Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze čističky vzduchu BIET AP300

čistička vzduchu BIET AP300

S čističkou BIET AP300 už vaše dýchací cesty nebudou dráždit vzduchem poletující částečky prachu. Přístroj vás však nezaujme pouze svým výkonem, ale také neotřelým designem. Víc se dozvíte v recenzi. Další tipy najdete mezi nejlepšími čističkami vzduchu.

Hodnocení BIET AP300

8.6

Skvělá

Čistička vzduchu BIET AP300 si nás na první pohled získala svým povedeným designem, na první vyzkoušení pak svým snadným používáním. Oceňujeme 5stupňový filtrační systém i příjemně tichý chod.

Design a zpracování
9
Ovládání a manipulace
8
Funkce
7.5
Kvalita filtrace a hlučnost
10
Klady
  • Hodně povedený design
  • Kvalitně provedená konstrukce
  • Automatický i noční režim
  • 5stupňová filtrace včetně HEPA filtru
  • Ionizátor
  • Velmi tichý chod
Zápory
  • Bez dálkového ovládání
  • Absence časovače

Design a zpracování – 9/10

Čistička vzduchu BIET AP300 je jediná, která se od ostatních modelů v našem srovnání designově výrazněji odlišuje. Jaké jsou hlavní rozdíly? Především barva – u ostatních značek frčí bílá, čistička vzduchu BIET je vyvedená v uhlově černé. Zatímco ostatní charakterizuje minimalismus, u tohoto modelu se minimalismus spojuje s futurismem.

BIET AP300 – testy čističek vzduchu

Na předním panelu zaujme především atypická kontrolka kvality vzduchu. Přívody vzduchu se nachází po stranách přístroje, nijak tedy nehyzdí vzhled čističky. Provedení je poměrně kvalitní, na použitém materiálu jsou pouze patrnější otisky prstů. Pokud tedy chcete mít přístroj nablýskaný, musíte se častěji pouštět do jeho leštění.

S rozměry 33,8 × 21 × 61 cm a hmotností 6,6 kg se čistička vzduchu BIET AP300 řadí do středního proudu. Nepatří tedy mezi nejrobustnější modely, ale ani mezi ty nejkompaktnější. Její přesun z jednoho místa na druhé už vyžaduje trochu síly, dá se ale zvládnout.

Ovládání a manipulace – 8/10

Ovládací panel naleznete na horní straně spotřebiče. Zajímavostí je, že tlačítka mají stejný tvar jako indikátor kvality vzduchu. Design je tak propracovaný skutečně do puntíku. Pomocí tlačítek zařízení zapnete, nastavíte automatický či noční režim, nebo zvolíte rychlost otáček ventilátoru. Vedle tlačítek jsou umístěné kontrolky rychlosti a výměny filtru.

Ovládání je obecně zcela intuitivní, ani při prvním použití čističky vzduchu BIET byste neměli mít problém s nastavením. Body odečítáme pouze za absenci dálkového ovladače, který by používání čističky vzduchu přeci jen ještě o jeden stupeň zpříjemnil.

čistička vzduchu BIET AP300 ovládací panel

Funkce – 7,5/10

Moc se nám líbí i na dálku přehledný indikátor kvality vzduchu, který vám svou barvou naznačí, jak na tom aktuálně ovzduší v místnosti je. Svítit může 4 barvami (modrá jako velmi dobrá kvalita vzduchu, zelená jako dobrá, fialová jako normální a červená jako slabá).

Recenzovaná čistička vzduchu BIET AP300 bude indikátor kvality vzduchu využívat v případě, že zvolíte automatický režim. Vy už se dál nemusíte o nic starat, přístroj sám bude upravovat rychlost otáček ventilátoru v závislosti na množství prachu v ovzduší. V manuálním režimu si samozřejmě otáčky můžete zvolit sami.

Pokud čistička vzduchu pojede v automatickém režimu a začne se stmívat, přístroj se po 3 minutách přepne do nočního režimu. Zcela automatický je také přechod do automatického režimu poté, co se v pokoji rozjasní. Co v jinak nadupané výbavě postrádáme, to je časovač. Dnes už se přitom jedná o poměrně základní funkci, kterou oplývá většina čističek vzduchu.

Kvalita filtrace a hlučnost – 10/10

Spolehnout se můžete na 5stupňový filtrační systém. Uvnitř přístroje naleznete předfiltr, HEPA filtr, filtr s aktivním uhlím, látkový filtr s uhlíkovými vlákny a nano-fotokatalyzátorový TiO2 filtr. Díky látkovému filtru je čistička vzduchu BIET velice efektivní v zachytávání částic prachu. Dále je také schopná účinně rozkládat nebezpečné chemické látky a plyny. Model je vybavený ionizátorem, vzduch v místnosti díky tomu bude ještě o něco čistší a lépe dýchatelný.

čistička vzduchu BIET AP300 filtry

Omyvatelný je pouze předfiltr, ostatní filtry je nutné časem vyměnit. Výdrž jedné sady se odvíjí zejména od toho, kolik prachu a nečistot ve vzduchu je: průměrně se pohybuje okolo 6 měsíců. Náhradní HEPA filtr je pak dostupný za zhruba 500 Kč, náhradní uhlíkový + katalyzátorový filtr za 700 Kč.

V oblasti hlučnosti se čistička BIET AP300 rozhodně nemá zač stydět. Při nočním režimu hlučnost nepřesahuje 26 dB, model je tedy vhodný i do prostor, kde vyžadujete klid (ložnice, pracovna aj.). Maximální hlučnost při nejvyšším výkonu pak činí 60 dB.

Alternativy k BIET AP300

Podobně efektivním filtračním systémem disponuje také čistička vzduchu Winix ZERO Pro. Má ale klasičtější design v bílé barvě, ideální tedy bude pro vyznavače minimalismu. Levnou alternativou je pak čistička vzduchu DOMO DO264AP.

Nejoblíbenější čističky vzduchu podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář