Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Chytré hodinky

Recenze chytrých hodinek Samsung Gear S3 Frontier

6. 9. 2018 aktualizováno

Pro všechny nadšence technických vymožeností, jež doposud statečně odolávali trendu chytrých hodinek, přinášíme recenzi na jedny z nich, a to Samsung Gear S3 Frontier SM-R760, které váš dosavadní postoj a názor k nim každopádně změní v dobrém slova smyslu.

Samsung Gear S3 se vám stanou nejen skvělým společníkem v běžném a profesním životě, ale i při sportu a při dodržování zdravého životního stylu. S pomocí Bluetooth nebo NFC je možné hodinky propojit se svým mobilním telefonem, anebo samostatně připojit k Wi-Fi.

Chytré hodinky na jednu stranu fungují jako klasické hodinky, a na stranu druhou nabízí velkou škálu praktických aplikací, jež velmi zjednodušují život svému majiteli jako jsou například aplikace k uskutečňování telefonických hovorů, k přehrání hudby nebo kontroly svého zdravého životního stylu.

Obsah balení

V papírové krabičce z velmi kvalitního a odolného kartonu jsou umístěny chytré hodinky Samsung Gear S3, černý silikonový náramek o velikostech S a L, bezdrátová dokovací stanice a samozřejmě nesmí chybět ani nabíječka s výstupem 0,7A.

Součástí balení je i papírový a dosti jednoduchý průvodce rychlým spuštěním v českém jazyce. Manuál malého formátu je sice poměrně stručný, ale i tak vás dokonale seznámí s rozvržením zařízení, zapínáním a vypínáním obrazovky, používáním kroužku, přepínáním jednotlivých obrazovek, nabíjením baterie, výměnou pásku a připojováním zařízení Gear k mobilnímu telefonu.

Design a zpracování – 9/10

Samsung Gear S3 jsou díky svému masivnímu a robustnějšímu provedení určeny zejména pro akční a sportovně založené muže než ženy. Ostatně dokonale padnou na pánskou ruku, kdežto na ženské ruce působí až nevkusně rozměrně. Tomu odpovídá i velikost plochy hodinek o rozměrech 49 × 46 mm, které se vešly do výšky 12,9 mm. Kompletně celé hodinky pak váží 62 gramů.

Elegantní design spolu s precizním provedením u těchto hodinek zaručuje, že jsou na první pohled těžko rozeznatelné od klasických, ručičkových hodinek, jež jsou navíc opatřeny otáčivou lunetou a indikací dotyku přes displej. Unikátní kruhový displej hodinek spolu s ovládacím kolečkem kolem displeje je vstupní branou do chytrého světa aplikací.

Pod otáčivou lunetou na pravé straně najdete dvě tlačítka: horní „Zpět“ a dolní „Domů“, přičemž na spodní části hodinek pak dohledáte senzor pro tepovou frekvenci. Na levé straně hodinky disponují malým reproduktorem a mikrofonem, který využijete hlavně při telefonování.

Hodinky jsou poměrně vysoké, ale to nijak nebrání jejich nošení v bundě či mikině, nijak se nezachytávají a snadno je lze zpod rukávu vysunout. Na ruce velmi dobře sedí, nesklouzávají ze zápěstí a k ruce doslova přilnou.

Pokud hodinky nosíte správně na ruce, nehrozí zpocení pod páskem či alergická reakce, neboť pásek je vyroben z vysoce kvalitního materiálu, a to silikonu. Pásek černé barvy je v horní části lehce vroubkovaný, kdežto ve spodní části je zcela hladký, čímž zaručuje příjemné a nenápadné nošení: ať už sportujete nebo se lenošivě procházíte.

Testované chytré hodinky se pyšní odolnostní certifikací IP68, tudíž si hravě poradí s vodou a prachem. Nemusíte se tedy obávat deště, mytí rukou či sprchy. Hodinky by měly vydržet přibližně 30 minut pod vodou v hloubce do 1,5 metru.

Displej a ovládání – 10/10

Displej s vysokým rozlišením 360 × 360 pixelů chrání sklo Gorilla glass SR+ zapuštěné pod ovládací lunetu, díky čemuž je sklo odolné proti poškrábání, poškození nárazu nebo vodě. Kvalitní kruhový panel AMOLED s podporou funkce Alway-On a se sytě černou barvou zaručuje vynikající čitelnost i za přímého slunce.

K ovládání hodinek slouží masivní otočné kolečko kolem displeje, jež představuje velmi důležitý ovládací prvek. Ovládací roli dále jistí dotykový displej a dvojice mechanických tlačítek umístěných na pravé straně.

Samsung Gear S3 Frontier

Horní tlačítko slouží k pohybu zpět nebo k samotnému zapnutí displeje. Druhé spodní tlačítko „Domů“ otevírá menu. Samotným kolečkem se pak pohybujete v jednotlivých položkách a menu, případně vyvoláte pohotovostní obrazovku.

Ovládání je velmi jednoduché a zvládne je opravdu každý. Displej reaguje ihned na každý dotyk bez problémů, nijak se nezasekává anebo lze použít již zmiňovanou lunetu, s níž lze otáčet jak doleva, tak i doprava.

Obrazovka hodinek je počátečním bodem k přístupu jednotlivých aplikací. Ostatní obrazovky můžete otevřít buď stisknutím tlačítka, otočením kroužku nebo lehkým přetažením prstu po displeji. Dále pokračujete otočením kroužku nebo použitím tlačítek „Zpět“ a „Domů“.

S vypnutím obrazovky si nemusíte nijak lámat hlavu: stačí panel zakrýt dlaní anebo prostě nic nedělat a obrazovka se po určité době vypne sama. Samotný vzhled hodinek je volitelný, lze jej jednoduše kdykoliv upravit nebo si stáhnout další vzhledy z obchodu Galaxy Apps.

Chcete-li upravit a zvýšit jas i hlasitost displeje, stačí otáčet kroužkem doprava. Stejným způsobem přijímáte hovor nebo vypínáte budík. Otočením kolečka na opačnou stranu naopak hovor odmítnete anebo aktivujete odložení budíku.

Pro zobrazení režimu úprav a dostupných možností stačí klepnout na obrazovku a podržet po dobu dvou a více sekund. Dle libosti si můžete nastavit několik pohotovostních obrazovek, jež vám usnadní přechod na menu, sportovní aplikace a kalendář. Na aktuální informace o událostech, oznámeních a zprávách nejen z mobilu, ale i z Gear čas od času na panelu upozorňuje žlutá tečka.

Hardware a funkce – 9,5/10

Chytré hodinky je možné propojit se svým mobilním telefonem pomocí Bluetooth 4.2. nebo NFC, či samostatně připojit k síti Wi-Fi. Gear S3 dokonale pracují díky operačnímu systému Tizen 2.3.2, o jehož svižný pohyb se stará dvoujádrový procesor s frekvencí 1 Ghz a 768 MB RAM. Nesmíme opomenout i na vnitřní úložiště pro data o velikosti 4 GB.

Komunikace a notifikace s jednotlivými aplikacemi se řídí přes aplikaci Samsung Gear v telefonu, kde najdete veškeré systémové informace nejen o aktuální kapacitě, ale i o volných RAM. Pokud spárujete chytré hodinky s telefonem, lze veškeré telefonní hovory vyřizovat přímo ze svého zápěstí, a to aniž byste sáhli po telefonu do kapsy. SIM kartu však do hodinek vložit nejde, tudíž váš telefonní přístroj musí být vždy někde poblíž. Technologii LTE však rozumí.

Díky vestavěnému internímu mikrofonu a hlasitému reproduktoru lze elegantně vyřídit bez problémů každý telefonní hovor. Aktivujete-li funkci hlasového ovládání a řekněte „Answer“, tak jednoduše přijmete volání. A naopak: pokud byste chtěli příchozí hovor odmítnout, stačí vyslovit „Reject“. Volání přes hodinky je rychlé a pohodlné. Zvuk sice není oproti telefonu tolik kvalitní, ale samotná hlasitost je optimální a dostačující.

Tizen nezapomněl ani na snadnou textovou komunikaci, ať už prostřednictvím SMS zpráv nebo e-mailů. Pro rychlé odpovědi na SMS zprávy lze naprogramovat jednoduché textovky, které lze pak odesílat formou rychlé odpovědi. Při nastavování textovky lze přepínat mezi režimem ručního psaní, režimem vkládání znaků, čísel, interpunkce, režimem vkládání emotikonů či hlasového zadávání.

Na hodinkách se dájí nejen pročítat jednotlivé emaily, ale také s nimi dokonce dělat i základní operace, jako je například archivovat nebo označit jako vyřízené. Stejně jako spoustu jiných chytrých hodinek, i tyhle disponují funkcí SOS zprávy s možností odeslání v nouzové situaci. Stačí třikrát stlačit tlačítko „Domů“ či vložit automatické volání nouzových kontaktů.

Hudbu můžete přehrát buď z paměti hodinek nebo přímo z mobilního telefonu pomocí bezdrátových sluchátek, s Bluetooth nebo prostřednictví reproduktorů v zařízení Gear. Chytré hodinky přehrají hudbu i bez použití telefonu, takže když půjdete sportovat, nemusíte ho mít vůbec s sebou (ani sluchátka).

Kromě toho je v hodinkách zabudovaný i GPS snímač, který dokonale umožňuje kontrolu polohy v reálném čase i bez připojení k telefonu. To je velmi praktické a důležité při využití dalších aplikací spojených při sportovním vyžití, jež tuto informaci vyžadují (např. výškoměr, tlakoměr), a jež s pomocí interního snímače zaznamenávají aktuální nadmořskou výšku a atmosférický tlak.

Samsung Gear S3 Frontier

Mimo toho jsou v hodinkách zabudovány i senzory jako akcelerometr, gyroskop, barometr nebo snímač srdeční tepové frekvence, což využijete hlavně pro neustálou kontrolu při sportu a obdobných aktivitách.

Pro podporu zdravého životního stylu si můžete přímo v hodinkách nastavit 24hodinový protokol, jenž bude sledovat vaši aktivitu nepřetržitě po celý den. Jakmile zařízení rozpozná víc než jednu hodinu nečinnost, upozorní vás, a zároveň zobrazí několik protahovacích cviků. Naopak, pokud cvičíte denně déle jak 10 minut, zobrazí se vám motivační zpráva.

Kromě toho zobrazují a zaznamenávají bazální metabolismus a počet spálených kalorií. Bonusovou funkcí je „Voda“ a „Kofein“, do které si můžete zaznamenávat počet vypitých sklenic vody a šálků kávy.

Trešničkou na dortě u Gear je, že lze ovlivnit citlivost tlačítek tak, aby šlo snadno používat dotykový displej i s nasazenými rukavicemi. A dále umožňují úpravu i pro zrakově a sluchově postižené.

Výdrž a nabíjení – 7/10

Baterie hodinek má kapacitu 380 mAh. Pokud jedete v úsporném režimu a maximálně nevyužíváte aplikace náročné na energii, vydrží baterie až 4 dny. Čtyřdenní chod hodinky zajišťují i v případě, že displej nikdy nezhasne, což umožňuje zabudovaná funkce Always-On, jež zajistí nepřetržité zobrazování ciferníku.

Když se baterie blíží ke konci, hodinky vás sami na tuto skutečnost upozorní. Ušetřit energii baterie lze aktivováním úsporného režimu, snížením jasu obrazovky nebo vypnutím Wi-Fi, Bluetooth či nepoužívaných aplikací. Jinak při plném používání Gear se doba nabití zkracuje na jeden a půl dne až dva dny. Prázdnou baterii lze do plna opět nabít přibližně za dvě a půl hodiny, což je výsledek průměrný.

Chytré hodinky lze dle potřeby elegantně a jednoduše dobít prostřednictvím bezdrátové dokovací stanice, což je velmi praktické. Samotné připojení zařízení Gear a nabíjecí stanice indikuje LED indikátor tím, že zabliká určitou barvou naznačující úroveň nabité baterie. Červená symbolizuje nabíjení, zelená plně nabito a oranžová signalizuje, že došlo k připojení k adaptéru s nízkým výkonem.

Způsob nabíjení je velmi praktický a pohodlný, neboť odpadává starost s kabely. Navíc dokovací stanice je snadno přenosná a skladná v malé krabičce, takže ji prakticky můžete vozit kamkoliv s sebou v příručním zavazadle.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Chytré hodinky Samsung Gear S3 Frontier SM-R760 získali na Heurece ocenění Produkt roku 2017, kde se mohou pochlubit pěkným hodnocením 90 %. Většina uživatelských recenzí pozitivně hodnotí povedený design, intuitivní ovládání, čitelnost ciferníku a displeje.

Naopak negativně se vyjádřili ohledně výdrže baterie, s čímž já osobně příliš nesouhlasím. Délka nabití baterie se totiž odvíjí od toho, jak plně využíváme jednotlivé aplikace. Některé aplikace spotřebují víc energie než jiné, navíc pokud maximálně využijeme doporučené rady na ušetření baterie, je její výdrž poměrně slušná. Navíc každou novou aktualizací se zvyšuje i výdrž baterie.

Ze zahraničních recenzí doporučíme stránku TechRadar.com, kde tamní pisálci kladně hodnotí například intuitivní ovládání a sledování jednotlivých aktivit. Hodnocení 7/10 získaly chytré hodinky na serveru TomsGuide.com. Právě tam se dočtete o pěkném a odolném designu a třeba GPS.

Pokud si s něčím nevíte rady, nebo naopak byste se rádi dozvěděli něco navíc, můžete se obrátit na zajímavou diskuzi.

Alternativy k Samsung Gear S3 Frontier

Hlavní alternativou těchto chytrých hodinek je bezpochyby jejich starší model Samsung Gear S2. Nejsou tolik robustní, a pokud nejste moc nároční a oželíte skutečnost, že mají menší výdrž, postrádají GPS a reproduktory, zcela určitě vás potěší téměř poloviční cenou oproti novějšímu modelu.

Elegantní a sportovní obměnou může být Samsung Gear Sport R600 (recenze), u kterých nás nejvíce oslnil atraktivní vzhled, pohodlné ovládání a spousta užitečných funkcí.

Další inspiraci načerpáte také v našem pravidelně aktualizovaném článku o nejlepších chytrých hodinkách.

Závěrečné hodnocení

8.9

Skvělý

Chytré hodinky Samsung Gear S3 fungují spolu s telefonem jako dokonalý komunikátor, dokáží přehrát hudbu i bez telefonu, nabízí slušnou odolnost, disponují velkým množstvím senzorů a snímačů, a samotné aplikace dělají z tohoto stroje naprosto nepostradatelného pomocníka.

Design a zpracování
9
Displej a ovládání
10
Hardware a funkce
9.5
Výdrž baterie
7
Klady
  • Atraktivní vzhled
  • Velké množství užitečných aplikací
  • Otočná luneta
  • Odolnost IP68
  • Bezdrátové nabíjení
  • Podpora funkce Always-On
Zápory
  • Uživatelská příručka není součástí krabičky
  • Masivní konstrukce
  • Pomalejší nabíjení

Nejprodávanější chytré hodinky dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (6 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Ondřej (4. 9. 2019 12:09)

Zdravím, chtěl bych se zeptat co je potřeba pro komunikaci budíku gear S3 a IOS(SE), hodinky mi alarm nezobrazí. Díky

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (10. 9. 2019 09:09)

Dobrý den, nastavujete alarm správně? Viz. https://www.samsung.com/hk_en/support/mobile-devices/gear-s3-how-do-i-set-an-alarm/

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář