Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze bubnové sekačky Dakr Proton 2

29. 3. 2022 aktualizováno

levná bubnová sekačka DAKR Proton 2 recenze, Hodnocení sekačky Dakr Proton 2

Testovaná bubnová sekačka Dakr Proton 2 nabízí vysoký výkon za příjemnou cenu. Opravdu jde o nejlepší volbu pro neudržovanou zahradu? Motor, ovládání i zpracování hodnotíme v naší detailní recenzi na portálu Testado.cz.

Hodnocení sekačky Dakr Proton 2

7.8

Velmi dobrá

Testovaná bubnová sekačka Dakr Proton 2 překvapí výkonným motorem, širokým záběrem a příznivou pořizovací cenou. Potěší dvourychlostní motorový pojezd či nastavitelná řídítka. Ideální stroj na zahradu na větší pozemky s přerostlým trávníkem.

Kvalita konstrukce
8
Motorizace a výkon
8
Záběr a výbava
7
Ovládání a údržba
8
Klady
  • Nízká cena
  • Motor s výkonem 4 kW
  • Pojezd se dvěma rychlostmi
  • Nastavitelná řídítka
  • Kvalitní zpracování
  • Záběr 60 cm
Zápory
  • Pevná náprava
  • Nelze mulčovat

Kvalita konstrukce

Bubnová sekačka Proton 2 představuje základní model v nabídce firmy Dakr. Osloví především domácnosti s větší zahradou a přerostlým trávníkem na který běžné sekačky již nestačí. Proton 2 si poradí s trávou vysokou až 100 cm, nevadí mu těžký terén a díky nízké hmotnosti jej snadno převezete autem.

levná bubnová sekačka Proton 2 recenze

Základní rám tvoří kostra z kvalitní nerezové oceli. Podvozek s dvojicí kol o průměru 40 cm doplňuje motorový pojezd se dvěma rychlostmi. Pomalejší jede rychlostí 2,3 km/h, rychlejší 3 km/h. Kola spojuje pevná náprava.

Zvolené řešení bohužel komplikuje rychlé objíždění překážek. Stroj totiž strháváte do smyku. Na druhou stranu nevyžaduje žádnou údržbu a nabízí maximální trakci. Ideální volba pro pozemky s komplikovaným terénem, ale bez překážek kterým se musíte vyhýbat.

Provozní hmotnost se pohybuje kolem 46 kg. Dakr Proton 2 tak patří k nejlehčím bubnovým sekačkám na trhu. Váha, skládací řídítka a přední madlo usnadňují převážení. Konstrukce je dostatečně bytelná a kvalitní, aby zvládla častější přesuny i běžné pracovní zatížení.

Motorizace a výkon

Motor Briggs&Stratton 675 Exi disponuje maximálním výkonem 4 kW. Zdvihový objem je 163 cm³. Stejný motor nabízí Dakr také pro pokročilejší řadu bubnových sekaček Tekton. Osvědčená a spolehlivá pohonná jednotka má dostatek síly k posečení plochy až 1 800 m² za hodinu. Doporučené palivo je Natural 95.

Motor při jízdě z kopce přirozeně brzdí nápravu, sekačka se proto samovolně nerozjíždí a nekomplikuje řízení. Výhodou pohonné jednotky je také nízká hlučnost. Startování zajišťuje klasické ruční táhlo. Elektrický startér bohužel nenajdete ani v doplňkovém vybavení.

Záběr a výbava

Standardní výbava zahrnuje jednoduchý talíř s dvojicí nožů a záběrem 60 cm. Výška sečení je 3,5 cm. V případě potřeby můžete sekací talíř doplnit dalšími dvěma noži, případně doinstalovat ocelový podběh. Chrání rotační mechanismus před poškozením v horším terénu.vynikající levná bubnová sekačka DAKR Proton 2 recenze

Bubnová sekačka Dakr Proton 2 bohužel neumožňuje mulčování ani změnu pracovních nástrojů. Slouží pouze k sečení trávy. Potěší bytelná řídítka s antivibračním potahem. Můžete je nastavit do čtyř poloh. Vyhoví i vyšším postavám.

Ovládání a údržba

Ovládání bubnové sekačky Dakr Proton 2 není složité. Pojezd i sekací talíř ovládáte nezávisle pomocí dvojice hrazd přidružených k řídícímu madlu. Více námahy vyžaduje pouze prudká změna směru, což je daň za pevnou nápravu. Maximální bezpečnost při práci zajišťuje nerezový kryt, který splňuje nejnovější bezpečnostní předpisy. Nechybí ani nouzová brzda pro rychlé zastavení žacího talíře.

Údržba se příliš neliší od jiných sekaček se silnějším benzínovým motorem. Zahrnuje pravidelné výměny oleje, čištění filtrů a kontrolu mechanických částí stroje. Před zimní odstávkou doporučuje výrobce doplnit do nádrže kvalitní stabilizátor paliva.

Testovaná benzínová bubnová sekačka Dakr Proton 2 skvěle poslouží na velkých zahradách s neudržovaným trávníkem. Poseká přerostlou trávu na seno i kompost, nevadí ji těžký terén ani metrová stébla. Jen nezapomeňte, že pevné nápravě nejlépe vyhovuje pohyb v přímém směru.

Testado radí

Potřebujete se při práci pohodlně vyhýbat překážkám? Sáhněte po samosvorné dělené nápravě, kterou nabízí vyšší modelová řada bubnových sekaček Dakr s označením Tekton.

Technické parametry

Dakr Proton 2
Parametry
Typ Bubnová sekačka
Motor
Briggs&Stratton 675 EXi
Objem válců
163 cm³
Výkon
4,0 kW
Náprava
Pevná
Záběr
60 cm
Strniště
3,5 cm
Nastavitelná řídítka
Pojezd
2,3 a 3,0 km/h
Hmotnost 46 kg
Doporučená plocha
Do 3 000 m²

Nejoblíbenější bubnové sekačky dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (36 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář