Recenze Coolpad Modena 2 E502

Další zástupce levných čínských telefonů, Coolpad Modena 2, nabízí velký 5,5 palcový displej, který má však pouze HD rozlišení. Co naopak velmi potěší je elegantnost designu a kvalita zpracování. Telefon podporuje Dual SIM i LTE. NFC ale chybí. Přední kamerka je na svou třídu velmi povedená. Na druhou stranu zklamáním je reproduktor, který se díky špatnému umístění velmi snadno zakryje (například při pouhém položení na stůl). Výkon není nijak oslnivý, ale pro nenáročného uživatele zcela postačuje. Slušný mobil s dobrou výbavou, ale konkurence v této cenové třídě je velmi silná.

KLADY:
  • Design
  • Podpora LTE
  • Přední fotoaparát

ZÁPORY:
  • Reproduktor
  • Nízké rozlišení
  • Slabší výkon

Recenze na gamesite.sk – 8/10

Modema předčila v mnohém naše očekávání. Za skoro 120 euro získáte překvapivý smartphone s kvalitní konstrukcí a slušným designem. Fotoaparát má sice nižší rozlišení, ale dokáže mile překvapit, stejně jako zabudovaná baterie, která vydrží relativně dlouho. Pokud někde výrobce šetřil, pak na hardwaru, který ničím nevyniká. Když však nebudete chtít hrát hry, nijak vás to trápit nebude. Největším záporem je reproduktor, který se při položení snadno zakryje a je téměř neslyšný.

Klady: Cena, zpracování, fotoaparát

Zápory: Špatně umístění reproduktor, neaktualizované hodiny na hlavní obrazovce

Recenze na mobilmania.cz – 6,2/10

Coolpad Modena 2 je designově povedený levný smartphone, který podporuje LTE. Vzhledem ke slabší výbavě je určený především pro nenáročné uživatele. Dalším kladem je dvoudenní výdrž baterie. Mezi negativa naopak patří hůře optimalizovaný systém s několika chybami.

Klady: Hezký design, dvoudenní výdrž, plná podpora LTE, 8 MPix selfie fotoaparát

Zápory: Dlouhé nabíjení, slabý hardware, reproduktor se položením na stůl zakryje a ztlumí, natáčení max 720p videí

Recenze na curved.de – 6,8/10

Dobrý software ani povedený režim selfie moc nepomohou, Coolpad Modena 2 je příliš drahý. Hardware není nejrychlejší, ale pro většinu věcí dostačuje. Nicméně takto velký displej by si zasloužil větší než HD rozlišení. V této kategorii naleznete lepší přístroje.

Klady: Jednoduchý a tenký, C tlačítko

Zápory: Pouze HD displej, pomalý hardware, hlasitost reproduktoru

Recenze na mobilenet.cz – bez hodnocení

Coolpad Modena 2 je dobrou volbou pro ty, kteří hledají tenký telefon s exkluzivním vzhledem za málo peněz. Slušná hardwarová výbava nabízí 2 GB RAM a 16 GB vnitřní úložiště. Hybridní slot nutní k výběru mezi druhou SIM nebo paměťovou kartou. Zklame pouze HD rozlišení videa a nepřítomnost NFC.

Klady: Luxusní vzhled, Android 6.0, dobrý displej, LTE na obou SIM, 2 GB RAM a 16 GB paměť, úzké boční rámečky

Zápory: Slabší zvuk, pouze HD rozlišení (při 5,5″ displeji), chybí NFC, špatný fotoaparát v noci, hybridní slot

Recenze na mobilizujeme.cz – bez hodnocení

Coolpad Modena 2 má dle nás výborný poměr ceny a výkonu. Po designové stránce jde o klasiku, která se odlišuje zejména specifickými odstíny. Fotoaparáty jsou poměrně slušné. Zlepšení se dočkal i displej a uživatelská paměť. Povedené je i uživatelské rozhraní. Za cenu do 4000 Kč se celkově jedná o fešáka se slušnou výbavou.

Klady: Poměr cena/výkon, podpora LTE i VoLTE, povedené prostředí, dobrý design i zpracování

Zápory: Malé rozlišení displeje na jeho velikost

7 Celkové hodnocení
Velmi dobrý

5,5 palcový Coolpad Modena 2 je hezký na pohled, ale výkonově patří ke slabším zařízení. Pokud však neplánujete hrát hry, příliš vám to vadit nebude. Horší to je s nevhodným umístěním repráčku a relativně malým rozlišením displeje. Na druhou stranu, celkově jde o dobrý telefon s Androidem 6.0, slušnou výdrží a podporou Dual SIM a LTE.

gamesite.sk
8
mobilmania.cz
6.2
curved.de
6.8
Uživatelské hodnocení: 3.33 (3 hlasů)

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte