubování. Samotná obrazovka reaguje na zmáčknutí nebo přetahování prstů do všech světových stran. Během času jsem si také všiml dosti vysoké upatlanosti povrchu, což dokládají okolní snímky. Pro někoho by mohla být problém i nemožnost ovládání hodinek s nasazenými rukavicemi. Komunikace je ale možná i bezdotykově, o čemž si nyní řekneme něco víc.

Hardware a funkce – 8/10

Hodinky běží na vlastním operačním systému LiteOS. Menu je obecně přehledné a nelze se mezi grafickými ikonkami jen tak ztratit. Počítat musíte ale pouze s angličtinou, protože čeština ani jiné jazyky nabídka neobsahuje. K provozu přístroje posluhují pouze 16 MB operačních pamětí a 128 MB uložiště. Hodnoty jsou vůči konkurenci skutečně hodně nízké. Těm znalejším pak jistě došlo, že do Huawei Watch GT tím pádem nelze – s ohledem na nízké parametry – nahrávat hudbu ani nic dalšího. Daný prostor je určen pouze pro aktualizace a uzavřené procesy.

Technická výbava hodinek vlastní senzor pohybu, gyroskop, magnetometr, optický senzor tepu, senzor okolního světla a barometr. Okuláry vám dokáží měřit tep v aktuálním čase, počítat ušlé nebo uběhnuté kroky, uplavanou vzdálenost, výšku od hladiny moře a mnohé jiné údaje.

Co jsme mohli otestovat, to jsme otestovali – a můžu říct, že jsou naměřené výsledky přesné, což platí také u GPS. Moc se mi líbí přehledný graf zobrazující srdeční tep, kde díky jednoduché lince vidíte, jak jste si během dne vlastně vedli. Co mne rovněž potěšilo je monitoring spánku a vibrace, které jsou skvělé pro ranní vstávání jako účinný budík.

Mezi aktivitami najdete běh, běžecký pás, chůzi, cyklistiku, cvičení nebo třeba vnitřní a venkovní plavání. Poslední dvojice se liší tím, že zatímco vnitřní plavání nezapíná GPS, to venkovní ano. Taková možnost se mi moc zamlouvá, protože výrazně šetří baterii. Displej si lze také zcela uzamknout, aby nedocházelo při plavání nebo nějaké jiné aktivitě k nechtěnému stlačení.

Abyste potenciál Huawei Watch GT využili na samé maximu, doporučuji hodinky propojit s chytrým zařízením. K tomu je třeba Android 4.4 nebo novější, případně iOS 9.0 nebo vyšší. Ke komunikaci slouží Bluetooth ve verzi 4.2, jehož přenos je bezproblémový. Poté si stačí stáhnout zdarma aplikace Huawei Health (pro Android a iOS), kde máte veškeré informace doslova jako na dlani. Podle výsledků pak můžete změnit své návyk a stanovit si cíle.

V neposlední řadě máte možnost si doladit příchozí notifikace, které fungují na většinu populárních aplikací. Řeč je o Facebooku, Gmailu, kalendáři a tak dále. Hodinky vás budou také informovat o příchozích hovorech a SMS zprávách. Problém nicméně je, že hovor nemůžete přijmout ani nijak textově odpovědět, což platí také u všech notifikací.

Recenzovaný model nezná technologii Wi-Fi (není vlastně ani potřeba), přičemž skrze NFC nelze v České republice platit. Stále totiž podporuje pouze Huawei Pay.

Výdrž a nabíjení – 10/10

Jednou z největších předností testovaných chytrých hodinek Huawei Watch GT je energetická výdrž. Při neustálém snímání srdečního tepu, zapnutých notifikacích a běžném denním nošení baterie vydrží na jedno nabití až 14 dní! Pokud vypnete notifikace a snímač tepu, máte šanci se dostat i na 30 dní! To jsou skutečně výtečné výsledky, které konkurenci srazí rovnou k zemi. Většina chytrých hodinek totiž vydrží rámcově několik dní.Test Huawei Watch GT nabíječkaStav baterie můžete neustále sledovat na displeji, kde vidíte procentuální zůstatek. Ani samotné dobíjení ale není otravné. Doplňování energie totiž probíhá skrze dokovací stanici s magnetickým povrchem, který zadní část hodinek automaticky zachytí a přikurtuje. Nemusíte tedy hledat žádné zdířky ani se otravovat s kabely. Úžasná je i doba nabíjení kolem 1 hodiny! Tady se společnost Huawei skutečně hodně vyšvihla.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Chytré hodinky Huawei Watch GT jsou na oblíbené Heurece 6. nejprodávanějšími svého druhu. Během doby se objevilo 21 uživatelských recenzí, které se společně shodly na 91% hodnocení. Většině zákazníků se líbí design, nízká hmotnost a výdrž baterie.

Mrkli jsme i na zahraniční recenze. Techradar.com vychvaluje výdrž, zpracování a nízkou cenu, což jsou obdobné klady jako na stránce digitaltrends.com.

Alternativy k Huawei Watch GT

Jako dražší alternativu doporučujeme skvělý model Samsung Gear S3 Frontier (recenze), u něhož jsme ocenili atraktivní zpracování, otočnou lunetu, odolnost IP68 a pohodlné bezdrátové nabíjení. Pokud chcete ušetřit, podívejte se na chytré okuláry Xiaomi Amazfit Verge za super cenu. Jsou lehké, vlastní AMOLED displej, znají GPS, snímač tepu, krokoměr, barometr, krokoměr a spoustu dalších funkcí.

Další inspiraci načerpáte v našem výběru nejlepších chytrých hodinek roku 2019!

Závěrečné hodnocení

9.1

Perfektní

Huawei Watch GT se předvedly jako vynikající chytré hodinky, které jsou atraktivní, pohodlně se nosí, něco umí a vydrží extrémně dlouho.

Design a zpracování
9
Displej a ovládání
9.5
Hardware a funkce
8
Výdrž a nabíjení
10
Klady
  • Atraktivní vzhled
  • Pěkný a čitelný displej
  • Skvělý snímač tepu a GPS
  • Spousta cvičících funkcí
  • Extrémní výdrž
  • Bezdrátové nabíjení
Zápory
  • Nic pro potápění
  • Ciferníků mohlo být víc
  • Bez hudebního přehrávače
  • Pouze anglické menu

Nejlepší chytré hodinky na Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (9 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Dušan (10. 4. 2021 19:04)

Dobrý deň Mám kúpené hodinky Huawei watch gt a som s nima spokojný. Majú dosť ciferníkov ktoré si môžete stiahnuť s aplikácie Huawei healt ktorá je potrebná pri komunikácii s telefónom. Dokonca komunikujú v slovenčine. Majú presný GPS ktorý som otestoval aj s mobilom Samsung A51 . Dobrá viditeľnosť na slnku. Čo mi chýba je hudobný prehrávač a meranie kyslíku v krvi.

Odpovědět
Uživatel
GPS u Watch GT ACTIVE (17. 1. 2020 14:01)

Dobrý den, vyzkoušel jsem tyto na stejné trase jako u Honor magic , které jsem z důvodu poruchy vrátil. V porovnání je záznam trasy řádově horší u Watch GT . Měli by být v podstatě stejné, nebo ty magic jsou lepší. Docela mě to zklamalo.

Odpovědět
Uživatel
Petr (30. 8. 2019 10:08)

Čeština je už v novinkách ...

Odpovědět
Uživatel
David Tvrdík (5. 5. 2019 15:05)

Dobrý den, hodinky Huawei watch GT jsem si koupil především kvůli vydrži baterie. Od prvního dne co je mám nedokážu srazit výdrž baterie pod 36 hodin. 24 hodinový monitoring tepu vypnutý. Jas používám automatický. Automatické sledování vypnuto. Dokonce jsem zkoušel i zrušit jakékoliv párování. A nedokážu výdrž stačit alespoň na 5-10 dní. Nevíte co s tím?

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (7. 5. 2019 12:05)

Dobrý den, tak to je divné. Máte vypnout GPS? Pokud ano, zkuste tovární restart - vše smazat a začít od začátku. Dejte vědět, zda to pomohlo.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář