Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Čističky vzduchu

Recenze čističky vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier Pro H

čistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier Pro H

I v hodně rozlehlých domácnostech můžete mít dokonale svěží vzduch bez prachu a dalších nečistot. K takovému účelu jsou skvělé výkonné čističky vzduchu. Vaše nároky by měl splnit model Xiaomi Mi Air Purifier Pro H. Více podrobných informací se dozvíte v naší recenzi.

Hodnocení Xiaomi Mi Air Purifier Pro H

8.9

Skvělá

Čistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier Pro H je tím pravým čističkovým pro velké domácnosti. Díky vysokému výkonu a kvalitnímu filtračnímu systému si zařízení poradí i se silnějším znečištěním vzduchu. Třešničkou je pohodlné ovládání.

Design a zpracování
8.5
Ovládání a manipulace
10
Funkce
9
Kvalita filtrace a hlučnost
8
Klady
  • Dotykový OLED displej
  • Kvalitní filtrační systém
  • Dlouhá životnost filtru
  • Automatický i noční režim
  • Časovač
  • Dálkové ovládání
  • Propojení se smartphonem
Zápory
  • Rozměrově větší
  • Vyšší hmotnost
  • Mírně hlučnější noční režim

Design a zpracování – 8,5/10

Čistička vzduchu Xiaomi designově hodně připomíná další model, který prošel našima rukama: Xiaomi Mi Air Purifier 2S. Budeme se tak spíš už jen opakovat v tom, že vzhled přístroje působí moderně a našim očím vyloženě lahodí. Použitý tvrdý plast je poměrně slušně odolný, stále je to ale plast. Při nešetrném zacházení tak může být náchylný k tvorbě rýh.

Co se rozměrů týče, čistička Xiaomi Mi Air Purifier Pro H potřebuje prostor zejména na výšku. Její rozměry činí 73,8 × 31 × 31 cm. Nejde tak o model úplně vhodný do stísněných prostor. Že se jedná o spotřebič určený do velkých domů ostatně ukazuje i velmi vysoký výkon. Pozornost věnujte také vysoké hmotnosti, která dosahuje téměř 10 kilogramů. Případné přesuny testovaného modelu nebudou nejjednodušší.

čistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier Pro H

Ovládání a manipulace – 10/10

čistčka vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier Pro H ovládáníNa čelní straně čističky vzduchu Xiaomi naleznete OLED displej. Ten je dotykový tak, aby ovládání bylo maximálně pohodlné. Displej zobrazuje množství atmosférických částic (PM) ve vzduchu, aktuální teplotu, vlhkost v místnosti, Wi-Fi připojení a filtrační režim. Dotykem na levé straně displeje nastavíte jas, dotykem na pravé straně obrazovky pak přístroj zapnete a vypnete. Vše je dokonale přehledné.

K nastavení navíc můžete využít také dálkové ovládání nebo přehlednou mobilní aplikaci Mi Home (dostupná pro Android a iOS). To stále není všechno, protože model je kompatibilní i s nejnovější technikou, konkrétně jej lze ovládat pomocí virtuálního asistenta Google Assistant či Amazon Alexa.

Funkce – 9/10

Recenzovaná čistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier Pro H nadchne všechny, kteří se provozem spotřebiče nechtějí příliš zabývat. Pokud totiž zvolíte automatický režim, senzor bude monitorovat stav vzduchu v místnosti a rozhodne, kdy je dobré vzduch opět přefiltrovat. Filtrační proces se tedy plně přizpůsobí okolním podmínkám.

Obdobou automatického režimu je noční režim. Při něm je výkon přístroje snížen na minimum do takové míry, aby byl minimální i vydávaný hluk. Zvolit samozřejmě můžete také manuální režim, kdy se o nastavení výkonu postaráte sami.

V nabídce čističky vzduchu neschází ani praktický časovač. Komfortně si tedy navolíte, kdy se má přístroj zapnout či vypnout. Co jsme bohužel v nabídce nenašli, to je ionizátor. Není to závažná překážka, alergikům by ale mohl ještě více ulevit. Ionizátor rovněž působí proti depresi.

Kvalita filtrace a hlučnost – 8/10

Čistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier Pro H je vybavená trojitým filtračním systémem. Do hodiny tento spolehlivý systém dokáže přefiltrovat vzduch v místnosti s rozlohou 200 m2 a výškou 3 metry. Kvalitní HEPA filtr zachytí 99,99 % částic o velikosti pouhých 0,1 mikronu, zařízení je tedy ideální pro použití v prašném prostředí. Systém efektivně eliminuje také spory plísní, bakterie a viry.

Co musíme rovněž pochválit je dlouhá životnost filtru. Tady samozřejmě záleží na tom, jak moc a v jakém prostředí budete čističku používat, obecně ale výdrž hodnotíme jako velice slušnou. Cena náhradních filtrů se pohybuje mezi 1 000 až 1 500 Kč, což je v porovnání s některými konkurenty přeci jen lehce vyšší cena.

čistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier Pro H filtrace

Hlučnost se pohybuje mezi 34 až 65 dB. Tím se tento model řadí mezi hlasitější čističky vzduchu, stále se ale jedná o snesitelnou hladinu hluku. Například v obývacím pokoji přístroj vůbec nepřekáží a při běžných činnostech nijak neruší. Neumisťovali bychom ho ale do pracovny či ložnice, zkrátka do místností, kde vyžadujete klid. Přeci jen hlučnost 34 dB v režimu Sleep je už poměrně vysoké číslo.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Recenzent na Igeekphone.com je nadšený především z vysoké účinnosti filtru, upozorňuje ale na vyšší hmotnost i rozměry zařízení. Experti na webu Priceboon.com oceňují pokročilé funkce i možnost čističku vzduchu Xiaomi ovládat na dálku prostřednictvím mobilní aplikace.

Alternativy k Xiaomi Mi Air Purifier Pro H

Pokud vás učaroval design Xiaomi, zajímavou alternativou může být Xiaomi Mi Air Purifier 2S. Dobrým tipem do ložnice pak může být Winix ZERO Pro s mimořádně tichým nočním režimem.

Nejlepší čističky vzduchu a zvlhčovače

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (20 hlasů)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář