Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Čističky vzduchu

Recenze čističky vzduchu Philips Series 2000i Combi AC2729/50

čistička vzduchu Philips Series 2000i Combi 2v1 AC272950 recenze

Vzduch v domácnosti potřebujete nejen vyčistit, ale také zvlhčit? O tom, že není nutné hned pořizovat 2 přístroje, když stačí jen jeden, vás přesvědčí čistička vzduchu Philips Series 2000i Combi AC2729/50. V naší recenzi jsme se podívali na to, co všechno tento přístroj umí. Další alternativy nabízí náš test čističek vzduchu.

Hodnocení Philips Series 2000i Combi AC2729/50

9.3

Perfektní

Čistička vzduchu se zvlhčovačem Philips si vás získá zejména svou multifunkčností. Vzduch v místnosti nejen spolehlivě zbaví nečistot, ale také zvýší vlhkost na optimální hladinu. Ve výbavě přístroje nechybí ani snímač kvality vzduchu a alergenů.

Design a zpracování
9
Ovládání a manipulace
10
Funkce
10
Kvalita filtrace a hlučnost
8
Klady
  • Moderní zařízení 2v1
  • Přehledný displej
  • Ovládání na dálku
  • Snímač kvality vzduchu a alergenů
  • Automatický i noční režim
  • Časovač
Zápory
  • Vyšší cena
  • Mírně hlučnější noční režim

Design a zpracování – 9/10

Nizozemská společnost Philips je známá důrazem na moderní a zároveň funkční design svých výrobků. Výjimkou z tohoto pravidla není ani čistička vzduchu Philips Series 2000i Combi AC2729/50. Její vzhled je minimalistický, přední panel přístroje zdobí kulatý displej. Kombinace bílé a černé se hodí do většiny interiérů. Použitý materiál je kvalitní i solidně odolný, navíc se snadno udržuje čistý.

S rozměry 58 × 39,6 × 23 cm se recenzovaný model řadí do střední třídy. Nebude tedy nejlepší volbou do hodně stísněných prostorů, zároveň ale nevyžaduje extra velké množství místa. Navzdory lehce vyšší hmotnosti cca 8 kg se čistička Philips poměrně snadno přesunuje. Přenos usnadňuje postranní madlo.

čistička Philips Series 2000i Combi 2v1 AC272950 vzhled

Ovládání a manipulace – 10/10

Oproti ostatním čističkám vzduchu v našem srovnání při instalaci tohoto modelu musíte udělat krok navíc. Jedná se o přípravu na zvlhčování, kdy je třeba rozbalit zvlhčovací filtr a nádržku naplnit vodou. Instalace tak zabere o něco víc času, vzápětí však budete mít k dispozici čisticí i odvlhčovací funkci.

Philips Series 2000i Combi 2v1 AC272950 čistička vzduchuCo se následného ovládání týče, čistička Philips Series 2000i Combi AC2729/50 neskrývá žádné záludnosti. K dispozici je přehledný ovládací panel umístěný v horní části přístroje. Pomocí tlačítek čističku vzduchu zapnete a zvolíte režim. Z displeje pak vyčtete informace o aktuálním režimu, připojení Wi-Fi nebo získáte upozornění na doplnění vody či výměnu filtru. Funkcí je ale přece jenom mnoho, například starším osobám by proto ovládání mohlo ze začátku činit problémy.

Vynechat nesmíme ani zmínku o aplikaci Air Matters (pro iOS a Android), pomocí které lze přístroj ovládat na dálku. Aplikace je obecně fajn, někdy může zahlásit problém s konektivitou, ale většinu času funguje spolehlivě.

Funkce – 10/10

Testovaná čistička Philips umí monitorovat kvalitu vzduchu. O svých zjištěních vás informuje pomocí 4 barevných kontrolek. I na dálku tak z toho, jaká barva svítí, odvodíte kvalitu ovzduší v pokoji. Se spolehlivostí detekční technologie AeraSense nemáme problém, systém je schopný detekovat i drobné změny v obsahu prachových části ve vzduchu. Inteligentní snímač vás také informuje o míře škodlivosti alergenů v ovzduší.

Na výběr máte 3 režimy: automatický, extra citlivý proti alergenům a režim spánku. Volit lze mezi 4 nastaveními vlhkosti, přírodní a hygienický proces odpařování dosahuje výkonu až 500 ml/h. Zvlhčovač lze samozřejmě také kompletně vypnout.

Co se přídavných funkcí týče, ve výbavě čističky vzduchu Philips neschází dětská pojistka či časovač. Díky němu snadno nastavíte dobu, po jejímž uplynutí se přístroj automaticky vypne. Ztlumit můžete také osvětlení kontrolek.

Kvalita filtrace a hlučnost – 8/10

Předfiltr a HEPA filtr dle výrobce společně odstraní až 99,97 % částic od velikosti 3 nm. I my účinnost filtrace hodnotíme kladně. Výkon 250 m3/hod je přeci jen vhodný do menších místností do 30 m2. V takových prostorách přístroj svou úlohu plní ukázkově a do hodiny se můžete těšit na výrazně čistší vzduch. Rozhodně existují ještě o něco efektivnější čističky vzduchu, tento model má ale tu výhodu, že má 2 funkce v 1 (čistička 2v1).

Hlučnost se pohybuje v rozmezí od 32 do 60 dB. Rozhodně se nemusíte obávat velkého rámusu, na nejvyšší hladinu hluku se zařízení dostane pouze při maximálním výkonu. Na druhou stranu chod Philipsu není zcela bezhlučný ani při režimu spánku. Pokud máte lehké spaní, do ložnice to nemusí být zrovna to pravé.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Na českých stránkách výrobce je čistička vzduchu Philips výborně hodnocená (4,8 hvězdiček z max. 5). Uživatelé si zamilovali především multifunkčnost přístroje. Udávají, že vzduch čistí i zvlhčuje na jedničku. Když už se objeví nějaká kritika, týká se hlavně mírně vyšší hlučnosti.

Alternativy k Philips Series 2000i Combi AC2729/50

Méně hlučnou alternativou je například čistička Winix ZERO. Ta sice neumí vzduch zvlhčit, ale za dostupnou cenu nabízí parádní kvalitu. s tichým nočním režimem je pak vhodná i do ložnice.

Oblíbené čističky vzduchu a zvlhčovače

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (64 hlasů)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář