Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Čističky vzduchu

Recenze čističky vzduchu Concept CA1000 Perfect Air

7. 10. 2022 aktualizováno

Recenze čističky vzduchu Concept CA1000 Perfect Air

Concept CA1000 Perfect Air jsme vybrali do našeho testu čističek vzduchu jako model s opravdu nízkou cenou, která ale rozhodně není na úkor dobře odvedené práce. Mezi základními modely odvádí jedny z nejlepších výsledků. Čističku Concept ji pro každého, kdo chce získat co nejlepší výkon a zároveň nemá v plánu do přístroje investovat přílišnou částku.

Hodnocení Concept CA1000 Perfect Air

8.3

Skvělá

Concept CA1000 Perfect Air se může pochlubit ionizátorem, UV lamou a čtyřnásobnou filtrací včetně HEPA a uhlíkového filtru. Čištění vzduchu značky Concept je i vzhledem k nízké ceně na velice dobré úrovni. Na schopnosti odstranit nečistoty ze vzduchu nebylo nijak šetřeno. Naopak funkce jsou poměrně úsporné. Pokud se však obejdete bez automatického režimu či dálkového ovládání, bude se vám Concept CA1000 Perfect Air líbit. Za pochvalu také stojí kompaktní rozměry, nízká hmotnost a nenápadný design.

Design a zpracování
8.5
Ovládání a manipulace
7
Funkce
8.5
Kvalita filtrace a hlučnost
9
Klady
  • Nízká cena
  • Malá velikost a nenápadný vzhled
  • Čtyřnásobná filtrace
  • Ionizátor a UV filtr
  • Snadné ovládání
Zápory
  • Bez speciálních programů (auto, noc...)
  • Nelze ovládat na dálku

Design a zpracování – 8,5/10

Hodnocená čistička vzduchu Concept CA1000 má velice jednoduché a nenápadné provedení. Není příliš výrazná a tak snadno zapadne do každého interiéru. Má kvádrový tvar se zaoblenými hranami bez jakýchkoliv extravagantních prvků, jako je podsvícení. V horní části najdete tlačítka pro ovládání a vespod jsou umístěné nožky, na kterých čistička vzduchu stojí. Stabilita je na dobré úrovni; nemusíte se bát převrácení, ani když o Concept CA1000 mírně zavadíte.

Model Concept CA1000 patří do rodiny čističek vzduchu, zvlhčovačů a odvlhčovačů s názvem Perfect Air. Mezi plnohodnotnými čističkami vzduchu je Concept CA1000 jedním z cenově nejdostupnějších modelů. Je zároveň také poměrně malá a skladná. Má rozměry 41 × 32,5 × 18,5 cm a váží pouhých 4,2 kg. Snadno se s ní manipuluje. Pokud budete chtít přístroj přenášet do různých místností, nebude to díky nízké hmotnosti žádný problém.levná čistička vzduchu Concept CA1000

Ovládání a manipulace 7/10

Spotřebič s jednodušším ovládáním, než je Concept CA1000 Perfect Air, si snad ani nelze představit. Nenajdete na něm žádný displej ani jiné složitější prvky. Jeho používání je zcela intuitivní. Pro veškeré nastavení si vystačíte jen s přehlednými tlačítky na spotřebiči, která jsou opatřená ilustračními symboly. Pro někoho ale může být nevýhodou, že tato čistička vzduchu nemá dálkový ovladač ani mobilní aplikaci. Pokud budete chtít změnit nastavení, musíte ho přepnout přímo na těle přístroje.

Čistička vzduchu Concept CA1000 má tři stupně rychlosti. Bohužel nedisponuje automatickým režimem, který by se sám přizpůsobil aktuálnímu prostředí. Rychlost tak musíte nastavovat ručně. Chybí také speciální režimy, jako je například nočních provoz. To je však vzhledem k nízké ceně očekávatelné.

Funkce – 8,5/10

Zatímco ovládání a programy této čističky vzduchu jsou na základní úrovni, svými funkcemi vás Concept CA1000 opravdu mile překvapí. V tomto ohledu může konkurovat i dražším modelům. Ve své výbavě má ionizátor a také UV lampu. Ultrafialové záření dokáže ničit škodlivé bakterie, viry a plísně. Ionizace pak celkově zvyšuje kvalitu ovzduší, minimalizuje prašnost a dokonce má pozitivní vliv na lidskou psychiku.

Praktickou funkcí je časovač. Ten si můžete nastavit na 2, 4 nebo 8 hodin. Bez něj samozřejmě čistička vzduchu pracuje ihned a po neomezeně dlouhou dobu. Nechybí ani senzor pro nutnost výměny filtrů. Naopak na Concept CA1000 Perfect Air nenajdete dětský zámek a měřič znečištění.

Vzduchový výkon Concept CA1000  je 238 m³/h. To odpovídá doporučené velikosti místnosti zhruba 25 až 35 m2. Jedná se tím pádem o čističku vzduchu do menších a středních prostorů. Množství vygenerovaných iontů je pak 3×106 na m³.

Kvalita filtrace a hlučnost – 9/10

Zatímco mnohé ostatní levné modely mají jen základní filtry, v této čističce vzduchu najdete rovnou čtyřnásobnou filtraci. Přední kryt je čistě mechanická zábrana, která zamezuje průniku velkých nečistot a také kontaktu s vnitřními filtry. Dále se zde nachází prachový filtr, za ním HEPA filtr a uhlíkový filtr.

čtyři filtry Concept CA1000 Perfect Air

HEPA filtr má účinnost 99,98 %. Dokáže zachytit nejjemnější prachové částečky, pyl, bakterie, viry a plísně. Uhlíkový filtr působí proti pachu a dokonce dokáže odfiltrovat škodlivé látky jako je kouř, formaldehyd nebo benzen. Nejvyšší účinnosti dosáhnete při filtraci v kombinaci s UV lampou a ionizátorem.

Filtry je samozřejmě nutné měnit. Jejich životnost je dlouhých 4 500 hodin provozu spotřebiče či šest měsíců běžného používání čističky vzduchu. O nutnosti výměny starého filtry za nový vás informuje již zmíněná kontrolka. Sami nemusíte tak na nic myslet – indikátor vše pohlídá za vás.

Concept CA1000 čištění vzduchu

Hlučností patří čistička vzduchu Concept CA1000 Perfect Air mezi poměrně tiché přístroje. Na nejnižší stupeň má 30 dB, na střední 45 dB a při nejvyšší rychlosti dosahuje 55 dB. Zejména první dva stupně jsou zcela nerušivé.

Alternativy k Concept CA1000 Perfect Air

Zajímavou alternativou se stejně přijatelnou cenou je DOMO DO264AP. Pokud byste si raději pořídili model s více funkcemi, než má Concept CA1000 Perfect Air, bude se vám líbit například Stylies Pegasus.

Oblíbené čističky vzduchu

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (37 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář