Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » E-shopy

Recenze čínského e-shopu DealExtreme

28. 12. 2020 aktualizováno

Recenze e-shopu DealExtreme - podrobné hodnocení

Na jednom z nejstarších čínských e-shopů můžete nakoupit nejenom kvalitní elektroniku a techniku, ale také oblečení, hračky a další vychytávky. DealExtreme je dalším oblíbeným e-shopem pro výhodné nákupy v Čechách i v zahraničí. Pojďte se společně s námi podívat na recenzi tohoto multifunkčního obchodu s evropskými sklady, českým překladem a perfektní zákaznickou podporou. Pokud hledáte nejlepší čínský e-shop v češtině, doporučujeme vám Wish.

Hodnocení e-shopu DealExtreme

7.8

Velmi dobrý

Čínský e-shop DealExtreme nabízí širokou škálu zboží, ale nejvíce si ho zamilují milovníci techniky a elektroniky. Kromě nízkých cen se tento čínský e-shop může pochlubit také perfektní zákaznickou podporou a evropskými sklady. Oceňujeme také překlad do českého jazyka, i když není zrovna dokonalý.

Nabídka produktů
9
Nakupování a aplikace
6.5
Platba
10
Doručení
6
Reklamace a podpora
8
Recenze uživatelů
7.5
Klady
 • Široký výběr zboží a převážně elektroniky
 • Kvalitní zboží za výhodné ceny
 • Doprava zdarma při dodání z Číny
 • Evropské sklady
 • Recenze produktů včetně fotografií a videa
 • Perfektní zákaznický servis
 • Překlad do českého jazyka
Zápory
 • Menší výběr zboží v evropských skladech
 • Dlouhá doba dodání (pokud nekoupíte v evropském skladu)
 • Drahá expresní přeprava
 • Drahá přeprava z evropského skladu u levnějšího zboží
 • Složitější registrace

O obchodě DealExtreme

Čínský e-shop DealExtreme (známý také pod zkratkou DX) se podobně jako jiné čínské internetové obchody řadí mezi multifunkční e-shop. Nabízí široký sortiment různého zboží, ale nejvíce se specializuje na elektroniku, gadgety a příslušenství. Velice oblíbené jsou i jednodeskové počítače Raspberry Pi a další počítačové díly a vychytávky.

DealExtreme patří mezi nejstarší čínské e-shopy s dlouhodobě levným zbožím a nabídkou nejžádanějšího zboží. Podobně jako u Banggood nebo Gearbest jde o prodejce, nikoliv o internetové tržiště, takže se nemusíte bát nepoctivých prodejců. Veškeré recenze, které najdete na e-shopu se vztahují pouze k prodávaným produktům.

Denně navštíví tento obchod téměř 5 000 000 nových návštěvníků, a zvláště milovníci počítačů a techniky se sem rádi vrací. Většina zákazníků pochází z Evropy, takže se DX snaží těmto zákazníkům vyjít vstříc a hledá způsoby, jak nákup zpříjemnit. Jedním z nich je i využití evropských skladů pro rychlejší doručení balíčků.

Podobně jako u jiných čínských e-shopů, i tady je k dispozici přehledná mobilní aplikace se žhavými nabídkami zboží a také se slevami – pro systém Android a iOS. A pokud neumíte anglicky, nevadí, stránky i aplikace nabízí překlad do češtiny. A i když není tento překlad dokonalý, pro pohodlný nákup je dostačující.

Nabídka produktů – 9/10

Milovníci IT technologií tento e-shop již znají a pravidelně v něm nakupují, protože na rozdíl od jiných čínských e-shopů tu najdou nejenom kvalitní elektroniku, ale také speciální zboží jako například jednodeskové počítače Raspberry Pi nebo různé DIY komponenty pro sestavení herních počítačů. Nechybí ani elektronika a technické specialitky pro ajťáky a milovníky nových technologií.

výhodné ceny na dealextreme

DealExtreme však mohou využít i ženy. Nechybí kategorie zaměřené na oblečení, obuv, šperky, bižuterii, kosmetické přípravky a vlasové doplňky. Můžete si tu koupit i sportovní a outdoorové vybavení nebo nějakou pěknou dekoraci do domácnosti. Velice oblíbená je i kategorie hraček a koníčků, protože obsahuje RC modely, vzdělávací a deskové hry, puzzle, stavebnice, antistresové pomůcky, plyšová zvířátka, ale také high-tech hračky pro děti i dospělé.

Pokud milujete levné drobnosti, jistě vás zaujme i kategorie vše do 1 dolaru. V této kategorii můžete objevit různé drobnosti, dárkové předměty, módní doplňky, konektory, nabíječky, folie na mobilní telefon apod. Zaujala nás také kategorie s názvem “Bleskové akce”, ve které najdete limitované akční nabídky k různým produktům na e-shopu. Občas se tu dají najít i unikátní kousky nebo opravdu výrazné slevy.

Nakupování a aplikace – 6,5/10

I v tomto případě je vzhled stránky podobný jako u ostatních čínských e-shopů. Levá strana zobrazuje veškeré kategorie a podkategorie sortimentu, uprostřed se nachází speciální nabídky a v pravé části najdete údaje pro přihlášení.

nabídka e-shopu dealextreme

A stejně jako u všech dalších čínských e-shopů je i tady nutná registrace, pokud chcete nakupovat. Registrace je zdarma a zabere vám přibližně 5 minut vašeho času. Registrovat se můžete pouze pomocí e-mailové adresy. Během chvilky vám na e-mail přijde unikátní kód, který je potřeba potvrdit. Následně je registrace úspěšně dokončena a vy můžete nakupovat. Dokonce dostanete 50 bodů za úspěšnou registraci. Tyto body můžete využít jako slevu na své nákupy.

Angličtinu při nákupech potřebovat nebudete – chce to jen trochu představivosti. Čínský obchod DealExtreme má svůj vlastní překlad do českého jazyka. Ale bohužel není vždy dokonalý a s tím musíte při nákupu počítat. Posuďte sami – víte, co se skrývá za kategorií „Rozšíření vlasů“ nebo jaké zboží nakoupíte v podkategorii „šňůrky S Napnutím“?

Podobně je na tom i mobilní aplikace, kterou si můžete zdarma stáhnout na Google Play i na App Store. Je přehledná, bezpečná, rychlá, ale překlad i v tomto případě někde pokulhává.

Platba – 10/10

Na DealExtreme se nejčastěji nakupuje přes elektronickou peněženku PayPal. Nákup je rychlý a zcela bezpečný. Pokud nemáte účet na PayPal můžete využít online platbu kartou. Obchod akceptuje platby kartou Visa nebo Mastercard. I v tomto případě je nákup bezpečný, ale pro jistotu doporučujeme neukládat platební údaje ke kartě. Je bezpečnější tyto údaje vyplňovat při každém nákupu.

Doručení – 6/10

Jako většina e-shopů z Číny poskytuje DealExtreme poštovné do České republiky zdarma. To je však spojeno s jednou nevýhodou – s dlouhou dodací lhůtou. Svůj balíček můžete obdržet až za měsíc. Pokud se vám však nechce čekat tak dlouho na dodání zásilky, můžete si připlatit za expresní dodaní. Pozor však na celkovou cenu. V některých případech se cena může vyšplhat opravdu vysoko.

nákup z evropského skladu DealExtreme

DealExtreme má také svoje evropské sklady v Polsku a v Německu, což řeší problémy s dlouhou dobou dodání, ale také se tím mohou zvýšit náklady na přepravu. Pokud chcete dopravu zdarma u zboží s dodáním z evropských skladů, musí vaše objednávka přesáhnout hodnotu 30 $. V případě, kdy nakupujete elektroniku to není samozřejmě problém, ale pokud kupujete drobnosti do pár korun, poštovné vás vyjde na 300 Kč.

Při nákupu si dejte pozor zvláště na dražší zboží, protože pokud vám bude dodáno ze zemí mimo evropskou unii, může dojít k jeho proclení. Tím se navyšují náklady a leckdy vás takové zboží přijde dráž, než kdyby bylo zakoupené v České republice. Při nákupu si tedy dobře rozmyslete, zda je nabídka opravdu tak lákavá nebo využijte nabídku evropského skladu.

Reklamace a podpora – 8/10

Občas se vám může stát, že objednaný balíček se ztratí během přepravy nebo přijde poškozený. I na takové případy DX pamatuje. Tento e-shop má svůj vlastní reklamační systém, do kterého vložíte pouze číslo objednávky a popíšete, co se vám stalo. Reklamovat můžete i odlišné nebo poškozené zboží. Ve většině případů se řeší reklamace vrácením peněz, výměnou zboží nebo slevou. V některých případech nemusíte reklamované zboží vracet zpět prodejci, ale můžete si ho ponechat. Na to však raději nespoléhejte – zvláště u dražších produktů.

Abyste předešli případnému zklamání z dodávky zboží, využijte recenze produktů od zákazníků. Ve většině případů se setkáte i s videem nebo reálnou fotografií přímo od nakupujících.

DealExtreme hodnocení produktů

Recenze uživatelů – 7,5/10

Zákazníci v Čechách i v zahraničí chválí širokou nabídku produktů hlavně v technické sféře. Libí se jim nízké ceny, detailní popis produktů i obsáhlé uživatelské recenze s reálnými fotografiemi. Oceňují také komunikaci obchodu a pokus o překlad e-shopu do češtiny.

Reklamace jsou vyřešeny celkem rychle a sympatická je i doprava zdarma. Bohužel s tím je spojena i delší doba dodání zboží, což je často zmiňovaným negativem. A v recenzích se často opakuje i výtka k poštovnému u zboží v některém z evropských skladů a nepřehlednost e-shopu. Široká nabídka totiž zahlcuje web, který se pak zdá lidem nepřehledný. Pokud vám však nevadí delší doba dodání a zaměřujete se spíše na perfektní podporu, DealExtreme.com můžete plně důvěřovat.

Náš tip

Další kvalitní internetové obchody vám nabídne srovnávací článek, kde jsou nejlepší čínské e-shopy.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář