Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze chytrých hodinek Samsung Gear Sport

6. 6. 2018 aktualizováno

Pro sportovní nadšence a technické milovníky přinášíme recenzi chytrých hodinek z dílny jihokorejského obra. Jmenují se Samsung Gear Sport a jejich pořízení vaši peněženku připraví o nezanedbatelných 7 600 Kč.

Naše hodinky vlastní pásek modrý, ovšem dobří obchodníci prodávají také barvu černou. Náhradních řemínků se ale prodává spousta. Nyní pojďme poodkrýt, co tyhle okuláry vlastně umí.

  • Další modely si prohlédněte tady.

Obsah balení

Součástí papírové krabičky jsou chytré hodinky Samsung Gear Sport, modrý řemínky velikosti L a S, bezdrátová nabíjecí stanice a nabíječka s výstupem 0,7 A.

Nechybí ani papírový manuál v českém jazyce, ve kterém se dočtete základy o nabíjení, výměně pásku a ovládacích mechanismech.

Samsung Gear Sport - obsah balení hodinek

Design a zpracování – 9,5/10

Samsung Gear Sport vypadají krásně a uvidíte, že si jejich atraktivní vzhled zakrátko zamilujete. Ačkoliv se pyšní sportovními funkcemi, svým konstrukčním zevnějškem se hodí klidně na svatbu či kravaťácký bál. Ze zpracování jsme byli doslova nadšeni. Celkové řešení je totiž elegantní a zároveň vysoce funkční.

Krom pěkného kruhového displeje, k němuž se za krátko dostaneme v následující sekci, je svrchní strana osazena otočnou lunetou. S ní lze kroužit na obě strany, přičemž při každém pohybu se z nitra ozubení šine velmi příjemný cvakot. Hmotnost 50 gramů je ideální a rozměry 42,9 × 44,6 × 11,9 jsou tak akorát.

Výška by sice mohla být trošku nižší, ale to by zase vývojáři nemohli hodinky opatřit nadupanými technologickými pozlátky. Při oblékání mikin a svetrů se ale žádný svršek za chytré hodinky nezachytává, takže se zařízení stále drží na únosné hranici. Převážná část hodinek je vyrobena z lehkého kovu, přičemž pouze spodek pocítil tvrdé plastové podloží s drobným výstupkem.

Levá strana základny zůstala holá, kdežto na pravé najdete několik ovládacích prvků. Kromě dvou mechanických tlačítek je řeč o mikrofonu, který podporuje hlasová gesta. Reproduktor ale konstrukce nevlastní, tudíž jsou veškerá oznámení reprodukována obrazově nebo maximálně vibracemi.

Nošení je moc příjemné a hodinky se chovají skutečně nenápadně. Prostě o nich ani nevíte. Další pluska míří na řemínek. Díky ideální 2 milimetrové šířce drží na zápěstí jako přibitý a nikdy se nám nestalo, že by na ruce nechtěně cestoval. A podobně se chová i při běhání či jízdě na kole. Řemínek je vyroben z příjemné gumy, pod kterou se nám nepotila ruka a ani naše chloupky nehlásily újmu.

Samsung Gear Sport

Díky slušné řadě otvorů si pásek osvojí majitelé menších i větších zápěstí, a nositelské problémy nebudou mít jak praváci, tak menšina leváků. Šíře pásku je univerzální, tudíž můžete použít prakticky jakákoliv jiný pásek, nejen od Samsungu. Tyhle chytré hodinky se mohou dokonce chlubit vojenskou odolností MIL-STD-810G, která je schopna strojek uchránit před vysokými a nízkými teplotami včetně otřesů a pádů. Přístroj je navíc voděodolný až do hloubky 50 metrů.

Skleněný povrch je potažen ochranou vrstvou Gorilla Glass 3, takže ani nechtěný dotyk s cizími předměty displeji neuškodí. A skutečně, ani po měsíčním používání a ustavičném nošení se chytré hodinky tváří jako právě z balení vytažené.

Displej a ovládání – 10/10

Zobrazovací servis byl svěřen do rukou 1,2“ Super AMOLED displeji s rozlišením 360 × 360 pixelů. Maximální i minimální jas jsou na vynikající úrovni, přičemž mimo manuálního ladění můžete svit svěřit do rukou automatice. Ta funguje skvěle. Navíc když jste při parných dnech třeba na zahradě, sama si zapne venkovní režim, který displej živí maximálním svitem.

Mimo jasu můžete sáhnout ještě po časovém limitu displeje či vodním zámku, který obrazovku softwarově obrní vůči nechtěnému doteku. Tato funkce se hodí hlavně při plavání. Obrazovka je účelně zapuštěna pod úroveň otočného okruží, takže ji chrání – mimo vlastní pevnosti – ještě kov.

Proti displeji nemůžeme mít výhrad. Je vynikající po stránce zobrazovací i ovládací, neboť vždy ochotně a bleskurychle reagoval na naše povely. A bylo jedno, zda jsme se obrazovky dotýkali nebo jsme dali přednost několikrát připomínané lunetě.

Ovládání je nejen příjemné, ale zároveň i jednoduché. Pro ještě lepší funkčnost přístroje byl pravý bok chytrých hodinek potěšen dvěma mechanickými tlačítky. Horní zastává funkci „zpět“, přičemž nedaleké spodní umožní vniknout do nastavení („domů“). Po dvojitém zmáčknutí spustí vámi předvolenou funkci, trojnásobné zmáčknutí zase kooperuje s bezpečnostní funkcí SOS.

Ani tady inženýrské hlavy nezapomněly na uživatele a jejich běžné strasti. Obě tlačítka jsou účelně protáhlá a svůj svršek mají částečně pogumován. Na nějakou klouzavost a nejisté ovládání tedy zapomeňte.

Ani dotykové ovládání není otravné. Obrazovka reaguje vždy rychle, takže potažením dolů vyjede nabídka rychlého menu, zleva doprava se ukáží oznámení (třeba e-mail, zprávy z Facebooku aj.), přičemž zprava doleva přeskakujete mezi jednotlivými funkcemi. Jak již ale bylo nastíněno, ovládání dotyky lze vystřídat za otáčení lunetou.

Obrazovka funguje tak, že se automaticky rozsvítí poté, co si displej nakroutíte před svůj obličej. Jakmile ovšem zápěstí odvrátíte do přirozené polohy, obrazovka se opět automaticky vypne. Tahle funkce šetří baterii a displej zbytečně nesvítí, pokud zrovna nepotřebujete. Obdobné systémy mají zpravidla problém s tím, že se rozsvěcují i při běžné lidské činnosti. Gear Sport ale tento nešvar téměř nepoznamenal.

Hardware a funkce – 9,5/10

Chytré hodinky Samsung Gear Sport běží na operačním systému Tizen 3.0, o jehož pohon se stará dvoujádrový procesor Exynosu 3250 a 750 RAM. Dovnitř bylo napasováno 4 GB uložiště, které se smrsklo na 2,5 GB uživatelsky dostupného prostoru.

Datové skladiště využijete pro instalaci aplikací a stahování hudby. Systém je skutečně svižný a práce s ním se po celou dobu nesla v přátelském duchu. Člověk na nic nečeká a veškeré odezvy jsou naprosto rychlé a okamžité.

Samsung Gear Sport

Přístroj si rozumí s technologií Wi-Fi, Bluetooth verze 4.2, GPS, Glonass a dokonce podporuje i rychlé platby přes populární NFC. Použitá technika dokáže měřit tepovou frekvenci, ušlé kroky, vzdálenost, rychlost, spočítá spálené kalorie či délku spánku. Tahle mašinka se tak hodí pro veškerý druh sportování: od běhu, přes cyklistiku, turistiku, až po náročné fitness cvičení, plavání a lyžování.

Pakliže mluvíme o počtu ušlých kroků během procházky nebo uběhnutí zhruba 8 kilometrů, sesbíraná data byla vesměs přesná. Měření prozradila zhruba 100-250 metrový rozptyl při opakovaném uběhnutí stejné trasy, což je pořád slušné.

Ani na spolehlivost bezdrátových technologií nic nemáme. Dosah Bluetooth (propojení telefonu s hodinkami) činí asi 10-15 metrů, což není vůbec zlé. Samozřejmě ale hodně záleží, kde se pohybujete. Strašákem tohoto způsobu přenosu jsou hlavně zdi a pevné překážky.

Bluetooth můžete využívat také pro poslech hudby přes bluetooth sluchátka nebo samozřejmě mobil. My například vlastníme licenci hudební aplikace Spotify, kde nám vše běželo jako na drátkách.

Hodinky je ideální spravovat z aplikací Samsung Gear a Samsung Health. Kombinace programů vám zajistí příjemné instalování vybraných widgetů, ciferníků a všemožných vychytávek. Aplikace Health zase servíruje detailní pohled na vykonanou aktivitu a orientační stav vašeho zdraví. A není to nic těžkého. Oba programy si jednoduše a zdarma stáhnete a po rychlém nainstalování stačí přístroj spárovat.

Gear Sport spolupracují s Androidem minimální verze 4.2 a operačními systémy iOS od 9. verze. Pro spolehlivý chod tedy není nutné vlastnit mobilní telefon přímo od Samsungu. Díky podpoře těchto systémů chodí do hodinek notifikace například z Facebooku či SMS zprávy, na které můžete předvolenými nebo vámi nastavenými odpověďmi reagovat. Vyloučeno není ani čtení e-mailů.

Chytré hodinky mají v základu několik ciferníků. Pokud si některé dodatečně stáhnete, ihned se v nabídce novotin objeví. Stačí pak podržet prst a vybrat si nový. V rámci okamžiku tak dostanete úplně čerstvý a neokoukaný vzhled. Obecně každý ciferník ukazuje mimo času ušlé kroky, počet zdolaných podlaží a tepovou frekvenci. Samozřejmě ale záleží, jakým funkcím dáte přednost.

Každou jednotlivou položku lze pohodlně spravovat, tudíž jedním kliknutím zjistíte, kolik jste ušli za celý týden kroků, jaké množství kalorií jste spálili či mezi jakými hodnotami se pohyboval váš srdeční tep. Měření tepové frekvence je ostatně přesné a jestliže dáte přednost kontinuálnímu měření, dočkáte se aktuálních čísel v reálném čase.

Jedeme ale dál, protože si je stále o čem povídat. Krom uvedených funkcí přístroj nabízí různé sportovní aktivity. Každou z nich si můžete buď sami ručně navolit, anebo prostě začnete například běžet a systém automaticky rozpozná, jaké že to aktivitě se právě věnujete. Tahle možnost je prostě úžasná, neboť se není třeba s ničím manuálně otravovat.

Množství zajímavých aplikací je dost a nové stále přibývají. Za některé se platí, jiné jsou zase zdarma. V zásadě ale můžeme říci, že pro plnohodnotné využívání Gear Sport není nutné vysolit ani korunu navíc. Z dostupných widgetů si můžete přidat třeba kalendář, aplikaci počasí, počet vypitých sklenic vody či kávy a mnohé další. Každý si může své chytré hodinky nastavit podle svého gusta.

Velmi zdařilý je i motivační systém. Při redaktorské činnosti samozřejmě většinou sedíme. Civění do monitoru ale našemu zdraví nesvědčí, o čemž nás hodinky po každé hodině informovaly. Stačilo si pak vybrat jeden z nabízených cviků a aplikace jednotlivá protažení či dřepy přesně spočítala. Může se to zdát jako hloupost, ale možná právě díky Samsung Gear Sport zjistíte, jak hodiny letí a jak málo času svému tělu věnujete. Jestliže se tedy ptáte, zdali vám mohou tyto strojky pomoci k lepší kondici a zdraví, tak ano – mohou.

Náš tip

Příležitostným sportovcům doporučujeme výběr nejlepších krokoměrů, které jsou malé a velmi schopné.

Výdrž a nabíjení – 7,5/10

Kapacita baterie se zastavila na hodnotě 300 mAh, což je číslo o poznání vyšší nežli u mnohé konkurence. Pokud si dáte záležet, oželíte funkce náročné na energii a s jasem displeje to nebudete přehánět, celých pět dní nebude představovat nedostižný cíl.

Chytré hodinky jsou ale každopádně od toho, aby se maximálně využívali. Takže jestliže poběží GPS, Bluetooth, měřič tepu, notifikace a jiné technologické chuťovky, do úkolníčku si poznamenejte nutnost nabíjení za cca dva dny. V případě déle trvajícího běhu se pak výdrž poníží asi na den a půl či méně.

Samsung Gear Sport - nabíjení

Není to žádná sláva, ale současné technologie nic lepšího zkrátka neumožňují. Na druhou stranu nás chytré hodinky nenechaly nikdy na holičkách. Když se baterie blížila ke svému konci, systém nás automaticky upozornil, zdali raději nechceme přejít do úsporného režimu.

Nabíjení probíhá bezdrátově skrze dokovací stanici, ke které je připojena nabíječka klasické podoby. Povrch stanice je magnetický, tudíž stačí záda hodinek pouze přiložit a oba povrchy se sami přichytí.

Tenhle způsob je uživatelsky velmi pohodlný a zároveň odstraňuje otravné zastrkávání kabelů do zdířek. O průběhu nabíjení jste navíc informováni diodou na čele stanice. Červená značí probíhající nabíjení, zelená nabití do plna.

Samsung Gear Sport - dokovací stanice

Nezbývá ještě něco si vzpomenout na délku nabíjení. Ta není nijak krátká. Z úplného vybití se na 25 % baterka nabije za 30 minut, na 44 % za hodinu a na maximálních 100 procent se baterka naplní za 2 hodiny a 35 minut. Jak vidíte, bezdrátové nabíjení vykonalo své a nabíječka není žádný rychlík.

Nabíjecí procesí je tedy ideální přes noc. Problém samozřejmě nastane, pokud si chcete měřit kvalitu spánku. Obecně nám ale šnečí doba trvání nijak nevadila. A může za to asi právě dokovací stanice, která představuje pohodlný a s trochou nadsázky i řekněme zábavný způsob nabíjení.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Na Heurece byly hodinky obdarovány celkovým hodnocením 84 %. Těch několik málo uživatelských recenzí chválí především pěkný vzhled, otočnou lunetu a čitelný displej, což je hodnocení odpovídající i naší recenzi.

Naopak negativní ohlas sklidila výdrž baterie, s čímž ovšem příliš nesouhlasíme. V porovnání s jinými chytrými hodinkami je baterie stále slušná.

Pokud byste se chtěli o Samsung Gear Sport dozvědět něco navíc, máte možnost se na cokoliv ptát na fóru pod recenzí, nebo dát přednost zajímavé diskuzi.

Alternativy k Samsung Gear Sport

Za obdobnou cenovku se můžete podívat na loňský model chytrých hodinek Samsung Gear S3 Classic, na kterých jsme v recenzi ocenili reprezentativní vzhled, čitelný displej se skvělým ovládáním a dokonce možnost telefonovat.

Naprostou hitovkou jsou chytré sportovní hodinky Xiaomi Amazfit Bip, jejichž konstrukce vlastní odolnost IP68, integrovaný akcelerometr, GPS, Glonass a senzor srdečního tepu. Kromě počasí dokáže 1,28″ ciferník upozornit na příchozí volání a SMS. A teď si představte, že stojí pouhých 1 700 Kč.

Další inspiraci načerpáte v článku Nejlepší chytré hodinky, nebo se případně poohlédněte po nějakém fitness náramku.

Kde koupit Samsung Gear Fit2 Pro a jeho cena

Cena Samsung Gear Sport se v současnosti (6. 6. 2018) pohybuje ve většině obchodů kolem 7 990 Kč. Pro aktuální cenu v jednotlivých obchodech klikněte na tlačítka níže:

Závěrečné hodnocení

9.1

Perfektní

Samsung Gear Sport v našem testu zazářily a rádi je zařadíme po bok nejlepších chytrých hodinek letošního roku. Atraktivní vzhled, pohodlné ovládání nebo spousta funkcí, to je jen drobet z toho, co nás příjemně oslovilo. Škoda jen průměrné výdrže a šnečího nabíjení.

Design a zpracování
9.5
Displej a ovládání
10
Hardware a funkce
9.5
Výdrž baterie
7.5
Klady
  • Překrásný vzhled
  • Odolnost MIL-STD-810G
  • Pěkný a čitelný displej
  • Efektivní otočná luneta
  • Spousta skvělých funkcí
  • Mnoho ciferníků a widgetů
  • Bezdrátové nabíjení
Zápory
  • Průměrná výdrž
  • Pomalejší nabíjení
  • Vyšší cena

Nejprodávanější chytré hodinky dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Petra (14. 8. 2019 09:08)

Zdravím, snažím se najít způsob, jak těmito hodinkami platit, ale nemohu přijít na to, jak do hodinek stáhnout potřebnou aplikaci. Dokázal by mi prosím někdo poradit?

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (25. 8. 2019 16:08)

Dobrý den, jukněte na článek od kolegů: https://www.mobilmania.cz/clanky/jak-na-platby-mobilem-a-chytrymi-hodinkami-vse-co-potrebujete-vedet/sc-3-a-1344093/default.aspx#part=1

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář